Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Dle Sofer.Camion :) care nici macar nu ai pus cateva informatii despre tine la profil despre ,,cine esti ,,:) dar in fine pt mine si pt altii nu conteaza Cine esti, ideea  este ca daca firmelor de transport nu le convine sau se simt denigrate calomniate,sau lezate , sa se adreseze Instantelor de Judecata , =))

Pai cum sa nu denigrez aceasta minunata firma Contrans ?In urma postarii unui anunt de pe acest forum, eu , si inca 2 persoane, am sunat, ne am dus in Danemarca pe banii nostri cheltuind sute de euro cu transport si mancare+pierdere de timp, ca sa fim pusi sa conducem 1 sapt, 56 ore pe degeaba!!!!! Putem demonstra asta cu probe, prin memoria cardului tahograf si multe altele, dupa 1 saptamana ni so spus ca ,, nu suntem buni ,,... deci  un lucru e clar, uneori firma CONTRANS  DK , prin stimabilul domn DORIN BERES  mai da si din cand in cand cate o TEAPA !  la soferi sa lucreze pe degeaba...

Intrebati-va si VOI , noi cei 3 daca nu eram ,,buni ,, de ce ne au tinut  1 saptamana si nu ne au dat jos de la volan dupa 1 zi ? Va spun eu DE CE pt ca sunt TEPARI :) !!!!!!

Nu e poveste de parcare , este experienta mea si a inca 2 colegi

Drum BUN !

P.S  daca firma asta era in RO , si expeditorul lor care ne o tras TEAPA  cu siguranta lucrurile ar fi stat altfel.... ( daca cititi printre randuri intelegeti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutari! Nu am mai intrat ca mi-am stricat laptopul. Eu inca muncesc la Contrans dupa 2 luni si nu am de ce ma plange pana acum, doar ca saptamana viitoare plec,motivul nu are nici o treaba cu firma, nu stiu daca se mai dau banii dupa ce pleci. Daca stie cineva rog sa posteze. Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Draga ,,melc ,, :) cu siguranta esti angajat pe henrik hansem srl. din SM , deci cel mai bine , mergi in birou, descalta-te de papuci acolo la intrare ( ce prostie dar asa am vazut ca fac acolo) si in stanga birourilor in fund , o sa l vezi pe DL.Beres..... asa ca intreba-l , dar nu trebuia totusi sa tii puna pe data de 17. a lunii dupa prima luna ????

Iti doresc noroc ! Legal poti demonstra in caz de probleme doar de salariul in ,,lei ,, daca nu il primesti ,ca  asa iti scrie pe contract de munca ( daca ai) daca nu Dumnezeu cu Mila , cum am fost si noi pe acolo....

P.S : da dupa prima luna nu ti a bagat pe card 1700 euro? CUM ADICA BANII DE 2 LUNI???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Bogdane te obosesti degeaba sa le explici ca ei tot nu vor crede si aceleasi pareri vor avea despre Contrans..ca sa stiti si voi Bogdan are dreptate si acel baiat de care zice este  sotul meu,din banii de la contrans am facut si nunta si ne-am luat si masina,asa ca degeaba va ofticati si vorbiti numai de rau despre aceasta firma,e normal sa nu primeasca pe cineva care nici macar nu stie sa schimbe vitezele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Firma ar fi buna daca nu era acolo ...''URANGUTANUL'' sef  Dorin Beres. Problema mare este ca ii pune pe....fraieri gen...doru_mwe, ''magnet'',andrei e.t.c sa posteze anunturi pe aici, pe forum. Ca sa o duci bine la contrans trebuie sa te incadrezi in anumiti parametrii. 1-nu trebuie sa intrebi de ce nu a intrat salariul la timp. 2-nu trebuie sa auda ca vrei sa pleci acasa. si 3-  trebuie sa fii din zona Satu-Mare. si... mai este ceva, sa stiti ca viata in Danemarca nu este chiar asa ieftina,ba din contra este chiar de aprox 2,5 ori mai scumpa ca in Germania                                                                                                                                                                                                                      ps.  Daca stiti ce panarame de daf-uri a adus....unele erau chiar si euro2 :)).  Asta dupa ce sau inbulzit lumea care a citit anuntul de angajari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In primul rand nu ma pus nimeni sa postez,si e normal sa nu vrea sa auda ca vrei sa pleci acasa pt ca nu te duci la distractie te duci la munca,ca sa intretii o familie si o casa iti trebuie bani si credca nimeni nu isi permite sa stea la un loc de munca daca nu s-ar da banii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegutii"....parerea mea e una si singura:nu va jucati cu fostul sofer  DORIN care acum e mare sef la CONTRANS,el taie si spinzura acolo in KOLDING.

