Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Putem conduce mai mult de 10 ore neconsecutive într-un interval de 24 de ore?


Abel Cavaşi

Putem conduce mai mult de 10 ore neconsecutive într-un interval de 24 de ore consecutive?  

143 membri au votat

  1. 1. Putem conduce mai mult de 10 ore neconsecutive într-un interval de 24 de ore consecutive?

    • Da
      89
    • Nu
      50
    • Nu ştiu
      5
    • Întrebarea nu este clară
      4


Postări Recomandate

  • Members

Consider că acest sondaj este cel mai relevant pentru dilema noastră privind programul zilnic de condus şi consider că am reuşit să pun o întrebare cât de cât clară pe această chestiune.

Vă rog să votaţi cât mai mulţi! Am permis şi opţiunea de schimbare a votului, pentru că oamenii au dreptul să se mai şi răzgândească.

Mulţumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Members

Am văzut că există două voturi pentru „Întrebarea nu este clară”. Într-adevăr, poate ar trebui menţionat că întrebarea se referă la un singur conducător auto, nu la echipaj.

De asemenea, văd că se acumulează voturile şi că ele încep să graviteze în jurul unei singure alternative, ceea ce este foarte bine. Tocmai acesta este scopul sondajului şi vă mulţumesc pentru colaborarea voastră în clarificarea acestei chestiuni importante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

zice24 de ore din care 13ore la program 4.30 ore conduse  45 min pauza 4.30 ore=9.45+3.15 ore la dispozitie=13 ore +11 de pauza =24 sau exact la fel la 15 ore,majoritatea nu stau sa se ia de asemenea prostii dar sunt si dobitoci mai ales pe tara noastra sora,,UNGARIA,,care fac figuri la orice incalcare de regulament,un coleg a luat 400 000 de forinti pentru 7-8 minute ,asa ca depinde de destin, la altu ia sarit mg la 8.50 de pauza si a puscat 2000 de euro in italia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

legal/nelegal ??? cum se face ca am fost controlat de hunguri si nu au zis nimic ca aveam mai mult de 10 ore

conduse din 24  ba mai mult, am avut pauza facuta cu diagrama scoasa din tahograf (  ;):D nevoia  :D ) si nu au comentat  , nu zic la nimeni sa faca ca si mine ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Servus tuturor! Intr-o perioada de 24 ore poti conduce 13 ore si 30 min! Conduci 4 ore 30 , pauza 45 min  , conduci 4 ore 30 , pauza 45 min, mai conduci 1 ora ( total 11 ore 30 min)  apoi faci pauza 9 ore si pleci iar ( dupa 20 ore si 30 min ) 3ore si 30 min. Teoretic cam asa stau treburile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

oldtrucker ASA face cei care muncesc si sant platiti pt ceace fac cei care nu stiu sa interpreteze o lege pot lucra max 10 ore de 2 ori pe saptamana eu fac uneori 3 chiar 4 programe de 10 ore pe saptamana calendaristica [prieteni stiu de ce]dar intr-o perioada de lucru saptamanala nu depasesc 2 programe de 10 ore..................... chiar odata am facut 1045 km pe o diagrama adevaru e ca ma grabeam..............inca ceva poti citi BIBLIA DE 10000000 ori daca nu stii sa interpretezi ce scrie acolo nu ai inteles nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.