Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Salut ! Aveti grija cu firma Contrans din Danemarca Kolding ! http://contrans.dk/  sau Henrik Hansen din Satul Mare unde se fac angajarile pt romani, este aceiasi firma , pe scurt:

-te cheama la ei , in Kolding Danemarca , pe cheltuiala ta , te cazeaza intr un container cu paturi;

-te pune sa lucrezi 1 saptamana de proba pe urma te trimite acasa pe motiv ca nu faci fatza

-te pune sa ti cumperi cardurile  de acces,pt terminalele porturilor din Hamburg , de unde transporta ei containere

-reprosuri consum 22 % cica )

-Dorin Beres: o persoana care face angajari pt cei din RO nu isi respecta nici un fel de promisiune, cand ajungi la  firma in Danemarca , nici nu se uita la tine ,te pune sa conduci 56 de ore , pe urma te trimite acasa , invocand tot felul de motive , dupa care la 2,3 zile , isi mai aduce un LOT de soferi , nou veniti din RO; daca nu ma credeti de ceea ce spun , sunati-l sa va convingeti si dvs la nr de tel  004527779904

- 2 saptamani  cat au lucrat alti colegi , au plecat cu coada intre picioare acasa , fiind si NEPLATITI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut!!!!

De unde stii ca nu este serioasa???? Iti spun 100 % sigur ca este serioasa.....eu am un prieten care lucreaza la ei....de vreo 6 luni.....si pana acum a strans vreo 7 mii de euro....are salariu fix : 1600 pe luna, cara numai containere din hamburg, bremen , aalborg si le aduce in depozitul lor...seara nu doarme in camion, ci doarme in "containerele" alea de ziceai tu. si face numai o cursa, maxim 2 pe zi...doarme numai in camion cand cara din rotterdam fiindca nu se incadreaza la program...si nu ii zice nimeni sa sara peste...baiatul stie meserie....cei care zici tu ca au plecat afara si s-au intors cu buza umflata iti spun sigur ca nu aveau habar ce e aia soferie...chiar el mi-a dat exemple de cazuri care au stat 2 zile si au plecat...e normal...nu???acum e in concediu o luna jumate....din sept pleaca inapoi si ii face salariu 1700...cine e serios are de castigat acolo...cine nu...pleaca..si in legatura cu dorin...pai tu vrei ca dorin sa stea la povesti cu tine??? iti este superior...trebuie sa ii dovedesti ca stii meserie...atat...sa iti dau inca un exemplu cert ca firma e serioasa: baiatu asta a avut pana in olanda....a sunat la dorin...c i-a zis dorin???? da-ti drumu la aer conditionat si asteapta interventia....asta a facut...in juma de ora a plecat si totul a fost decontat intre firme...sa nu mai zic de haine....ca are haine, vesta, bocanci. un alt exemplu: un coleg de-al lui a avut un mic accident....nu a ancorat bine containeru si intr-o intersectie i-a picat de pe vagon...pur si simplu a chemat macaraua l-a pus bine si a plecat...si daca vrei iti pot da si date de contact al baiatului...in privat...si dupa poti suna pe dorin sau pe cine vrei tu din Contrans sa te convingi ca lucreaza la ei.

Acum sa nu intelegi ca am ceva cu tine, dar pur si simplu nu e adevarat ce spui...As vrea sa imi spui de unde stii toate aceste "motive".

Drumuri bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai oameni buni....

1. Pe baitaul asta il cunosc de 15 ani...practic de cand eram copii...e cel mai bun tovaras al meu....am promisiune ca ma ia din iarna cu el....caa acum NU se mai fac angajari...

2. Baiatul de mai sus de pe forum ( scuze ca nu am retinut nick-ul) nu a zis ca a fost el..... zis ca au fost BAIETI...

3. Am zis ca dau date de contact al baiatului, dar numai in particular...

4.|Hai sa nu fim experti in accidente si sa ironizam.....la chestia cu containeru, vroiam sa evidentiez faptu ca nu i sa facut imic soferului, ba din contra a fost ajutat ffff repede....

