Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bataie de joc la Real 1 Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Vai si amar de soferii ce ajung aici cu marfa. Cand ai ajuns aici stai totata ziua sa predai marfa si daca ai 1 palet si daca ai 33. Nu stiu ce se intampla. Toti au prioritate si intra o gramada de masini inaintea ta. Sau merge legea  " Care da mai mult intra primul " . In buzunare la angajati .  Eu asta cred ca e. Nu o sa faca nimeni nimic.

Deci OCOLITI REAL1 ORADEA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Cred ca depinde si cate masini sunt la descarcat la momentul respectiv, si acolo de vina sunt cei care preiau si dau marfa , nu magazinul si nici conducerea. Ar trebui sa se faca reclamatii pe aceasta tema la conducerea Realului.Daca ar fi cateva plangeri scrise pe biroul patronilor cu sigurantza ca s-ar lua masuri.Astfel de cazuri se intampla in mai multe parti, nu numai la real.Traim in Romania.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Am avut descarcare si la real Oradea 1 odata m-am si certat cu un receptioner care nu vroia sa ma ia....*sunt platforma si trebuie sa ma ia* El nu stia si incepea sa ma ia ca am venit dupa ora 4 si ca maine....am strigat un pic la el si imediat s-a conformat zicand ca noi astia de la platforma suntem toti cu nasu pe sus! Uneori am stat chiar si o ora ca si platforma inainte sa ma bage in curte aici la Oradea1. Sa descriu un pic toate magazinele din vederea unei Platforme Metro!

Real Pan Vitan - Merge bine, te ia repede dar daca nu ai iesit din curte pana la ora 21:30 te incuie in curte acolo!

Real Berceni - Te ia repede, dar dureaza receptia ca la orice alt magazin

Real Cotroceni - N-am descarcat niciodata pana la aceasta data acolo!

Real Arad - o singura data am descarcat acolo si m-a descarcat destul de repede....e problema cu receptia ca tre sa stai la receptie

Real Bacau - M-a tinut vreo jumatate de ora pana sa deschida Rampa....Realu are o problema cu venitu pazei la rampa sau a receptionerilor!

Real Baia Mare - te tine mult la poarta si te tine mult si la receptie

Real Brasov - Merge foarte bine te ia repede si dimineata si seara

Real Cluj - Penultima data cand am fost acolo mi-a luat marfa si am stat sa vina receptioneru vreo 2 ore! Era un receptioner rrom (cine stie cunoaste)

Real Constanta Nord (cunoscut sub numele de Real Constanta 2) ultima data a durat 5 minute sa le las marfa si sa mi-o receptioneze

Real Constanta Sud (cunoscut sub numele de Real Constanta 1) a durat cam o ora...si nu a dat drumu la masini pana la 07:30 AM....

Real Craiova te descarca repede dar dureaza receptia!

Real Deva n-am descarcat niciodata....nu am auzit nimic de real deva (la fel si real timisoara 1 si real timisoara 2 n-am descarcat niciodata)

Real Galati nu a durat mult descarcarea si nici receptia n-a durat mai mult de 15 minute

Real Oradea 1 e mult pana te baga inauntru ca dupa ....nu dureaza mult! *vorbesc in cauza mea!

Real Oradea 2 (Real Episcopia) nu dureaza mult pentru ca de obicei nu au marfa multa ei!

Real Pitesti nu dureaza mult nici la ei doar daca ai o platforma in fata atunci mai stai un pic!

Real Satu Mare dureaza cam vreo ora descarcarea plus receptia la ei.

Real Sibiu nu dureaza mult si nici receptia nu dureaza mult...daca ajungi la 7 la ei pleci la 8 maxim....dimineata.

Real Suceava nu a durat mult descarcarea si am plecat relativ repede de la ei intr-o ora maxim

Real Targu Mures dureaza pana iti deschide Rampa si apoi mai dureaza si pana vine receptioneru....implicit rampa ti-o deschide cand a venit receptioneru.

Astfel se pierde timp pretios! Sper ca nu v-am plictisit! Salutare si sper sa va fie de folos mesajul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Vizitator Anonymous

parerea mea,evitati Real,Metro,Selgros,am distribuit P&G timp de 2 luni,fiecare descarcare peste 200 de pozitii....de fiecare data pierdeam cate o zi intreaga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cand ajungi sa descarci la Kaufland la Ploiesti te ia cu ameteala nu altceva....stai de behai...si in plus fitoasele alea de la receptie marfa iti vorbesc de parca esti ultimul om...te ameninta cu interdictia sa mai intri acolo...asa ca toti soferii tac malc...eu unul nu am stiut de chestia asta si cand am descarcat acolo m-am luat la cearta cu o cucoana de acolo...am mers pina la seful ei direct si am facut reclamatie pentru felul in care se comporta...rezultatul?...poate nu o sa va vina a crede ,dar a fost disponibilizata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

cand ajungi sa descarci la Kaufland la Ploiesti te ia cu ameteala nu altceva....stai de behai...si in plus fitoasele alea de la receptie marfa iti vorbesc de parca esti ultimul om...te ameninta cu interdictia sa mai intri acolo...asa ca toti soferii tac malc...eu unul nu am stiut de chestia asta si cand am descarcat acolo m-am luat la cearta cu o cucoana de acolo...am mers pina la seful ei direct si am facut reclamatie pentru felul in care se comporta...rezultatul?...poate nu o sa va vina a crede ,dar a fost disponibilizata

kaufland,plus,rewe turda,real ciorogarla,de fiecare data am asteptat peste24 de ore!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.