Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Se poate crcula cu dovada la atestat in afara tarii?


Se poate circula cu dovada de atestate in afara tarii????  

9 membri au votat

  1. 1. Se poate circula cu dovada de atestate in afara tarii????

    • Sunt nedumerit.
      5
    • Care este treaba?
      4


Postări Recomandate

  • Members

Eu  am fost ieri la ARR la mine in Mures si mi-a spus un domn de acolo ca pana nu am atestatu in mana sa nu ma duc cu camionu ca daca ma prinde i-au amenda 250 RON, mi-a spus ca eu la ei in calculator figurez ca am, da primesc amenda pentru nu stiu eu ce prostie mi-a zis el, apoi chiar nu stiu ce sa fac sau ce sa cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ARR-ul nu mai elibereaza adeverinte care adeveresc dobandirea atestatului pana la eliberarea acestuia iar profesarea meseriei de conducator auto pana la eliberarea atestatului se face pe proprie raspundere cu suportarea consecintelor legilor in vigoare.

Incredibila treaba...romaneasca desigur  >:( ....dupa ce ca am achitat 700 lei ptr marfa-agabarit-ADR col+cist trebuie sa astept pana pe 1 Octombrie cand este examen,sa sustin si 4 examene in aceeasi zi plus proba practica iar pe urma in caz ca resusesc sa le iau pe toate sa mai astept si 1-1,5 luni pana imi sunt trimise acasa  :o ...e revoltator de-a dreptul...ar trebui sa vina in cel mult 15 zile cum vin si permisele sau buletinele.Ar trebui sa dea pe loc agentul ARR o dovada in care sa scrie clar ca poti sa profesezi x zile iar la sosirea atestatului acea dovada sa devina nula.

Per total pierzi mult timp aiurea......si multumita lui Dumnezeu nu mai trebuie sa platim si examene medicale si psihologice pentru atestate (nu trebuiesc facute).Deci nu conteaza ca esti schizofrenic,bolnav mintal,ca ai Parkinson,gonoree,insuficienta renala sau ca esti cardiac,tu o sa ai dreptul sa transporti deseuri foarte toxice,butelii de gaz,combustibili si alte nebunii din astea  :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai notam cele 30-40 zile pana vine si cardul ... (asta pe langa 30-40 zile pana vine atestatul) ,

nu se poate conduce ... fara ele eliberate ... am intrebat personal ARR Prahova ,raspunsul ... i-ati concediu'.

Drumuri bune colegii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.