Acum oi fi eu nou pe forum, si celalalt mai vechi, dar eu am venit cu argumente ferme...

nicaieri nu e marea cu sarea, dar la firma asta stiu sigur ca nu este rau...ca nu degeaba pleca asta inapoi...si in plus vrea sa o ia si pe nevastasa...sa faca echipaj....

Numai bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai oameni buni....

1. Pe baitaul asta il cunosc de 15 ani...practic de cand eram copii...e cel mai bun tovaras al meu....am promisiune ca ma ia din iarna cu el....caa acum NU se mai fac angajari...

2. Baiatul de mai sus de pe forum ( scuze ca nu am retinut nick-ul) nu a zis ca a fost el..... zis ca au fost BAIETI...

3. Am zis ca dau date de contact al baiatului, dar numai in particular...

4.|Hai sa nu fim experti in accidente si sa ironizam.....la chestia cu containeru, vroiam sa evidentiez faptu ca nu i sa facut imic soferului, ba din contra a fost ajutat ffff repede....

Acum oi fi eu nou pe forum, si celalalt mai vechi, dar eu am venit cu argumente ferme...

nicaieri nu e marea cu sarea, dar la firma asta stiu sigur ca nu este rau...ca nu degeaba pleca asta inapoi...si in plus vrea sa o ia si pe nevastasa...sa faca echipaj....

Numai bine..

Auzi la el de ce e impresionat:ca a venit interventia sa-i faca pana!!Si, DA , asta e dovada ca e firma serioasa:)))))) Tu cand o sa mergi la Contrans asta,pun pariu ca te urci pt prima data intr-un camion.Te tradeaza stilul amice.

Ala al tau,o duce bine pt ca ori e din Satu-MAre ,ori e lingau de prima clasa.Tu sa mergi acolo,stai o perioada si apoi hai si povesteste-ne experienta ta,asa cum a facut colegul care a deschis topicul!!Nu din ce iti spune prietenul tau.Stii,povesti din astea de parcare ...are 7.000 de euro...altul are vila cu piscina si face comunitatea doar din pasiune!! o sa auzi cu sutele.

'Pana una alta mai verifica si celelate topicuri despre Contrans si vezi ce spun si altii!!

Iti doresc drum bun ..la intoarcerea din Danemarca,asta daca o sa ai ocazia sa ajungi.

P.S: prietenul tau te duce cu presul:Se fac angajari si acum la Contrans:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Auzi la el de ce e impresionat:ca a venit interventia sa-i faca pana!!Si, DA , asta e dovada ca e firma serioasa:)))))) Tu cand o sa mergi la Contrans asta,pun pariu ca te urci pt prima data intr-un camion.Te tradeaza stilul amice.

Ala al tau,o duce bine pt ca ori e din Satu-MAre ,ori e lingau de prima clasa.Tu sa mergi acolo,stai o perioada si apoi hai si povesteste-ne experienta ta,asa cum a facut colegul care a deschis topicul!!Nu din ce iti spune prietenul tau.Stii,povesti din astea de parcare ...are 7.000 de euro...altul are vila cu piscina si face comunitatea doar din pasiune!! o sa auzi cu sutele.

'Pana una alta mai verifica si celelate topicuri despre Contrans si vezi ce spun si altii!!

Iti doresc drum bun ..la intoarcerea din Danemarca,asta daca o sa ai ocazia sa ajungi.

P.S: prietenul tau te duce cu presul:Se fac angajari si acum la Contrans:)))

Auzi prietene...in primu rand daca voi nu aveti noroc sau sunteti dinaia care vreti 100 de euro pe 100 de km e treaba voastra...ma credeti...bine...nu...ma doare undeva....eu unu am venit cu argumente clare...baiatu ala e din targoviste ca si mine....si cand zic ca ia facut pana pe autostada...pai credema ca nenea asta a lucrat si la alte firme din europa....gen J Carrion...Stadler...si inca vreo 2 ....si saracu se cam chinuia cu cheia....chiar daca erau peste Contrans...si-a luat tepe de la toti astia si nu s-a ferit sa imi zica....a plecat in ianuarie si acum cu banii ce i-a muncit face nunta...si isi ia si masina....

