Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

International Alexander, Arad


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members
Acum 40 minute, Skywalker a spus:

Situatie International Alexander Arad, August 2017 - prezent

1. Se merge NUMAI la program cu sfarsit de saptamana acasa, pauza de 24h se face in 50/50 afara dupa cum ti-e norocul.

2. Camioane Mercedes MP4 (E5, EEV si E6) viteza intre 85 si 90 kmh functie de camion (al meu 89kmh cu anvelope noi pe motrica)

3. Curse tur-retur; comunitate 1 luna cu 1 saptamana acasa; comunitate saptamanala L-V cu sfarsit de saptamana acasa S-D.

4. Nu se fac curse pe tara deloc, vagoanele se preiau din parcarea firmei si se predau tot acolo.

5. Se lucreaza in echipaj cu plata la km sau singur pe cabina cu 10%

6. Nu exista titular (titular, oarecum, este cel care a preluat camionul pe numele lui si telefonul de servici) si ajutor, banii sunt 7% de sofer in echipaj. Pacat ca aici pierde oameni foarte buni, nu mi se pare corect ca "ajutorul" platit la fel sa nu stie sa bage in rampa, unde se merge cu actele, cum se cupleaza/decupleaza un vagon, mersul constant o nebuloasa, birocratia la bord, etc, etc si asta dupa 7 (da, sapte luni de TIR si alte 5 de 7,5 si 12T). Nici la mine nu da soferia pe dinafara dar sunt in stare ca dupa numai 2 luni de TIR si 9 luni de 7,5 si 12T sa reusesc (cei drept mai greu in unele situatii) sa bag cam in orice rampa de pe stanga, cu dreapta intru cat sa duc vagonul  spre rampa iar finalul tot cu stanga. Am avut o singura rampa la Grupo Bonilla, Martos, Spania cu diferenta de nivel unde nu am reusit sa o bag, asta e, inca mai am de invatat ( prima rampa de langa turisme cu dezavantajul ca erau mai multe atunci decat in poza atasata si cu ansamblu mega).

7. Dispeceri normali la cap, adica ai cu cine sta de vorba.

8. Se fac undeva la 18.000km luna.

grupo bonilla.jpg

Skywalker nu mai scrie nimic pe forumuri ca te faci de ras. Cum faci 18.000 km? Alexander apartine unui militian si stim toti continuarea: " lupu isi schimba paru dar naravu ba ". Cred ca ai nevoie de tratament. Iti doresc succes la gasirea de prostovani pe post de soferi. Ceea ce cauti aia ai sa gasesti. Asta e o reclama esuata pentru Alexander si oricum tine la prostovani. Bafta

PS: iti raspund eu la intrebarea cu 18000 km pe luna -> 18.000 impartit la 22 zile lucratoare pe luna = (egal) 818 km pe zi. Daca tu poti sa faci legal acesti kilometrii inseamna ca esti nebun sau circuli pe luna, ca in EU nu se poate face asa ceva. Plata la km e pentru prosti si cam tot ce ai scris tu "acilisha" (asta in cazul in care vi cu replica ca se fac 18.000 in echipaj. Plata la km e pentru aia care megu cu atlasul sau harta in 2017->2018! Si succes la acei soferi 

Editat de mosmartin1166
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca taceai filoziof ramaneai, asa ai inlaturat orice dubiu. Pacat ca nu sti sa citesti sau sa intelegi ce am scris. Printre altele, va doresc, celor care sunteti casatoriti cu "ioana" sa va lase sistemul GPS mondial macar vreo 2 luni.

Reclama la Alexander? Esti bine? Intreba lumea care mai este situatia la firma asta, am raspuns. Daca nu iti convine, asta e! Get use to it.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Rai mai sunteti auzi la colegu cei casatoriti cu Ioana sa va pice semnalu sau sa va lase taciu vreo 2 months suntem jalnici si vorba unui coleg trecut de o varsta intr-o parcare pai niciodata tamplar+zidar+merceolog+jandarm nu o sa fie niciodata egal cu sofer(cum nici Germania numai e a nemtilor nici soferia numai este a soferilor)in rest succes si drumuri bune tuturor 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.