-PRIMA cerinta este limba ENGLEZA,DEASEMENI sa sti sa conduci un camion (prelata-container).

.........programul de munca iar este o problema avind in vedere ca este in fiecare zi 9(10 de doua ori pe saptamina)indiferent daca mergi zilnic la 15 ore,tu trebuie sa faci 9 ore.

NU VA JUCATI CU DORIN,sincer il cunosc personal si riscati sa pierdeti banuti multi,iar in DANEMARCA nimeni nu va ajuta cu nimic,aveti mare grija.............DENMARK TRANSPORT,e si mai praf........cele doua firme platesc doar soferilor care se incadreaza in primul rind celor care pleaca capul oricind si nu ridica probleme la respectarea programului.SUNT SOFERII vechi in firma care am impresia ca merg cu doua carduri,dar sunt f.bine vazuti........mare grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Va salut colegilor. As vrea in primul rand sa-i dau perfecta dreptate colegului mik23n2. El zice ca a fost nedreptatit de contrans ca a ajuns acolo pe banii lui, a muncit o saptamana si a plecat. Eu sunt mai tare, am muncit mai mult de 3 saptamani, mai exact 17 zile in echipaj si 5 zile singur. Nu m-a trimis nimeni acasa , am plecat eu de buna voie si unele motive ar fi ca nu mi-au facut absolut nici un contract ( nici de probe nici de nimic ), nu mi-a convenit treaba cu magnetu , ca am inteles ca pe germania si danemarca e cam un fel de caz penal treaba asta, nu mi-a convenit ca in weekend nu ajungeam sa fac si eu un dus si sa mai spal din haine , desi inainte sa merg acolo mi s-a zis ca weekendul il fac in firma, nu mai suportam telefonul de servici care suna din 10 in 10 minute sa te intrebe nustiuce dispecer tot felu de porcarii, ar mai putea fi si mai multe de zis dar imi este scarba sa-mi amintesc de firma aia. Nu m-am ales cu nici un cent castigat pe perioada asta de mai bine de 3 saptamani, desi consider ca trebuia sa fiu platit. Am facut kilometri chiar din prima zi de munca , am dus la destinatie containere, am adus in porturi ,am luat containere din porturi, totul la timp , fara probleme , si consider ca trebuie sa fiu platit. Nu am zgariat nici o masina , nu am iesit lipsa la motorina , la nimic, domnul dorin zice ca nu poate sa-mi dea bani pe perioada asta. Nu poate sau nu vrea ? In fine , asta stie el mai bine. Eu oricum am ramas cu datorii din tot rahatu asta si pentru asta voi merge pana la CAPAT , oricare ar fi el. Azi am facut sesizare la Inspectoratul Teritorial de Munca, am numar de inregistrare, urmeaza sa fiu instiintat de catre inspectorii de acolo cum vom rezolva acest caz. Mai am si planul 2, este vorba despre un avocat cu care m-am sfatuit si ma sustine oricand, si mai am si planul 3 , este vorba de TELEVIZIUNE, in special PRO TV abia asteapta stiri din astea. Sunt de parere ca de cateva sute de euro cat trebuia sa-mi dea o sa le fac "publicitate" , ca m-am gandit ca nu am mai mult cu ce sa-i ajut. Am citit niste commenturi pe site-ul asta , azi mi-am facut si eu profil , si va zic sincer ca daca stiam mai din timp si citeam atatea despre contrans nu ma mai bagam in tot acest mare rahat. aaaaa Inca ceva , am foaia de concediu din care reiese data si ora la care am inceput sa lucrez la contrans, si mai am cartela tahograf de pe care am totul scos cu ce am muncit acolo ( asta este o informatie pentru B.D. - stie el despre ce e vorba , sunt convins ca mai citeste si mai si scrie si el cate ceva pe site-ul asta ). Drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Andrei lasa vrajeala asta mai ales cu mine care te cunosc... Tu esti.....caine fara cotet care te laudai ca nu ai fost acasa de 1 an si vrei sa fii lider de sindicat =))  Tu te-ai uitat la fatza ta mai copile???? Tu nu ai familie si nu ai cum sa-ti cheltui banii decat 30 minute la striptese. Atat, si iar faci foamea langa butelie o luna. Vai capul tau!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tipic romanesc....daca unii sunt mai buni ca noi hai sa ii jignim...pai nea Volvo...daca ala insurat da banii la streaptease in 30 de min....u ii dai in 3 secunde...atat cat iti ia sa ejaculezi...laso drq de treaba....da chiar asa nesimtit esti??? e oftica mare ca unora le merge bine si voua va merge prost doar pt ca sunteti niste oameni care cred ca orgoliu e mai presus de orice...uite ca nu e asa...nimeni nu a ajuns sus daca nu a mai plecat capu din cand in cand , cand si-a vazut interesu...uitati-va la politicienii lumii...asa ca ramaneti voi cu orgoliu si cu 2 covrigi in burta si laudati-va ce buni soferi de tir sunteti voi si cum va trateaza toti ca pe niste fraieri....asa o sa ramaneti mereu...viata e grea si tre sa fii parsiv sa ai de castigat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bogdane te obosesti degeaba sa le explici ca ei tot nu vor crede si aceleasi pareri vor avea despre Contrans..ca sa stiti si voi Bogdan are dreptate si acel baiat de care zice este  sotul meu,din banii de la contrans am facut si nunta si ne-am luat si masina,asa ca degeaba va ofticati si vorbiti numai de rau despre aceasta firma,e normal sa nu primeasca pe cineva care nici macar nu stie sa schimbe vitezele...