Problema voastra e alta......daca voi nu a-ti fost destul de buni pt anumite companii si v-au dat jet din prima, incepeti sa denigrati...si de unde stii tu ca ala a fost el la Contrans ?? a si zis....AM COLEGI CARE AU STAT 2 SAPT SI AU VENIT CU BUZA UMFLATA...pai acolo trebuie sa stii engleza sau germana fff bine....trebuie sa stii sa urmezi rute pe autostrada...trebuie sa stii sa lucrezi cu acte....si multi care pleaca aici sunt ori betivi care au lucrat numa pe bascula, ori dinastia de au terminat vreo scoala profesionala si nu stiiu sa scrie.....

si nu inteleg care e problema ta daca nu m-am urcat eu in camion???esti asa sigur??? Alte topicuri??? :)) care??? ca e numa asta....si a mai scris aceeasi poveste in topicul firme serioase...o fi si omu frustrat ca nu a stiut engleza, ori nu a stiut sa agate containeru cu sigurantele cum trebuie, ori a incurcat vreo viteza pe acolo..:)) se mai ia carnetu si pe lapte si pe oua, in caz ca nu stiai....

Hai bafta si lasati oftik....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si nu inteleg care e problema ta daca nu m-am urcat eu in camion???esti asa sigur??? Alte topicuri??? :)) care??? ca e numa asta....si a mai scris aceeasi poveste in topicul firme serioase...o fi si omu frustrat ca nu a stiut engleza, ori nu a stiut sa agate containeru cu sigurantele cum trebuie, ori a incurcat vreo viteza pe acolo..:)) se mai ia carnetu si pe lapte si pe oua, in caz ca nu stiai....

Hai bafta si lasati oftik....

Ba  baiete  dute  ma  si  lasane  ai  venit  tu  marele  sofer  sa  iei partea unei  firme  de  nimic ,in schimb  ai  dreptate  cand  spui  ca  sunt  uni  care  siau  luat carnetul  pe  lapte  si  pe  oua , sunt  sigur  ca  faci  parte  din  acea  categorie.E  clar  la  containere  nu  e  hamaleala  cat  e hartogaraie  si  trebuie  sa  sti  cel  putin engleza  la  un  nivel  acceptabil  dar  nu  trebuie  sa  fi  expert.

Mesajele  de  incarcare  sunt  tipizate  ,decat  ca  difera  cifrele  in rest  nu  ie  mare  vrajeala  ,dar  asta  nu  inseamna  ca  aia  care  au  facut  o  profesionala  sunt  prosti  iar  tu  care  ai  facut  scoala  cu  sacosa esti  marele  academician.Eu  unu am  fost  sunat de  acest  Dorin  acum  o  luna  dar  mi sa  parut  foarte  arogant plus ca  nu  eu  il  sunasem  trebuia  sa  aiva  cel  putin  un  minim de, decenta  in exprimare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da ala de ia cazut containeru nici nu ma mir ca se duce inapoi doar are de platit o gramada pentru despagubiri pentru ca nu vine macaraua gratis si nici beneficiaru no sa-si ia marfa stricata , ma indoiesc ca o sa ii plateasca firma si amenda numai pentru ca ei sant seriosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da ala de ia cazut containeru nici nu ma mir ca se duce inapoi doar are de platit o gramada pentru despagubiri pentru ca nu vine macaraua gratis si nici beneficiaru no sa-si ia marfa stricata , ma indoiesc ca o sa ii plateasca firma si amenda numai pentru ca ei sant seriosi

Vezi ca nu stii despre ce este vorba....marfa are ASIGURARE....da...amenda si-o plateste singurel....dar eu ma refeream la faptul ca plata pt macara s-a facut de catre companie, companie care si-a luat banii de la firma de asigurari....PE LA EI SE MAI POARTA SI ASIGURARILE CASCO, SI ALTE TIPURI DE ASIGURARI....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

va rog sa incetati cu cearta , cand o sa infiintez concursul ..cine e mai cocos ca celalant ,, o sa va anunt ¡¡

Eu nu ma cert....eu decat dau ARGUMENTE ferme, cum scrie si in Regulament.....nu e vina mea ca imi citesc postarile toti soferii de pe bascule care nu au habar ce e aia o bagare in rampa...nu e vina mea ca imi citesc postarile toti frustratii care nu au fost in stare sa bage in rampa si le-au dat jet din prima...pai ce....era cumva nevoie de maturatori prin Contrans si eu nu stiu ????? vad ca deja m-i s-au adus injurii....in fine....cei care vor sa creadea bine....cei care nu....duca-sa in continuare sa caute salarii de 3000 de euro, sau sa mearga sa lucreze pe bascule, sau la prelati prin romania....cine stie cunoaste....

