Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bataie in centrul vasluiului- Se intampla in Romania


CALIN

Postări Recomandate

  • Members

1.Savimbi, iubesti tu canada,dar mai putin cocalarii astia de la noi se vor muta prin tari gen Canada si SUA  ;D ;D ;D.

2.Caline, cred ca politia doar o amenda i-a dat si cateva puncte de penalizare (carnetul nu cred ca i l-a luat, la ce masina avea cred ca si niste pile bune cunostea  ;) , poate chiar nu i-au facut nimic  ??? ).

3.Acest tip este si utlizeaza cunostintele unui cocalar in trafic.Cocalarul in trafic se deosebeste de bizonul in trafic si e chiar mai periculos.Bizonul face greseli impardonabile, dar nu are intotdeauna masini scumpe cu multi cai si nu le face cu buna stiintza, poate au pb cu capul  ;).Cocalarul in trafic are niste legi ale lui pe care trebuie sa le respecte si de la care nu face  rabat:

  - are masina scumpa;

  - daca face vreo greseala tot el tipa la ceilalti;

  - daca ii permite timpul trebuie neaparat sa sara si la bataie;

  - trebuie sa tina tot timpul geamul deschis la maxim la masina;

  - muzica trebuie sa cante la volum maxim;

  - lantisorul neaparat trebuie sa treaca de 10 grame si sa fie scos peste tricou cau camasa ;

  - daca este oprit de catre politie trebuie sa tipe cat mai tare si cat mai comvingator cu putinta;

  - obligatoriu trebuie sa aibe in masina o bata de baseball sau o sabie.Optional se poate utiliza si un pistol din cand in cand :D;

  - chiar daca sunt incepatori nu trebuie sa puna "lamaia" in parbriz, caci el stie sa conduca.

4.FRUMOASA-I ROMANIA !!!.....PACAT CA-I LOCUITA SI DE COCALARI !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  Vorba lui savimbi,I LOVE CANADA!Ca fapt divers,pe mine m-a lovit masina politiei!Aici,in canada!Eu mergeam regulamentar,cu camionul,pe banda1,si am vazut masina politiei cu girofarurile in spate(fugea dupa unul care nu oprise la stop).am tras cat am putut pe dreapta si am imobilizat camionul!politistul insa a agatat coltul remorcii mele!a chemat ajutoarele(mi-a zis ca din moment ce este implicat nu poate sa faca el raportul de incident ca nu ar fi impartial).In cateva minute a aparut un alt echipaj si l-au scos pe colegul lor vinovat!Chiar daca era in misiune el era raspunzator sa nu creeze vreun accident!Asa ca am un raport de politie care ma disculpa pe mine si in care ofiterul care conducea este vinovat!Bine,eu nu m-am dus cu raportul la asigurari ca remorca nu avea nimic grav,dar masina politiei este varza!Nu are legatura cu cocalarul,dar asta este doar ca sa arat ca aici nimeni nu este deasupra legii,nici macar politia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

  Vorba lui savimbi,I LOVE CANADA!Ca fapt divers,pe mine m-a lovit masina politiei!Aici,in canada!Eu mergeam regulamentar,cu camionul,pe banda1,si am vazut masina politiei cu girofarurile in spate(fugea dupa unul care nu oprise la stop).am tras cat am putut pe dreapta si am imobilizat camionul!politistul insa a agatat coltul remorcii mele!a chemat ajutoarele(mi-a zis ca din moment ce este implicat nu poate sa faca el raportul de incident ca nu ar fi impartial).In cateva minute a aparut un alt echipaj si l-au scos pe colegul lor vinovat!Chiar daca era in misiune el era raspunzator sa nu creeze vreun accident!Asa ca am un raport de politie care ma disculpa pe mine si in care ofiterul care conducea este vinovat!Bine,eu nu m-am dus cu raportul la asigurari ca remorca nu avea nimic grav,dar masina politiei este varza!Nu are legatura cu cocalarul,dar asta este doar ca sa arat ca aici nimeni nu este deasupra legii,nici macar politia!

Nu stiu cand o sa fie in Romania asa ceva. Politia in misiune tu estii vinovat fara discutii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  Gaby,nu eram in intersectie!Nu am dat prea multe detalii,ca lumea nu cunoaste zona,dar tu sigur cunosti locul,eram pe strada Notre Dame Est,la cateva intersectii de intrarea in portul din montreal!acolo dupa cum stii sunt 2 benzi dar destul de ingustate din cauza lucrarilor de reconstructie!Bine,eu si cu camionul mai depasesc pe-acolo,chiar si alte camioane dar benzile sunt destul de stramte,trebuie sa fii atent cand depasesti!Si eu nu depasesc la viteza cu care alerga militianul ala,de altfel este si limita de viteza pe Notre Dame,sunt radare fixe si mai sunt si camere foto pentru cei care nu se opresc la rosu la semafor!bineinteles ca el avea loc berechet sa treaca,eu ma trasesem maxim in dreapta,rotile mele din dreapta erau lipite pe bordura de la trotuar, dar venea foarte tare,nu stiu exact ce facea in masina,poate butona la computer,poate vorbea pe statie,nu stiu exact ce activitati facea,cert este ca  a scapat masina direct in remorca mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.