Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Firme care angajeaza Cupluri ( sot-sotie )


mikipo85

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

merci frumos o sa caut un contact de al firmii pe net caci nu am auzit de ea, iarasi in legatura cu statul la 3 luni e asa si asa dar ce sa mai zicem nu vedeti ca ne gonesc astia din tara sa muncim ptr altii. e greu chiar nu am stat niciodata atata timp plecati, e bine dpdv al nostru ca suntem impreuna si chiar nu avem probleme dar ce spun copiii .... ei au de suferit mai ales ca cea mica are 5 ani.asta e.  fara sacrificii nu putem trece peste toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

vreau si eu firne care cauta echipaj sot si sotie nu avem experienta am terminat amandoi atestatele de adr acu 4 luni stiti ceva ma puteti ajuta cu vreum sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

parerea mea : dute tu ca barbat si capata putina experienta si pe urma iti ei si sotia ,ca asa nu cred ca va angajeaza cineva . sotul meu face tir de 11 ani si acum 3 ani ma pus si pe mine sa dau de permis , am reusit sa lucram impreuna doar 1 an. s au stricat treburile si nu am mai plecat cu el, astept de 1 an ca gasim si numai promisiuni. din partea mea va doresc multa bafta si poate gasiti ceva ,nu vreau sa va sperii, e un lucru bun sa pleci amandoi ca faci ceva bani dar nu stiu de ce nu prea accepta firmele sot si sotie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu exista obligativitate in echipaj mixt a unui cuplu casatorit.

Seaccepta si prietenii, cat timp exista intelegere.

Legat de JCarrion, sunt deja 3-4 cupluri, sunt seriosi cu plata, au de lucru... iar salarizarea este de:

- pt incepatori - 6 euro - trei luni, 7 euro - urmatoarele 3, iar dupa salariu obisnuit de 8 euro / km

- experienta - echipaj 8 euro/ km

- singur - 9 euro/ km

Pt. colegul ce si-ar duce amanta, cat timp vor ambii si nu-si creeaza probleme acasa, nu cred ca firmele au ceva de comentat. Sunteti major, presupun si iubita... deci ....

O zi buna tuturor si drumuri bune!  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu exista obligativitate in echipaj mixt a unui cuplu casatorit.

Seaccepta si prietenii, cat timp exista intelegere.

Legat de JCarrion, sunt deja 3-4 cupluri, sunt seriosi cu plata, au de lucru... iar salarizarea este de:

- pt incepatori - 6 euro - trei luni, 7 euro - urmatoarele 3, iar dupa salariu obisnuit de 8 euro / km

- experienta - echipaj 8 euro/ km

- singur - 9 euro/ km

Pt. colegul ce si-ar duce amanta, cat timp vor ambii si nu-si creeaza probleme acasa, nu cred ca firmele au ceva de comentat. Sunteti major, presupun si iubita... deci ....

O zi buna tuturor si drumuri bune!  ;D

  Amanta sau amantele . Eu sunt muslim! Pot face 3-4 echipaje deodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ma abtin, sunt firme care au echipaje mixte si accepta prieteniile, dar in situatia mea, colegul ce vrea sa ma ajute, pretinde mai mult decat retributia suplimentara, ce se acorda eu un salariu, dumnealui mai mult.

Si imi displace pt ca ma minte ca nu primeste nimic suplimentar, deci bine ar fi sa fiu draguta, doar el este OM si ma ajuta, iar eu fara minte, nu apreciez gestul lui atat de altruist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stiu liliana ca sunt firme ce au echipaje mixte nu la tine ma refeream la colegul cu amanta. iti doresc multa bafta in ce ti ai propus dar cu greu si cu multa rabdare o sa gasesti pe cineva cumsecade care sa te ajute. eu am fost cu sotul si a fost destul de greu la inceput ma refer la condus, chiar daca conducea el mai mult decat mine banii intrau in acelasi cont , dar unul strain ar face pana ai invata sa stapanesti masina si multe altele care trebuiesc invatate? m as indoi sa gasesti pe cineva ... nu vezi ca am ajuns din oameni  neoameni. nu ai si tu prieteni in care sa ai incredere sa te ajute sa poti depasi pragul de incepatoare? ca dupa aia o sa fie mult mai usor .multa bafta ,tiza mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tiza mea draga,

Prietenii la nevoie se cunosc, iar eu am vazut pe propria-mi piele, ce prieten de nadejde am avut. L-am ajutat la greu, iar cand mi-a venit randul sa primesc, ups... mi-am luat-o.

Pacat ca mi-a deschis ochii Dumnezeu, destul de tarziu. Dar poate asa a trebuit sa fie, sa inteleg ca bunatatea este luata drept prostie, poate am avut ceva de platit Dzeu stie pt ce.

Nu dezvolt subiectul, pt ca doare, stiu doar atat - am vazut adeseori, fiecare pasare pe limba ei piere... vine randul tuturor sa plateasca, pt ca, chiar daca legile umane sunt uneori nedrepte, cea divina este dreptate totala. Ce scapa aici pe paman nepedepsit, in astral se contorizeaza, iar familiile, copii platesc apoi de nu au aer.