Drumuri bune....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si nu inteleg care e problema ta daca nu m-am urcat eu in camion???esti asa sigur??? Alte topicuri??? :)) care??? ca e numa asta....si a mai scris aceeasi poveste in topicul firme serioase...o fi si omu frustrat ca nu a stiut engleza, ori nu a stiut sa agate containeru cu sigurantele cum trebuie, ori a incurcat vreo viteza pe acolo..:)) se mai ia carnetu si pe lapte si pe oua, in caz ca nu stiai....

Hai bafta si lasati oftik....

Ba  baiete  dute  ma  si  lasane  ai  venit  tu  marele  sofer  sa  iei partea unei  firme  de  cacat,in schimb  ai  dreptate  cand  spui  ca  sunt  uni  care  siau  luat carnetul  pe  lapte  si  pe  oua , sunt  sigur  ca  faci  parte  din  acea  categorie.E  clar  la  containere  nu  e  hamaleala  cat  e hartogaraie  si  trebuie  sa  sti  cel  putin engleza  la  un  nivel  acceptabil  dar  nu  trebuie  sa  fi  expert.

Mesajele  de  incarcare  sunt  tipizate  ,decat  ca  difera  cifrele  in rest  nu  ie  mare  vrajeala  ,dar  asta  nu  inseamna  ca  aia  care  au  facut  o  profesionala  sunt  prosti  iar  tu  care  ai  facut  scoala  cu  sacosa esti  marele  academician.Eu  unu am  fost  sunat de  acest  Dorin  acum  o  luna  dar  mi sa  parut  foarte  arogant plus ca  nu  eu  il  sunasem  trebuia  sa  aiva  cel  putin  un  minim de, decenta  in exprimare.

Vezi ca nu ne cunoastem.....din pacate pt tine, ar trebui sa mergi sa inveti sa scrii....UNI se scrie UNII, SIAU se scrie SI-AU, IE se scrie E, AIVA se scrie AIBA, si mai adauga unele semne de punctuatie ca sa nu ma chinuni 2 ore sa inteleg sensul cuvintelor...Din pacate pe afara nu mai anagajeaza din-astia care nu stiu sa scrie, care nu stiu sa bage in rampa( ca acolo nu mai e ca la romanik....sa tragi pe marginea drumului si sa desfaci prelata...). Si probabil ca mister Dorin ti-o fi vorbit asa din cauza ca si-a dat seama ca vorbeste cu un om care nu merita sa i se vorbeasca altfel...vezi postul tau de mai sus si da-ti seama.... 8)...

Drumuri bune si ai grija sa nu te prinda cantaru si ARR cu bascula peste tonaj....da????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da  e  clar  ai  mintea  creata  ,oameni de  genul tau  trebuie  ignorati.

Cred  ca  pe  bascula  esti  tu  desi  nu  cred  ca e  o  rusine  sa  conduci  bascula  asta  daca  sti  ce  inseamna  bascula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Anunt moderatorul ca eu am incheiat postarea pe acest  topic.

Consider ca am adus ARGUMENTE concrete...cine vrea poate sa ma contacteze pe privat sa ii dau datele de contact ale baiatului respectiv...el o sa va arate carte de munca, contul din banca, etc etc....

Nu e vina mea ca toti frustratii care au fost respinsi de aceasta companie sar la gatul meu...eu pur si simplu am o alta parere....si am spus-o...

Daca venea cineva si zicea: da domne....am lucrat la ei 3 4 5 luni si nu m-au platit, lucrez peste program, probleme cu greutatea, era ok si poate imi faceam alta parere....dar asa....aici nu-s decat niste basculisti care nu au treaba cu logistica propriu zisa....

