Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Fisa medicala +aviz psihologic


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salut!Imi cer la angajare

Fisa medicala +aviz psihologic pentru angajare de unde le iau???

Cardul European de sanatate  ELIBERAT DE CNSAS  cum pot sa il iau daca nu am avut niciodata carte de munca si nu am platit asigurari??? :(

Astia nu sunt sanatosi la ce le mai trebuie toate astea ca sa nu mai zic de pasaport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

suna la cnas sa vezi cu cardu ala ce se intampla , daca nu vb la harltrans si explica-le ca nu ai cum sa iei card de la aia ( daca vrei sa te angajezi la ei , ca dupa intrebarile tale reiese actele necesare de angajare la h.  ).. s-ar putea sa iti dea sansa sa te asiguri lunar , stiam ca e sansa asta , la fel cum e asigurarea aia de calatorie cand mergi cu avionu ....

pasaportu iti trebuie ca mai iesi in afara u.e. si acolo ai nevoie de el ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut!Imi cer la angajare

Fisa medicala +aviz psihologic pentru angajare de unde le iau???

Cardul European de sanatate  ELIBERAT DE CNSAS  cum pot sa il iau daca nu am avut niciodata carte de munca si nu am platit asigurari??? :(

Astia nu sunt sanatosi la ce le mai trebuie toate astea ca sa nu mai zic de pasaport

Salut,

Fisa medicala si avizul psihologic le faci in principiu la policlinicile recunoscute de Ministerul Transporturilor.

Policlinica CFR este una dintre ele.

Pentru cardul European de sanatate din cate stiu se poate obtine daca platesti " darile " catre ei din ultimii 5 ani....Cam nasol, dar asta e legea la noi.....Mai bine lipsa

Iar pasaportul trebuie datorita faptului ca poate firma transportatoare la care urmezi sa te angajezi face ceva curse si in regiuni unde se cere Pasaportul

Multa Bafta in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru obtinerea Avizului Psihologic trebuie sa te prezinti la un cabinet psihologic unde vei fi supus unui test psihologic in urma caruia vei fi declarat APT sau INAPT psihologic transport intern si international marfuri generale.

Pentru obtinerea Avizului Medical trebuie sa urmezi urmatorii doi pasi: - te prezinti la medicul de familie caruia ii soliciti eliberarea unei 

                                                                                                                  Adeverinte Medicale pentru angajare,

                                                                                                                - cu Avizul Psihologic si Adeverinta Medicala te prezinti la un centru

                                                                                                                  medical acreditat de Ministerul Transporturilor unde vei fi supus unor

                                                                                                                  investigatii medicale in urma carora vei fi declarat APT sau INAPT

                                                                                                                  pentru conducator auto transport marfuri generale intern si

                                                                                                                  international.

Avizul psihologic, adeverinta medicala si avizul medical sunt eliberate contra cost.

Pentru Cardul European de Asigurari de Sanatate te prezinti in resedinta de judet la Casa de Asigurari de Sanatate unde vei fi indrumat ce pasi ai de urmat pentru a dobandi un astfel de card daca nu esti si nu ai fost angajat in ultima perioada. Eliberarea cardului este gratuita, se livreaza la domiciliu prin servicul de curierat.

Pentru eliberarea pasaportului te prezinti la Serviciul Public Comunitar pentru Eliberarea si Evidenta Pasapoartelor Simple. Detalii gasesti aici: http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/index.htm

De pasaport ai nevoie in cazul in care vei efectua deplasari in tarile non comunitare, ex: Maroc, Turcia, Albania, Ucraina, etc

                                                                                                                 

   

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.