Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Schimbare


rosu

Postări Recomandate

  • Administrators

Vreau sa mai adaug o categorie la permis si vreau sa stiu daca o sa-mi schimb permisul, trebuie sa imi fac alta cartela tahograf sau atestat profesional ?

Multuemsc

da trebuie sa schimbi si cartela tahograf(este seria de la permis trecuta acolo), despre atestat eu am din cel vechi ,pe asta nou nu l-am vazut cum arata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 5 weeks later...
  • Members

Sunt posesor al unei cartele tahograf emisa in 20.01.2012. Am urmatoarea problema: pe data de 30.10 2012 s-a defectat cartela tahograf, motiv pentru care am fost trimis acasa ( din Ungaria) sa rezolv problema. M-am interesat si in drum spre casa am oprit la sediul ARR Deva (pt.ca de ei apartin) . Lucratorul de la ARR i-mi spune urmatorul lucru : ca durata emiterii unei noi cartele tahograf dureaza minim 3 saptamani, sa platesc suma de 215 roni , poze , copii buletin ,permis, etc. Cu alte cuvinte sa-mi fac alt card ca si cum nu as-fi avut niciodata. Cand i-am spus ca pe site scrie altceva , mi-a raspuns: `` nai decat sa ii dai in judecata pe ... care au scris tampenile alea pe site `` . Pana la urma mi-a luat cardul , pt. al trimite la Bucuresti la o verificare sa vada daca nu e defect de ``nascare`` si cu asta am fost scos afara din birou. Va trebui sa sun peste o saptamana sa primesc un raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.