Am incheiat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da  e  clar  ai  mintea  creata  ,oameni de  genul tau  trebuie  ignorati.

Cred  ca  pe  bascula  esti  tu  desi  nu  cred  ca e  o  rusine  sa  conduci  bascula  asta  daca  sti  ce  inseamna  bascula.

NU EU SUNT CEL CARE NU STIE SA SCRIE :))))  ;)

GATA...ULTIMUL POST CA V-AM DERANJAT PREA TARE LA SENTIMENT :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu cred ca este nici locul nici momentul potrivit pentru aruncarea unor asemenea vorbe.Ca lucrezi pe bascula,prelata,cisterna,etc nu este o rusine si in fond mancam aceeasi paine.Nu cred ca ar trebui sa facem asemenea diferente.Vis-a-vis de divergentele aparute in privinta unei firme ,consider ca nu are sens sa ne certam intre noi.Pe ei oricum nu-i doare nicaieri de certurile noastre.Fiecare firma are plusurile si minusurile ei.Dar de la asta si pana la adresarea de asemenea vorbe e cale lunga.Si nu cred ca e frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu nu inteleg un lucru : "desteptii" astia carora Contransu' li se pare o firma rea !! de ce nu isi cauta un alt loc de munca ? KJ e rea , Contrans e rea  , toate firmele de unde ati fost respinsi sunt rele , deoarece voi sunteti Frankie Vojtisek de Romania , nu va convine nimic , voi sunteti cei mai buni soferi din lumea asta . Frate , daca te-au dat afara dupa 2 , 3 , 4 , x saptamani , cred ca au avut motivele lor . Si unele fondate , nu minciuni .

Unii dintre voi sunt prea increzuti in ale soferiei , si asta nu e bine . Lasati-o mai moale !  >:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu nu inteleg un lucru : "desteptii" astia carora Contransu' li se pare o firma de tot cacatul (scuzati exprimarea) de ce nu isi cauta un alt loc de munca ? KJ e de cacat , Contrans e de cacat , toate firmele de unde ati fost respinsi sunt de cacat , deoarece voi sunteti Frankie Vojtisek de Romania , nu va convine nimic , voi sunteti cei mai buni soferi din lumea asta . Frate , daca te-au dat afara dupa 2 , 3 , 4 , x saptamani , cred ca au avut motivele lor . Si unele fondate , nu minciuni .

Unii dintre voi sunt prea increzuti in ale soferiei , si asta nu e bine . Lasati-o mai moale !  >:(

eee...uite de oameni ca tine avem nevoie.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu cred ca este nici locul nici momentul potrivit pentru aruncarea unor asemenea vorbe.Ca lucrezi pe bascula,prelata,cisterna,etc nu este o rusine si in fond mancam aceeasi paine.Nu cred ca ar trebui sa facem asemenea diferente.Vis-a-vis de divergentele aparute in privinta unei firme ,consider ca nu are sens sa ne certam intre noi.Pe ei oricum nu-i doare nicaieri de certurile noastre.Fiecare firma are plusurile si minusurile ei.Dar de la asta si pana la adresarea de asemenea vorbe e cale lunga.Si nu cred ca e frumos.

Ai dreptate....eu chiar nu am vrut sa ii jignesc pe cei care lucreaza pe asemenea masini....numai ca rabdarea mea are limite..mi-am spus parerea, care  nu a coincis cu a multor SOFERI de pe aici...am fost luat peste picior si insultat...am raspuns cu aceeasi moneda....nu am vb la modul general...

Bafta si drumuri bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

baieti luati_va prima data permisul mergeti si munciti , spuneti-ne din experienta voastra cum este acolo si eu o sa va cred pe cuvant , nu ma intereseaza firma da poate intreaba altii , cu mult respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Lasa-l in padure pe copilul asta.E genul care merge si pe alune..numai sa fie sofer.Auzi la el sofer de bascula.Pai nu e tot sofer??Iar pt cunostinteletale ,sa stii ca sunt unii care castiga si mai bine de 3000 prietene.Da" nu o sa ajungi tu acolo veci.Mai vorbim peste cativa ani cand te maturizezi si tu Danutz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

