Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

va rog ajutor


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salut!

Am si eu o mare problema tocmai cand am gasit o firma sa ma pot angaja si s-a intamplat de  mi s-a  furat portofelul  cu toate actele in el buletin,permis,atestate,card tahograf.Ce sa fac cum se procedeaza ca vreau sa le refac .Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Nu mai trebuie sa publici in monitorul oficial. La Politie si ARR au formulare pentru pierdere,furt,distrugere. Acestea le poti descarca si de pe internet. Daca le vrei de pe net spune mi ca-ti au adressele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu mai mergi la politie sa reclami furtu dureaza 21 zile cercetare si multe altele numai pt c.i dupa care alte zile pt restu.Eusant patit acum aprox 45 zile PROCEDEU      MERGI LA BULETINE AL DAI PIERDUT DACA AI RELATII IN 2 ORE SE REZOLVA DACA NU 2 SAU 3 ZILE.DUPA CE AI C.I MERGI LA PERMISE PLATESTI TAXA PERMIS APROX 70 RON IN 5 ZILE VINE ACASA ,ATESTAT DAI IN ZIAR PIERDUT ATESTAT SERIA SI NR SI CARD TAHO SERIA SI NR,PLATESTI TAXELE LA TREZORERIE  MERGI LA ARR UN FORMULAR ZIARU CARE ARE ANUNTU SI IN 1 ZI SE REZOLVA DACA AI RELATII SAU 3  5 ZILE NUMAI PT ATESTAT MODEL VECHI PT ATESTAT MODEL NOU 1 LUNA NU STIU PT CARD  .EU AM REZOLVAT TOATE DE LUNI PANA VINERI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Multumesc pentru raspunsuri.

Deci sa inteleg ca dureaza tot o luna sa obtin atestatele si cardul tahograf.De luni ma apuc de ele.Mersi inca o data  si sxn  as vrea adresele cu  formularele de pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca te duci la politie sa reclami furtul , vei sta in ectie si vei scrie la declaratii pana singur te vei razgandi si vei zice : nu mi s-a furat , l-am pierdut... c.i. nu trebuie declarata furata , fiindca in momentul cand o faci pe cea noua , vei zice motivul : am pierduto.... atestatul va trebui sa il dai pierdut intrun ziar cu aparitie nationala , sa cumperi ziaru si cu ala sa te duci la a.r.r. fiindca e nevoie de ziar la dosar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.