Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Drija trans srl


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

CANDIDATUL IDEAL:

soferul trebuie sa stie limba engleza sau germana,posesor al categoriei c,c+e,experienta in transport international

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

salar 1000 RON IN CARTE DE MUNCA si 1150 EUR-bani de diurna

DESCRIEREA COMPANIEI:

working period at the company 2month with 2 weeks free,we transport containers mostly in the central and west Europe,the transport of the drivers from Orade to Holland pays the company.

Salries: -who speak english have ADR and experience=1000 ron and 1150 eur fix

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

cristi te rog sa-ti structurezi bine subiectele , respecta punctul ( 8 ) din regulament !!!

8 ) Nu postati doar de dragul de a posta, sau de a mari numarul de posturi, nu conteaza cantitatea, ci calitatea.

m-am gandit ca fiecare este in stare sa caute un nr de telefon sau mai multe informatii despre aceasta  firma ...nu le postez ca vreau sa am cat mai multe mesaje postate doar ca le iau de pe anumite site-uri ;unele ofera mai multe detalii altele nu ; si incerc doar sa ajut pe cei care vor sa isi schimbe locul de munca cu unul mai bun sau pentru cei care nu au un loc de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii atentie mare.La ACJ MED CARGO au inceput sa aduca soferi pe 1400 euroi pe luna de catre o firma din ORADEA.Au scazut salariile la baietii de acolo si acum incearca sa ii inlocuiasca cu altii cu mult mai prost platiti.Nenorocirea mare este ca sau gasit vreo 2-3 sclavi sai ii pregateasca pe cei care vin de la ORADEA.Daca suna-ti pentru angajare intreba-ti daca este vorba de firma VVT .http://fidel-dar.blogspot.com/

aici mai pute-ti citi despre ceea ce am scris mai sus,si parerea mea este ca,chiar daca ai nevoie de un job si de bani ,incearca sa nu te prostituezi !Succes maxim. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

o sa incep simplu prin descrierea firmei sau firmelor ca nu stiu cum sa le numesc .. compania mama este numita vvt europa care are masinile inregistrate pe cipru sub numele de acj med cargo salariu a fost de 2500 de euro si au gasit modalitatea prin aceasta firma drija trans sa si aduca singuri soferi din romania , pt mai multe detali si modu de lucru si de viata al soferilor vizitati blogu dat de colegu de mai sus .... deja au venit 3 colegi pe 1350 si dupa o saptamana deja vor acasa si vor pleca luni din cate am inteles ...asta este o informatie printre colegi nu stiu daca este adevarat da o sa revin cu un comment . o seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

salutare colegii. eu vreau sa sun zilele astea la aceasta firma de la oradea... acum lucrez la h,essers iar la astia mi se pare mai bine... daca se poate sa posteze cineva anumite intamplari sau secrete stiute doar de soferi... de ex.... se opresc bani pe motorina sau alt ceva... anunturile de mai sus sunt vechi, sper sa imi raspunda cineva ca sa aflu si eu cum mai merge firma in 2013... se merita sa ma angajez la ei??? sau daca aveti idee unde si ce firma mai angajeaza in ziua de astazi... . multam , sper sa mai bantuie cineva pe aici in afara de mine;) drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

colegii eu am fost la Mangalia saptamana trecuta,am vorbit cu doamna/domnisoara Ana Maria,si mi-a spus asa:2000 salar la ACJ,1700 la Drija,3 luni cu una acasa,masini toate natiile mai vechi mai noi,de bine ce sa mai,acum vad ca sunt alte pareri aici,daca mai sunt alti colegi care lucreaza deja,comunicati-ne si noua starea de fapt a lucrurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
colegii eu am fost la Mangalia saptamana trecuta,am vorbit cu doamna/domnisoara Ana Maria,si mi-a spus asa:2000 salar la ACJ,1700 la Drija,3 luni cu una acasa,masini toate natiile mai vechi mai noi,de bine ce sa mai,acum vad ca sunt alte pareri aici,daca mai sunt alti colegi care lucreaza deja,comunicati-ne si noua starea de fapt a lucrurilor.