A fost marea mea lectie de viata si chiar daca doare, trebuie sa merg mai departe, am datoria asta pentru copilul meu.

Ma incred in Dumnezeu, el m-a lasat sa trag ponoase, de la oameni fara suflet, constiinta si caracter, tot el imi va da si oameni buni, cum sunteti parte dintre voi, care sa ma ajute.

Atat stiu, nimic nu este intamplator, iar suturile ce le-am primit in fund, ma vor impinge departe, acolo unde altfel, nu as fi indraznit sa gandessc.

Iti multumesc tiza mea si te imbratisez cu drag.

Astept ziua, cand ne vom cunoaste sa pot face asta si in plan fizic, nu doar cel virtual :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

OK, scuze

Am filozofat putin si era un raspuns pt o alta colega Lili - tiza mea. Ma incuraja si imi sugera sa apelez la prieteni pt ajutor - adica sustinere la inceput de drum in aceasta meserie frumoasa.

Eu am avut tepe maxime de la cine ma asteptam mai putin, adica de la prieten si un alt domn dornic sa ma ajute, exact pe aceasta tema.

Voi cauta sa dezvolt mai putin si sa vorbesc doar la obiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

NU TE BAZA PE NIMENI............NIMENI NU ATI VREA BINELE NU CONTEAZA CA ESTI FEMEIE SAU BARBAT...........TOTI VOR SA TE VADA MAI SARAC CA EI,SA LUCREZI MAI MULT CA EI SI SA CASTIGI MAI PUTIN,SA TE PLANGI IN FATA LOR CA NU AI ASTA VOR EI ......CINE SANT EI...........RASA UMANA FARA UN D-ZEU.............ACUM VREO 4 LUNI AM AVUT OCAZIA DIN PARTE FIRMEI SA ANGAJEZ 2 SOFERI ,AM ANGAJAT 2 SOFERI INCEPATORI AM FACUT CU FIECARE CATE O CURSA LE-AM EXPLICAT CE SE FACE SI CE NU SE FACE  CREDEMA CA MULTAMU L-AM PRIMIT SI AL PRIMESC MAI DEPARTE PATRONU E MULTUMIT DE EI NU MIAU IESIT DIN CUVANT LE-AM MAI STUDIAT DIAGRAMELE SA VAD DACA RESPECTA ORARU [CURSA ESTE TUR -RETUR]ORARU ESTE EXACT CUM LE-AM SPUS ACEIASI PARCARE ACELASI TIMP APROX...........CREZ CA DACA ANGAJAM 2 SMECHERI MA BAGAU ACUM IN SEAMA .........TOT EU RASPUND ..........NU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

NU TE BAZA PE NIMENI............NIMENI NU ATI VREA BINELE NU CONTEAZA CA ESTI FEMEIE SAU BARBAT...........TOTI VOR SA TE VADA MAI SARAC CA EI,SA LUCREZI MAI MULT CA EI SI SA CASTIGI MAI PUTIN,SA TE PLANGI IN FATA LOR CA NU AI ASTA VOR EI ......CINE SANT EI...........RASA UMANA FARA UN D-ZEU.............ACUM VREO 4 LUNI AM AVUT OCAZIA DIN PARTE FIRMEI SA ANGAJEZ 2 SOFERI ,AM ANGAJAT 2 SOFERI INCEPATORI AM FACUT CU FIECARE CATE O CURSA LE-AM EXPLICAT CE SE FACE SI CE NU SE FACE  CREDEMA CA MULTAMU L-AM PRIMIT SI AL PRIMESC MAI DEPARTE PATRONU E MULTUMIT DE EI NU MIAU IESIT DIN CUVANT LE-AM MAI STUDIAT DIAGRAMELE SA VAD DACA RESPECTA ORARU [CURSA ESTE TUR -RETUR]ORARU ESTE EXACT CUM LE-AM SPUS ACEIASI PARCARE ACELASI TIMP APROX...........CREZ CA DACA ANGAJAM 2 SMECHERI MA BAGAU ACUM IN SEAMA .........TOT EU RASPUND ..........NU

Reusesti si tu sa scrii un mesaj normal,cu litere mici, ca toata lumea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Te cred, oamenii uita cand li se face bine. De-i atingi cu ceva rau, cat de mic, fie si o vorba, atunci nu te uita toata viata. Am ajuns la o concluzie, multi uita binele primit, de teama de a nu se simti datori, nu cumva sa se complice si sa ajute la randul lor.

Vezi ghinionul meu, eu nu am gasit coleg si om, sa ma ajute, am gasit doar 2 nemernici, unul  a profitat deja, altul incearca sa profite de situatie.

Aici in schimb, am gasit de cand m-am inscris (acum cateva zile),  sustinere morala si sunt recunoscatoare in sufletul meu, aproape vroiam sa renunt.

Daca i-ai ajutat pe cei doi colegi sau prieteni, este meritul tau, iar pentru asta ma inclin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members

lili,adevarat ca e ca nu ai mai scris de mult in acest subiect dar daca ai sa citesti sau ai sa observi mesajul poate ar fi bine sa imi scri un mail pe adresa ,,dodu_ioan06@yahoo.com"si o sa disutam mai multe pe marginea subiectului deschis de tine,numai bine si multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.