Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

International Alexander, Arad


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

va invit dragi colegi sa veniti cu idei cum asi putea sa divulgg activitatea ilegala de la firma INTERNATIONAL ALEXANDER arad.care obliga soferii sa rupa diagramele si sa mearga fara program.Patronul e fost militean si a avut relatii dar sau dus acum.El le da la soferi adeverinte de concediu false si ii obliga sa mearga intr-una.Au facut soferii lui o gramada de accidente pe ungaria si in alte tari dar degeaba.Au fost domnii de la ARR si ITM dar ia dat 1000 RON amenda si treaba e la fel.Soferii is de vina in primul rind ca accepta dar stiti cum e.le da patronu cam 1500 euro pe luna si pt banii astia fac baietii orice.Numai ca nu se gindesc saracii ca pot omori pe careva sau chiar pe ei.Voi cum credeti ca ar trebui oprite astfel de firme? Ma gindeam sa trimit la parchet sesizare ca au semnat statul de plata in locul meu cit am lucrat citeva luni la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal ciule

in asemenea cazuri iti trebuie ceva dovezi nu vorbe si nu poti de unul singur sa intorci lumea pe dos .  nu face nimeni nimic local acolo dar pe cale ierarhica cum se cere trebuie sa se rezolve ceva si mai ales cu dovezi clare o petitie a mai multor nemultumiti si se rezolva dar mai este si faza ca nu sti ce are el prin acte (arhiva)poate omul lucreaza ilegal dar cu cap si are o acoperire

  cam atat as putea sa te ajut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Daca intr-adevar ar functiona pe baza legislatiei in vigoare,domnii de la ARR Arad nu ar fi permis incalcarea regulilor in vigoare de catre domnul fost comisar de politie, Apreutesei Simion,care conduce direct activitatea de transport la cele trei firme de transport marfa international  pe care le si detine(international alexander,gyndar transport si as trans spedition).

Nu domnilor  soferi profesionisti,patroni de firme de transport marfa sau pietoni.O parte din domnii de la ARR arad prefera sa ne puna vietile in pericol,afacerile celorlalti sau locurile de munca si sa permita in continuare domnului fost ofiter de politie Apreutesei sa nu aoiba nici o diagrama arhivata la firma,desi are o flota de 30 camioane.CUM ESTE POSIBIL ACEST LUCRU DOMNILOR? .................SIMPLU .Domnii de la ARR ori din rea credinta ori intentionat,evita sa isi faca datoria in cazul anumitor persoane cu functii si relatii.Pericolul este tot la noi pentru ca GINDITI-VA fiecare ce se poate intimpla cind un sofer conduce 16-20 ore zilnic un autocamion asa cum fac soferii domnului FOST MILITEAN Apreutesei din Arad.

A avut soferi care au omorit oameni in accidente din cauza oboseli dar degeaba.Atita timp cit oamenii care sunt pusi sa controleze respectarea timpului de condus si odihna ii ajuta intentionat sau nu pe cei ce conduc firme de transport sa "pacaleasca" organele de control.

Oare ce ar simti un angajat ARR daca intr-o zi o persoana foarte apropiata si draga lui ar suferi un accident de circulatie al carei cauza ar fi oboseala soferului de camion acumulata ca urmare a nerespectarii timpilor de condus si odihna? Ar mai permite patronilor firmelor transportatoare sa comita ilegalitatile mentionate

mai sus?

Va spun dragi colegi cu toata sinceritatea ca prin ceea ce am scris mai sus nu am nimic de cistigat sau de pierdut si nici nu duc un proces de razbunare ci doar pur si simplu am lucrat 3 luni la domnul amintit mai sus si cind am vazut ce COMBINATII face punindu-ma sa imi risc viata mea si a celorlalti participanti la trafic,AM INTRERUPT COLABORAREA. Eu practic aceasta meserie din placere si nu din disperare dupa bani-deci imi pot permite sa lucrezi pe bani mai putini dar legal.

Va doresc tuturor drumuri bune si succes in campania desfasurata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

ciule dragule:)))nu stiu cine esti si nici nu vreau sa aflu,dar daca tot aduci niste acuzatii atat de dure la adresa domnului Simi,incearca sa vi si tu cu niste DOVEZI CONCLUDENTE care sa ateste spusele tale,nu vorbe-n vant,intelegi,iar daca nu ai aceste dovezi,te rog insistent sa incetezi cu acuzatiile.mersi pentru intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

hai sa fim seriosi...mai nou la majoritatea firmelor se lucreaza la fel, iar daca nu esti de acord sa fi sanatos stai pe tusa, is multi altii care nu au un job si ar face orice sa castige acei bani...si sincer am si eu cativa prieteni si un verisor care lucreaza la ei si au salariu si de 2000 de euro..bineinteles trag baietii serios...asta e frate in ziua de azi nu tragi nu ai bani...am lucrat in germania 6 luni la patron neamt...si era mult mai rau pe un salariu de 1200 asa k eu as fi foarte multumit sa lucrez la Domnu Simi in conditiile astea si pe salariu ala...in Germania timp de 6 luni am avut maxim 20 de diagrame in regula...asa ca hai sa nu ne mai plangem atata..si legat de amenzi le plateste Dl Simi toate amenzile si legat de accidente..e problema soferilor..am fost in cursa cu verisorul meu si cand era obosit tragea in parcare asa ca....eu ,fara suparare, cred ca esti frustrat, probabil te-a dat afara sau ceva de genu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

eliminatse vind pe bani de nimic care cum ia castigat cum se duc ,ia privitii in alte tari cum se respecta soferii si ce viata buna duc nu ca noi,pune TU ala MULTUMIT de banii conditiile de lucru(oboseala,dute glont) si riscu la care te expui pt aceei bani si doru de familie daca ai, si trage linie sa vezi ce ai castigat? si spunene si noua poate ne schimbam parerea

o sa te rog sa citesti regulamentul pentru a intelege ce se accepta si ce nu pe acest forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

Dragi colegi,vreau sa va aduc la cunostinta ca la International Alexander,plateste patronul amenda dar,ti se retin banii pana ce-si recupereaza suma sau macar jumatate din suma.Sunt patit cu o amenda de cateva mii de euro,la aceasta firma,deci va spun asta din experienta proprie.Daca nu vrei sa platesti,trebuie sa-ti dai demisia.Iar despre bani,daca faci 20000 km intr-o luna,e normal sa castigi macar 2000 euro.Nu esti platit foarte bine,muncesti foarte mult.Va doresc succes celor care vreti sa lucrati la ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

spune-mi si mie te rog care e metoda de plata,plateste la cursa sau la km?cam cati km faci pe luna?care sunt tarile predominante in care se pleaca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Plata se face la cursa dar,dupa cum ai scris in alt comentariu,colegule sofer B,C,cred ca stii cum e treaba la aceasta firma,mai ales ca ai mentionat numele administratorului societatii.Salar pe tara...doar semnezi pentru el si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

da...vroiam doar sa vad daca,chiar sti cum sta treaba si nu vorbesti aiurea ca si alte persoane...:)eu zic ca e bine la Alexander,iar cel mai important lucru il consider faptul ca ti se dau banii pe cursa inainte de plecare si asta e un mare +,esti de acord cu mine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.