Salut Johaness...eu sunt din Mangalia...probabil ai fost la cladirea aceea inalta din oras langa posta veche...stiam ca si aici unde ai fost tu angajeaza ptr drijatrans...insa eu am sunat la oradea....mi sa comunicat urmatoarele...."Se pleaca in echipaj sau singur....se pleaca 2 luni cu 1 saptamana acasa,salariul in primul mandata este de 1150 cu 1000 ron salariu pe tara....dupa care din al 2-lea mandata creste la 1300 cu 1000 ron salariu pe tara...se cere sa sti o limba straina...(germana,franceza sau enlgleza)....se da un interviu in limba engleza....eu mi`am facut actele ptr drija trans....astept sa ma sune ptr a pleca pe 21 luna aceasta.....o sa sun maine sa`i mai aduc aminte doamnei de la birouri....cum mai aflu cate ceva o sa postez.....daca te`ai mai informat in alta parte la alta firma si mai sti ceva nou poasteaza si tu...sa mai avem ideei despre alte firme.....o zi buna...drumuri bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai am citit ce scrie mai sus,in alte zile ma riscam sa incerc,dar in perioada asta sunt asa de stramtorat financiar incat nu mi-am permis sa arunc cu 3-400 de euro ca sa fac un drum pana in Olanda si sa traiesc acolo o luna pana la salariu,asa ca ma duc la Kurt Beier unde de bine de rau stiu mersul lucrurilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

salutare la toti colegi eu am fost la drija trans daca meri angajat la firma drija din oradea salar 1400 e (11 mil in tara restu euro) trebe sa sti engleza sau germana una din ele este aproape obligatorie cari containere majoritatea de la roterdam in germania munca nu ii grea programu ii 15 ore pe zi cu bani is foarte corecti si dupa ce am plecat de la ei bineinteles fara nici o problema mi-am primit pana la ultimu banut in rest dispeceri is destul de antipatici asta din cauza ca trebe sa iei container sau sa il descarci cam la limita de timp conduci cam tot programu in fiecare zi daca iti faci treaba nu ai prea multe batai de cap te lasa in pace ai aparatu ala nu stiu cum ii zice de trimis mesaje asta ce il aveam io se numea gren cat nu ai consum nu am avut probleme nici nu am incercat nimica daca vi la oradea dai un interviu scurt in engleza sau germana astia de la oradea is foarte de treaba in rest ce sa mai zic bafta si drumuri bune sper ca am fost de ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • Members

da, colegi, eu am lucrat la drija trans 7 luni... banii i-am primit, program de lucru 15 ore... dar m-au anuntat telefonic ca sunt concediat cand eram acasa in concediu... asa ca nu va riscati cand nu mai au nevoie de voi va dau cu sutul in fund fara explicatii...dispecerii sunt sub orice critica, te injosesc si spala cu tine pe jos... asa ca mai bine cautati firme serioase. astia sunt neseriosi.nu e tocmai placut sa te trezesti somer cand stii ca ai muncit si ai fost serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

salutare ATENTIE LA DRIJA TRANS. eu sunt din mangalia si m-am angajat la Oradea la drija trans pentru ca era timpul de lucru de doua luni si nu de 3. \

Am anuntat ca am lucrat in afara sdar nu pe container. La oradea , se gaseste o doamna Anita care vorbeste foarte foarte frumos dar minte de stinge,. am plecat ptru echipaj si am lucrat singur... defapt numai singur se lucreaza in afara de cateva masini care au echipaj.

dupa 6 zile cu un sofer de treaba (florin) , m-au pus singur. Fiind nou nu m-am descurcat sa ridic un container din olanda, dar mai exact din cauza ca acel container era blocat pentru ca fusese furtuna... AU DAT VINA PE MINE>

In sfarsit , am stat doua luni si o saptamana apoi am ajuns acasa. totul bine si frumos... in astea doua luni am ajuns prin cam 30 de terminale , deci invatasem destul de multe.

Am ajuns acasa si dupa doua saptamani cand ma pregateam sa plec iar , ma suna ca trebuie sa imi dau demisia.

AU AVUT NEVOIE DE SOFERI DE SARBATORI , pentru a trimite soferii vechi acasa cu masini de ACJ med cargo pentru a le inscrie pe Romania.

Tocmai astazi, 3.11.2014 am sunat si i-am amenintat ca ai dau in judecata ca nu am primit nici un ban pe perioada stata acasa.

Dupa multe certuri am mai scos 80 E de la ei .

am ajuns acasa pe 31 ianuarie si ei m-au anuntat pe 6 februarie. (bineinteles mail-ul cu demisia nu l-am primit ) si au trimis scrisoare acasa;)

LA INTREBAREA... CE SE INTAMPLA DOAMNA CU ZILELE DE PE 31 PE 6, EA A FACUT O PAUZA SI A ZIS CA IMI MAI BAGA 80 E.

