Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

sondaj de opinie- zi de munca !!


Mario Bandit

Ce reprezinta si care credeti ca este perioada de timp maxima a unei zile de munca , conform reg.561 ce + directive??  

160 membri au votat

  1. 1. Ce reprezinta si care credeti ca este perioada de timp maxima a unei zile de munca , conform reg.561 ce + directive??

    • E
      3
    • D
      10
    • C
      28
    • B
      53
    • A
      69


Postări Recomandate

  • Administrators

nu e buna comparatia mihai ,

pe un portativ , fiecare nota care e pusa acolo  reprezinta ceva , do re mi fa sol la si  do , ( uite ca le stiu :  ;) ) si impreuna formeaza o melodie ...ala care le vede pe foaie , stie ca  FA  e  FA  , DO e DO , MI e MI ,  si nu  are cum sa incurce notele , apasa pe clape si suna frumos melodia !!!

in schimb , aici  , ca sa explice un termen ,sau sa dea definitia la o chestie ,  folosesc cuvinte din care se subintelege total opusul , adica mi se zice zi sau zilnic si eu sa inteleg ce e vorba de o perioada de x timp , sau jumate din zi ???

spune  domnule`clar ...  ,, ziua de munca ,,  e perioada de timp intre o pauza de odihna ( vezi nu am zis zilnica sa nu creez confuzie ) si sfarsitul urmatoarei pauze de odihna , implicit , durata de condus maxima in o zi de munca , reprezinte cumulul orelelor conduse intre cele 2 pauze ....scurt si la obiect !!! :P :P vezi ca asa se face diferenta ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am raspuns si voi ramane la aceiasi afirmatie- ziua de munca e zi de munca -cercul de 24/h  e alta ciorba-  in acel cerc trebuie sa-ti efectuezi perioada de odihna 9-11 si atat.

daca ai reusit sa-ti faci pauza mai repede cu atat mai bine , poti pleca linistit la....Drumuri bune ,si Doamne ajuta

raspuns -C

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

PERIOADA DE ODIHNA IN 24H ESTE DE CEL PUTIN 9H DE CEL MULT 3 ORI PE SAPTAMANA DAR IN MOD NORMAL ESTE DE 11 H SAU DACA PERIOADA DE ODIHNA SE IA FRACTIONAT PRIMA PERIOADA DE ODIHNA ESTE DE CEL PUTIN 3 H URMATA DE O PERIOADA DE 9 H(DECI IN TOTAL 12 H

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SCUZE AM RASPUNS LA PERIOADA DE ODIHNA.

PERIOADA MAXIMA DE MUNCA IN 24 H ESTE DE 10 H DE CEL MULT DOUA ORI INTR-O SAPTAMANA

ASTFEL:    -4ZILE X 9 ORE = 36 ORE

                - 2ZILE X 10 ORE =20 ORE

                      TOTAL            56 ORE MUNCA PE SAPTAMANA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

SCUZE AM RASPUNS LA PERIOADA DE ODIHNA.

PERIOADA MAXIMA DE MUNCA IN 24 H ESTE DE 10 H DE CEL MULT DOUA ORI INTR-O SAPTAMANA

ASTFEL:    -4ZILE X 9 ORE = 36 ORE

                - 2ZILE X 10 ORE =20 ORE

                      TOTAL            56 ORE MUNCA PE SAPTAMANA

mitica vezi ca produci  confuzie pe  aici , orele de condus sunt oare de condus si totalu orelor de munca e cu totul alta ciorba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.