CIPRI  copilul  asta  e  unul care  niciodata  nu  a  iesit  din  comuna  lui  dar  in  schimb  jigneste,si  vad  ca  mai  sunt  si altii care  il  sustin .NU MA  DAU  EU  MARE  SOFER  NU  MAM  DAT  NICIODATA  DAR  AM  SI  EU  CATEVA  ZECI DE  MIi  PE  INTERNATIONAL  SI  NU POT PERMITE  UNUIA  SASI  BATA  JOC DE  NOII,indiferent  ca  lucrezi  pe  tractor sau  pe  bascula  mancam  cu  toti  aceiasi  paine,DAR  VAD  CA  SUNT  UNII  CARE  DEJA  SE  VAD  MARI  SOFERI  CA  BAGA  EI  IN  RAMPA  SAU  MAI  NUSTIU  CE .Ba  baiete  sa  bagi  un  tir  in  rampa  nui  mare  inginerie  se  invata  dar  iti  spun  cu  toata sinceritatea  cred  ca  tu  esti  unul de  birou  care  nici macar  nu  sti  ce  e  ala  tir  si  in  schimb  te  iei  la  tranta  cu noi,asta  e  ultima  data  cand  mai  dau  atentie la  asemenea  copii  aflati  la  pubertate.

ai grija la limbajul folosit !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

de la hartl trans ne mutam aici cu cearta .....

Va invit sa vizitati sectiunea .. reguli ..!! Pentru calmeaza spiritele subiectul  e blocat pentru 24 h 

va rog fara jigniri , ofense sau atacuri personale !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Auzi la el de ce e impresionat:ca a venit interventia sa-i faca pana!!Si, DA , asta e dovada ca e firma serioasa:)))))) Tu cand o sa mergi la Contrans asta,pun pariu ca te urci pt prima data intr-un camion.Te tradeaza stilul amice.

Ala al tau,o duce bine pt ca ori e din Satu-MAre ,ori e lingau de prima clasa.Tu sa mergi acolo,stai o perioada si apoi hai si povesteste-ne experienta ta,asa cum a facut colegul care a deschis topicul!!Nu din ce iti spune prietenul tau.Stii,povesti din astea de parcare ...are 7.000 de euro...altul are vila cu piscina si face comunitatea doar din pasiune!! o sa auzi cu sutele.

'Pana una alta mai verifica si celelate topicuri despre Contrans si vezi ce spun si altii!!

Iti doresc drum bun ..la intoarcerea din Danemarca,asta daca o sa ai ocazia sa ajungi.

P.S: prietenul tau te duce cu presul:Se fac angajari si acum la Contrans:)))

De dat sfaturi la colegi de breasla in a reda experiente reale este usor insa dv redati ca si reale"povesti de parcare" pentru a denigra firme! ce sa mai intelegem din acest tip de comportament?

Nu era asa pana sa nu isi bage nasul  Andreea,nevasta lui Gustafsson. Care l-a invatat pe suedezul ala sa isi bata joc de romani,ca astia nu prea stiu sau nu au curaj sa recationeze-Am vb cu multi de la ei si m-am crucit ca se poate asa ceva in Suedia.Au avut la inceput soferi din Moldova insa i-au schimbat pe toti.Tot cu romani.E doar vina lor ca accepta sa fie tratai ca niste carpe.

Au fost doi baieti acum cativa ani care au facut mare tambalau in presa dupa ce au fost concediati de acolo.Exact la fel s-au comportat si cu ei.Insa ei nu s-au lasat si au castigat inclusiv in instanta tot ceea ce li se cuvenea plus despagubiri morale.NIci un proprietar nu vrea sa aiba de a face cu el.

De ce la SR transport ,unde sunt doar polonezi,nu se intampla asa ceva?Si nevasta proprietarului este poloneza,insa nu isi bate nimeni joc de ei.La noi se poate!

Soferii cu care am vb,habar nu aveau ca au de luat bani de vacanta ,scutiri de la impozit etc.Unii aveau contract pe Romania.

O concluzie e clara:unde ai de-a face cu mai mult de doi romani care lucreaza afara...in mod cert nu se lasa cu strangeri de mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.