Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

inconstient profesionist


Postări Recomandate

  • Moderators

faza tare este ca soferul stia ca merge asa cu marfa,a vrut si el sa ajunga la destinatie,i sa dat prin statie,flashuri,nimic ,pina nu la oprit politia.A luat o amenda si cu ajutorul unor sateni a asezat marfa.Asa a fost dat la stiri,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

daca asa i-a cerut seful sau ori a fost el inconstient ce sa ii faci

Nu prea cred ca cineva i-a cerut sa mearga in halul ala.....ei il trimite-am pe jos acasa,norocul lui ca a fost in Romania,tara tuturor posibilitatilor si a tuturor " profesionistilor ", ca daca era prin occident,lasa permisul,camionul si cateva mii bune de euro !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

fara sa te superi profesional,daca ia cerut seful nu trebuia sa plece[e o ipoteza] ,nu de alta dar daca se rupea prelata cind era intr-o depasire si cadea peste o masina mica?? se producea un mortal ceva,sau o ranire de persoane??ai? Pe urma plingea ca nu a vrut,ca a fost inconstient,sa fim seriosi,eu cred ca stia si i sa intimplat pe drum,a zis ca mai are putin si ajunge,si asta pentru ca asa cum a zis si colegul nostru vt880 suntem in romania,daca era in ue nu apuca sa mearga mai multi km,era oprit,transbordat si amendat,tinea minte si el si firma lui toata viata intimplarea asta.Si in meseria noastra nu merge de multe ori ca tia cerut seful,daca ai mentalitatea asta e grav,ce te faci daca te pune sa sari in fintina? tu sari doar ca tia zis seful?Vezi tu,cerintele astea depind si de atitudinea si experienta soferului,ala poate sa o ceara si pe mama lui,asta nu inseamna ca tu ca un bun sofer io dai,asa cred eu.Dupa mine cel mai bine e sa te gindesti ca acasa te asteapta cineva,si e pacat sa ii faci sa vina ei la tine,mai bine te duci tu linistit acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Nu prea cred ca cineva i-a cerut sa mearga in halul ala.....ei il trimite-am pe jos acasa,norocul lui ca a fost in Romania,tara tuturor posibilitatilor si a tuturor " profesionistilor ", ca daca era prin occident,lasa permisul,camionul si cateva mii bune de euro !

Ceea ce a declarat el este ceva similar cu IMI ERA LENE sa opresc si sa iau marfa la mana eu cel putin asa as traduce, ma sperie insa seninatatea cu care recunoaste ca stia asta da de gandit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.