Te felicit !, il cunosc personal pe sotul tau ! e unul dintre putinii care a  avut NOroc la Contrans ( mi e personal Dorin beres mi o promis ca ma instruieste si pregateste, in realitate mo pus sa conduc 1 saptamana , dupa care mo trimis acasa)... acuma sper ca intelegi dc sunt suparat pe el....

Foto eliminata !

P.S uitati-va bine la EL , la acest Om de nimic , o sa va fie dor de el curand.... va garantez  8)

Daca ai ceva cu acel personaj, incearca sa-ti rezolvi problemele pe cale legala,postarea acelei fotografii fara acordul persoanei respective ,inseamna incalcarea legislatiei in vigoare ,si sincer  nu cred ca iti convine un proces !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Primul si ultimul avertisment ,dreptul la libera informatie si de opinie este garantat prin constitutie,respectul insa se castiga , va rog sa respectati regulile acestui forum,altfel inchid topicul si aplic sanctiuni !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tipic romanesc....daca unii sunt mai buni ca noi hai sa ii jignim...pai nea Volvo...daca ala insurat da banii la streaptease in 30 de min....u ii dai in 3 secunde...atat cat iti ia sa ejaculezi...laso drq de treaba....da chiar asa nesimtit esti??? e oftica mare ca unora le merge bine si voua va merge prost doar pt ca sunteti niste oameni care cred ca orgoliu e mai presus de orice...uite ca nu e asa...nimeni nu a ajuns sus daca nu a mai plecat capu din cand in cand , cand si-a vazut interesu...uitati-va la politicienii lumii...asa ca ramaneti voi cu orgoliu si cu 2 covrigi in burta si laudati-va ce buni soferi de tir sunteti voi si cum va trateaza toti ca pe niste fraieri....asa o sa ramaneti mereu...viata e grea si tre sa fii parsiv sa ai de castigat....

Danutz , mi e personal nu imi merge prost, insa vreau sa feresc si alte potentiale victime/ creduli din breasla conducatorilor auto, sa nu fie pacaliti,sau tzepuiti de persoana in cauza.... Cand aud ca numarul lor creste de la o luna la alta , ma simt obligat moral sa ,,avertizez ,, , cine vrea sa se duca acolo este liber sa o faca, nu poate pierde decat ce am pierdut eu vreo 300 euro bani de dus/ inturs , si vreo 100 de mancare, in total 400.

Cum spuneau uniii ,, cale legala ,, nu este impotriva dlui , pt ca nicaieri in contract nu scrie despre ,,Danemarca ,, si obligatiile sale , sau a celui care vine , totul fiind o intelegere verbala, pe care dansul , Dorin Beres , nu o respecta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.