....................................

OPERATORII.... sunt din mangalia ,2 mai.. fiecare are nevoie de un monument in centrul Constantei. figuri ca de obicei..

unul Mario spunea ca nu sunt sofer .... el care a rupt balustrada la o iesire de pe autostrada(iesire la unghi de 90 grade ) :)) .(din acea zi, acea balustrada se numeste ;;''balustrada lu mario'' am mai lucrat si cu unu caruia i se spune MOTANUL> ala este asa plictisit ca nici din fund nu cred ca da. :)) ..........

cei care vor sa se angajeze..... aveti grija la urmatoarele aspecte....

1- daca mesajul nu se trimite pe aparatul masinii, este vina soferului... (trebuie sa te urci pe masina sa mangai antena)

2 - daca nu gasesti un peco dupa adresa este vina ta , (cu toate ca peco este in urmatorul orasel de langa cel din adresa )

3- cardurile pentru terminale( 2 din 3 ) le faci singur... nici instructiuni nu am primit..... noroc ca ma intalneam cu colegi de treaba prin terminalle respective.

4 - masinile sunt IVECO - toate la mana a doua. ( podele gaurite, faruri stramve , usi care nu se inchid bine , in lazi nu bagi haine ca le scoti fleasca de la condens... implicit mucegai

5 - la sediu nu ajungi decat foarte rar, la 3-4 saptamani odata in functie de noroc

6 daca te trimite la incarcare de weeckend , lasi remorca in curte la vreun african ca sa o incarce iar tu esti obligat de operator sa parchezi aproape ca sa mergi pe jos sa verifici daca luni este gata incarcata. ( am nimerit la KOLN . pauza de 24 de ore cu cap tractor. numai cu case de jur imprejur. colegii stiu cum este sa nu ai efectiv unde sa iti faci nevoile. )

7- cei care sunt acolo de mult timp ...unii din ei o sa laude firma... ptru ca la inceput nu dadeau afara ca aveau nevoie de multi soferi si sau chinuit cu ei pana au invatat si acum o duc bine cu 2000 de euro. Acum firma a devenit mai cunoscuta si se joaca cu soferii.

............. cei care mai au intrebari, postati aici si o sa va mai raspund ... ar fi pacat sa va stricati treburile sau sa cereti familiilor bani de acasa din cauza firmei DRIJA TRANS . o zi buna..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • Members
nimeni pe aici|??? ceva nou despre drijatrans?

help please:))

sal colegii. eu lucru de ceva timp la Drija si m am obisnuit.e ok pt mine. la inceput e greu pt ca ei vor sa vada cum lucri sub stress dar dupa un timp o sa fie mai relax.de ceva timp sntem obligati de ei sa ne respectam prog.fara magnet sau alte prostii.cu banii sunt f corecti s-au facut damage-uri la camioane si remorci fara a se intampla nimic cu salariu angjatului.masinile snt toate Iveco automate sh cei drept..bft drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare. au trecut 3 luni decand am plecat de la drija.. decand domnul mario ma dat afara mai bine zis... si acum ma cert cu anita ptru ca nu mi-au bagat baniipe perioada.. stata in tara... decand am intrat pana m-au anuntat ca mau dat afara.da nu ai las , ca asa merita.priviti adevarul..... cand au nevoie de cineva... il tin daca este cat de cat.. cand nu au nevoie, te tin o perioada intreaga de 3-4 luni apoi te dau afara.. unde lucrez acum, suntem 3 romani ... toti fosti angajati drija... eu am lucrat doua luni si o saptamana.... cand am venit acasa m-au dat afara... unul a lucrat 1 an non stop si cand a venit acasa l-au dat afara iar celalalt a lucrat 8 luni non stop si candd a venit acasa l-au dat afara. . aici unde lucram suntem consideranti foarte buni, operatorul este f de treaba si suntem prieteni , asa cum nu am fost cu nici un operator... . deci??? gresesc , cand spun ca drija ''transporta mult rahat(produs alimentar) ?? ATENTIE LA ANITA .. sub acea voce suava , se ascunde o fiara.. o sa vedeti voi... . la angajare o sa va povesteasca mai multe decat se intampla cu adevarat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.