Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Adevarat sau trucaj TIR-tren


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

adevarat ? 4 remorci de un TIR probabil are drum ata fara nici o curba, cu 2 remorci am mai vazut dar cu 4 exagerat

in clipul 2 nu cred ca merge normal asa depasiri pe o asa vreme !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sunt adevarate amandoua. In Australia asa ceva este normal, un astfel de auto-tren poate avea pana la 10-12 remorci , le permite si drumul, caci e foarte intins si nu au curbe stranse, sunt drepte.Imi spunea cineva care e in Australia , ca e mai nasol daca te nimeresti sa prinzi din urma un astfel de auto-tren  :D.Si mai ceva....in 20 si ceva de ani de cand e in Australia , politia nu l-a oprit decat de 2 ori, si aia sa-i atraga atentia pt lucruri marunte,iar cand a venit in Romania a fost oprit de 3 ori de la aeroport pana acasa  ;D ;D ;D si asta fara vreun motiv bine intemeiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Apropo, referitor la al 2-lea filmulet....se intampla des pe soselele din romania sa vezi astfel de soferi.Chiar eu am mers cu microbuzul in spatele unuia care conducea camionul de numa , si intra in depasiri prin oras ( era seara ,pe la 21, dar era trafic aglomerat cat de cat, caci ploua marunt afara) , se inclina prelata la el de ziceam ca acum se rupe ( mai era si incarcat cu 18-20 de t de otel ) . (nu mai spun ca acel sofer lucra la aceiasi firma k si mine  :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

In legatura cu al 2 lea video am crezut ca e asta nu m-am uitat la el am vazut doar spatele camionului si am crezut ca e video-ul asta  ,eu de asta ziceam ca nu ii nebun soferu ci vremea , soferul aceela poate mergea spre casa si de aia era grabit, sincer si tata cand vena spre casa ii dadea talpa si cred ca mult soferi fac asa ....dupa ce stai 2 sap departe de casa ........bine acuma sta 3-4 luni :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da, vremea e de vina aici.Daca era incarcat cu ceva probabil ca nu s-ar fi rasturnat.

Ceva asemanator s-a intamplat si pe autostrata soarelui, cand s-au rasturnat vreo 2-3 camioane, unele erau de la Arabesque parca.In momentul ala pe autostrada se aflau si doi fosti colegi de-ai mei, dar ei au scapat mai ieftin putin, doar cu prelata rupta si putina marfa deteriorata de la ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.