Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

TOMASI Brasov & resurse umane


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

e o firma veke de recrutare.eu pt canada..incercati.cat e un drum pana la bv sau cautati p google tomasi brasov ..si sunati ..bafta..dar ia cu exp minima 2 ani!!! ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

eu am depus un cv la ei azi,singurul inconvenient e ca d-ra care raspunde  la tel mi-a spus de toate si nimic in legatura cu locurile de munca oferite,mai pe scurt soferi cat BE CE pt Franta,Italia,Germania.pt a nu va ingreuna cu detaliile si pt a nu da ,cine stie,din neatentie,vreo informatie gresita,cei interesati puteti intra pe tomasi.ro sau nr de tel +40 368 004042.multa bafta tuturor,sa nu ma injurati pt eventuale probleme aparute pe parcurs,v-am zis,nu stiu nimic despre ei,deci scopul acestui mesaj e strict informativ,nu indemn pe nimeni sa aplice sau nu pt joburile oferite de tomasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • Members

Colegul dan bv are dreptate este o firma de recrutare.Colegilor sa va fereasca Dumnezeu sa mergeti prin intermediul lor la firma DECAROM care se afla la Casale Monferato in Italia.Sunt cei mai mari tepari.Daca ajungi sa lucrezi pt ei bani incepi sa iei abia dupa 2 luni.Daca ai noroc si nu iti iei vreo amenda ca acolo nu se respecta programul absolut deloc.Vorbesc din proprie experienta (o zi lucrata la ei).Sa va zic pe scurt ce am patit eu la ei :am mers intr-o zi la ei (direct la firma in Italia ca pe atunci eram pe acolo aproape de ei) am vorbit cu ei si am stabilit ca a doua zi sa merg sa duc o cisterna cu ciment in Franta.Bun la 08:00 am inceput programul de lucru,plec la descarcare ,ma intorc in Italia sa incarc ,dupa incarcare ajung la ei la garaj alimentez si sa ma bag la somn .Deja era ora 22:30.Am zis eu ca fac o pauza de 9 ore si apoi din nou in Franta la descarcare,cand un mecanic de acolo imi zice ca nu nu trebuie sa pleci la ora 5.Pai si pauza mea unde este?.....Bineinteles ca atunci m-am certat cu el si am plecat acasa.Si asa am reusit recordul de a lucra o singura zi la o firma.In concluzie aveti mare grija cu angajarea la aceasta firma,pt ca va rog sa ma credeti ca imi era mila de unii colegi care lucrau acolo,unii nu aveau bani nici de tigari si aveau aproape 2 luni lucrate...Bafta la toti colegii si drumuri bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

aveti grije ca sunt tepari ,te trimite pe bani tai desi ei au obligatia sa te testeze in tara,si sa mergi apoi daca ai luat testul pe bani lor,cu contract de munca .Dar ei nu fac contracte chiar pe perioada determinata inregistrate la ITM ,deci vei munci la negru ,deci este teapa organizata .Eu personal am mers la ei si le-am spus ca ,conform HG 518/2006 sunt obligati sa te testeze in tara  sa-ti plateasca drumul,DIURNA /zi de min.35 euro,Am sesizat ministerul Munci ,ITM BV ,dar este mafie la ITM Bv ,si la Min.Munci .Le-am facut plingere la Parchetul de pe linga Trib .Bv pentru inselaciune ,pentru ca este inselaciune cind te trimite pe bani tai sa dat proba la punctul de lucru ,iat Tomasii este angajatorul (Tomasi are obligatia sa te testeze in tara ,si daca corespunzi trebuie sa-ti platesca drumul si diurna /zi )si toate astea in baza unui C.M , a unui contract de detasare ,Delgatie (Ordin de deplasare ) si a diurnei cu transportul platit pina la destinatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ce sa zic colegu:am vorbit cu cineva de acolo si mi-a zis sa ma duc la Brasov sa dau proba.promisiuni mari;1600-1800.ce sa zic,cam atat,nu stiu ce sa fac,eu sunt din galati si iyi dai seama imi vine peste mana sa ma duc degeaba.mai astept sa vad poate mai este cineva care a mai fost contactat de ei.oricum pana mircuri mai este timp(pana atunci mi-a zis sa dau rspuns).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • Members

Buna ziua! 

Prin intermediul acestui raspuns, dorim sa lamurim cateva aspecte mentionate pe forumul http://forums.soferii.ro, cu privire la compania noastra:

- Tomasi Group nu percepe comision.

- In legatura cu firma DECAROM, aceasta colaborare a incetat in anul 2012 datorita problemelor care au aparut pe parcursul derularii contractelor. Impotriva firmei DECAROM am castigat un proces, dar datorita falimentarii acesteia actiunea nu a avut finalitate.

- proba de lucru se da in tara (la Brasov) de catre soferii profesionisti care semneaza contractul la sediul nostru. Soferii profesionisti care nu locuiesc in Romania dau proba de lucru la sediul firmei colaboratoare.

- contractele de munca sunt inregistrate la ITM. Contractul este in Romania, pe perioada determinata. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
  • Members

E un fel de Ceausescu Tomasi asta in firma, se bazeaza pe informatorii sai, ii pasa de soferi cat negru sub unghiile lui, ca ale noastre sint muncite, si si-o trage cu madamele de la BIROURI , bravo, mergeti la ei ;), niste nenorociti SUBclasati de ai lor si veniti sa ne nenoroceasca pe noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.