Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Trist dar adevarat...............


Cornel

Postări Recomandate

  • Members

am venit de 2 ore de la un interviu si tot fac calcule peste calcule si nu am ajuns la nici un rezultat,ma gandesc cum unii asa zisi "soferi"se "prostitueaza" pe 350euro pe Luna fara alte beneficii....Mentionez 350euro pe luna pe international.......Oare sa intors lumea cu josul in sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut ...PE LUNA...cei 350e fara nici un fel de alte beneficii,vina nu este a angajatorului este a celor care accepta aceste salarii de nici nu stiu cum sa le cataloghezca daca faci un calcul scurt fara prea multe pretentii ma refer la" dus,apa plata,si ceva de mancare" tot nu ati ajung cei 350E....si cica "soferi"pe care ai avea erau multumiti de salariu....eu asta nu inteleg cum mama naiba sa ajungi asa de josnic sa accepti un asemenea salariu si pe international.....ENIGMA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

am venit de 2 ore de la un interviu si tot fac calcule peste calcule si nu am ajuns la nici un rezultat,ma gandesc cum unii asa zisi "soferi"se "prostitueaza" pe 350euro pe Luna fara alte beneficii....Mentionez 350euro pe luna pe international.......Oare sa intors lumea cu josul in sus...

pai colegu cornel ... baietii astea care merg asa p putin mai primesc si de la tata de acasa cite ceva cind pleaca in cursa  vreau sa i vedem cind tre sa aduca acasa la familie bani mai merg pe bani de buzunar in curse????
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • Members

Este foarte putin, din punctul de vede al unui care a lucrat si inca lucreaza pe 3,5t.

Acum este altceva, inca cand lucram in Romania(2009) la o firma de distributie, aveam doua curse pe saptamana, una pana la Suceava si cealalta pana la Iasi cu descarcari in majoritatea oraselor, iar salariul era de 12mil. pt .... 8 curse lunare. La vremea aceea parea putin, insa consumul il facuse soferul care era inainte mea, un consum de vreo 13%( masinile erau Ford Transit), in realitate consuma intre 7,5 si 10, in functie de cum mergeai cat si de incarcatura( uneori mai mult, alteori mai putin), iar la o cursa mai ramanea 1-1,5mil din care dadeam 150 mii pe un bon de motorina.

In conditiile astea am lucrat aproape un an pana am plecat in Italia si am fost multumit.

Insa 350€ pe international, mi se pare ... foarte putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

350 E pe extern e putin si ptr 3,5 T . eu in tara am lucrat la o firma de transport si caram oua in tara dar imi dadea ala unde lucram 1000 ron + 10 bani la km ( si plus smecheriile dar alea nu se pun la socoteala ). si eu as fii interesat dse un loc de munca pe 3,5 T pe extern dsar nu p banii aia. eram odata la brasov la real si stateam ptr a 2-a zii si mia propus un sofer de tir un 3,5 si sa fac franta cu ea si dadea omu 200 E la cursa, dar ma prinsese putin ' obosit  :D ' si a vazut cam ce imi poate capu, a zis k ma suna dar a fugit tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.