Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

o intrebare


edymic

Postări Recomandate

  • Members

sal colegi 

  o intrebare am de adresat  :  in slovacia care este treaba de se lucreaza fara contract ?

  cineva mi-a oferit n post de sofer la nu stiu ce firma dar asa numai ca gata ai mers la ei si incepi munca

  eu de intermedieri dinastea nu am nevoie doar intreb asa este pe slovacia fara contract ?

  salutare si drumuri bune sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

categoric orice munca fara contract e ilegala , oriunde in lume ,nu numai acolo . In ultima vreme sunt firme care intra in indisponibilitate de plata , desi ambele parti sunt legate de un contract , d-apoi  sa vorbim de munca ..la negru ..¡

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

cu placere edy,si pentru putin, pentru ca nu am lamurit aspectul,hahah.Divagind pot spune ca e posibil sa fie si o subsidiara a unei companii care lucreaza pe UE dar fara un contract e aiurea,si retine ,daca in cazul in care se incheie un contract e bine sa fie in ambele limbi,adica si in romana,altfel te trezesti ca cine stie ce ai semnat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare

  Cico in privinta limbilor in care se semneaza contractul ai 1000% dreptate .  Eu de mic copil am fost invatat ca daca semnez ceva sa citesc inainte..............dar daca este in japoneza.......?????????? :( :( :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
;D ;D ;D, Edy nu conteaza,poate sa fie si in japoneza,chineza sau eschimosa,deoarece cind pui tu semnatura actele sunt bilingve si sunt certificate de un notar,traducator.Daca cumva nu sunt  tu raspunzi doar pentru ce scrie in romina,adica pentri aia ai semnat contractul,nu stii ce scrie in cealalta parte  ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.