Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cel mai "epic" overspeed,cu ce va "laudati"?


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Administrators

134km/h cu Scania R400,in Suedia,o sa va arat si dovada,cand o sa-mi dau seama cum sa uploadez poze pe forum :))

slabut !

putintica rabdare , aduc si dovada sunt mult peste tine  ;D ;D ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

aici vorbim de "recorduri" personale,nu am vrut sa initiez o cearta puerila sau o polemica...oricum nu as recomanda nimanui sa depaseasca 120 :)),senzatiile sunt tari,intradevar,dar nu vreau sa ma gandesc ce se poate intampla in acel moment la o asemenea viteza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

    120-130 mergeam destul de frecvent inainte sa am camionul limitat la 105!Peste 130 nu-mi amintesc sa fi sarit in camion!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

mda,sunt tinerel,la mercedes acul batea in varful de 120,am vrut sa vad daca la scania trece pe negru :))),da,e un pic inconstient,recunosc,nu as mai face-o a 2-a oara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am si eu vreo 110-120 pe o diagrama , dar din greseala , ca se defectase limitatoru, si am mers 2-3 minute cred at cu viteza asta ca am observat ca prea ma apropiam repede de un coleg si m-am uitat la vitezometru ... niciodata nu am lasat sa sara de limita admisa, si la vale preferam sa merg cu mai putin cu 2- 3 km decat maximum sa nu am probleme....  m-am speriat atunci rau , am sunat in stanga si in dreapta si numai "meseriasi " ziceau : da-i si mai mult.... dupa ce am tras in rampa si am descarcat , nu a mai facut probleme limitatoru si am mers din nou cu 89 km/h ... nu de nebuni avem niste limite , care trebuiesc respectate ... programu si viteza trebuiesc respectate .. de aceea avem mii de accidente , din cauza inconstientei ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

      Depinde si pe  unde mergi cu viteza asta!Daca mergi  pe o autostrada goala,fara trafic,cu un carosabil  perfect uscat,in conditii de aderenta si vizibilitate maxima(gen texas,New Mexico,Arizona)prin desert cand nu e nici tipenie de trafic nu vad unde-i problema!Nu viteza omoara ci viteza neadaptata la conditiile de trafic,aderenta,vizibilitate,meteo si lipsa de experienta!Poti sa mergi cu 120 si sa ai control deplin cum poti sa mergi cu 60 si sa te conduca masina pe tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

    Acuma,daca e sa-ti sara un catel in fata,ori ca-l lovesti la 90 sau la 110 cam tot acelasi rezultat este!Oricum,eu vorbeam de conditii ideale,cu o vizibilitate ideala,unde sa poti vedea de departe un posibil obstacol si sa poti incetini din timp!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

stiu kenworth,glumeam si eu pentru ca aici la noi tot timpul ai zone de unde iti rasare in fata ba un cal,ba un ciine,nu mai zic ca te trezesti cu oi,carute pe europene,aia de acolo de la voi sunt mai adaptati,si daca nui dai apa sa bea te baga la tribunal,haha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

    Da,insa poti sa lovesti animale salbatice,caprioare sau cerbi mai la sud,iar in Nordul canadei reni,elani,asta ca sa nu mai vorbim de ratoni,marmote sau alti sconcsi!Chiar astazi am  mantuit un raton,fie-i tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu inteleg care e farmecul...sa faci asta cu un camion...mi se pare inconstienta.Ma rog cred ca e tinerel,ca altfel nu se gandea la treburi din astea.Daca il oprea Politia aici,lua amenda cat salariul lui pe 2 ani.Bine ca nu a omorat pe cineva.

bravo.sunt total de acord cu tine
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Members
:D 128 viteza pe gps, pe national in ungaria eram si incarcat cu 22 t, am scos siguranta(nr 8 pt cine e interesat :P) aveam in fata un ungur prost cu turismul si ma disperase mergea numai cu 60-70 si cand incercam sa il depasesc accelara la 90..partea proasta e ca ma invatasem dupa faceam mereu prostia asta :-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.