Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Drija trans srl


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members
0359802770 uite nr de tel io m-am amgajat in iulie cu 1400 e vezi ca am auzit uni colegi care vb de 1350 vezi ca este de lucru si spala cu tine pe jos deci sa ai grija (spala cu tine pe jos dispeceri) in rest ii ok bani ii primesti bafta
........................................................problema e ca si dispecerii isi fac dusmani... eu totus nu am jicnit pe nimeni si este ok, dar sunt altii de prin mangalia care abea asteapta sa ai intalneasca ca sa spele...asfaltul cu ei:)))) ''motanul plictisit'' pe care ai voie sa il suni doar cand arde dar si atunci , face pauza 5 secunde intre cuvinte.... ca el e erou frate.... cel mai tare sofer si dispecer... este unic........... sau mario care in 2 secunde se enerveaza si in altele doua se calmeaza..... este in valuri omu. repet bara la iveco am crapato 2 cm ptru ca el era non stop la tel... hai hai hai hai. .. si cand am ajuns la negri.... nimeni nu se grabea.... imi spunea patronul.... dece te-ai grabit.... uite vezi ai lovit-o...

dar tot ce fac operatorii astia este sa transfere mesajele de la olandez, pe masina.. nimic important... ei sunt facuti posta intre adevaratii operatori care gasesc curse si masini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

candidatul ideal. trebuie sa accepte orice de la operatori si sa nu comenteze daca nu se respecta cele 15 zile inainte de incetarea contractului de munca. Am vorbit cu alti 5 colegi... eu am lucrat doua luni, altul 6 luni iar altul un an... la prima venire acasa, toti am fost anuntati ca ni se inceteaza contractul de munca asa brusc.. WWT europa ptru care recruteaza soferi si drija trans si firma din mangalia, este o grupare de smecheri pusi pe inselat si pe profit f mare... dupa 5 luni de certuri am recuperat in sfarsit cei 80 de euro datorati de drija(oradea)

sper ca adminul sa nu fie deranjat de mesajul meu dar trebuie sa spunem sincer ce se intampla, pentru ca strainii astia isi bat joc de noisi incearca sa profite. Ce am scris mai sus este adevarat. .pe majoritatea ai lasa sa lucreze pana la prima plecare acasa.. fie ca este de 2 luni sau de 1 an perioada.. apoi te da afara.. daca nu era soferul bun, mi se parea corect sa il anunte si sa il trimita acasa cand greseste.. nu sa il alerge 1 an apoi sa ai zica , ca nu este ok. masinile.. sunt numai iveco la mana a doua de la 5-6 sute de mii de km... niste rapandule cu podele rupte si in care ploua si iti mucegaiesc hainele...

DACA PIERZI HOTOAICA ti se cere vreo 300 de euro sau 250, cu toate ca una noua si mai de calitate in statiile peco este mult mult mai ieftina...

daca pierzi telefonul ti se cere pretul de 3-4 ori pe el....

deci sunt pusi numai pe profitgata.. eu am spus ce aveam de spus.... nu voi mai intra pe acest topic.... cititi cu atentie si nu va pacaliti. drumuri bune tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

nu vei mai intra?? pai nu ai intrat decit la acest subiect si ti-ai spus oful..pentru ca ai fost unul din soferii care s-au pacalit la aceasta firma...Adminul nu are ce sa aive cu tine daca tu respecti regulamentul...daca vrei sa mai intri sau nu e optiunea ta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

pareri impartite ... inca se mai fac angajari se stie soferi si soferi....eu am aproape 5 ani la ei... nu am ce sa zic sunt zile si zile ca si oamenii... si inca ceva daca ai permis de 2 luni asta nu inseamna ca nu mai ai de invatat sau gata te consideri sofer . sunt multi care in aceasta firma au vazut interiorul unui camion si inca sunt in firma deci? e vorba si de psihic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru angajari sunati pe telefonul fix 0241750200 . din cate stiu salariul e 1750 euro acum cu tot cu salariul pe RO transportul e platit de firma . cand au nevoie angajeaza si soferi fara experienta. chestia cu datul afara e relativa... intelegeti ce vreti. au fost """"colegi """"care in prima saptamina cand au luat masina au facut-o praf si cu toate astea au primit salariul intreg. pentru alte detalii intrebati si va raspund

evita prescurtarile,risti pierderea comentariului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

spaima 73...cum lucrezi de 5 ani la ei cand in 2010 la alt topic despre firma asta spuneai ”cunosc colegi care au plecat cu ei”??? esti doar unul pus de patron sau de cine dumnezeu stie sa prostesti lumea. acolo in firma au viata doar cai care sa dau pe langa dispecer. nu e o firma ok. e pierdere de vreme si multa prosteala si injoseala. are dreptate colegul truck_driver. e ffffff adevarat ce spune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru cornel33 am zis aproape 5 ani la ei . eu nu am nimic cu ei decat un contract de sofer , nu stiu pe nimeni din firma care sa dea anunturi de angajare pus de Andries, nici macar pe cei de la birou , apropos invata sa faci diferenta intre dispeceri si planning .. e greu cu asta pentru tine. eu nu vreau sa prostesc pe nimeni , a fost un simplu anunt pentru colegii care sunt in cautarea unui loc de munca . daca te angajaza, vii la munca si cat stai la ei e treaba ta. eu nu am impus nimanui nimic. dar tu de ce nu zici si de ce te-au concediat??? acum esti la wetron? e mai bine 1600 decat 2000E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

de fapt inca nu am auzit pe cineva care a fost dat afara concediat sau etc... care sa vorbeasca ceva de bine de firma unde a lucrat, pentru tine a fost bine la drija pentru ca pana aici nu stiai cum arata o cabina de camion ...si de lovitul masinilor nu zici nimic sau motivul care te-a dat afara?? daca erai un sofer bunicel nu bun ca e prea mult erai si acum in firma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

spaima73, adica zici tu ca noi multimea de prosti care am fost dati afara fara motiv suntem soferi prosti? si mai afla de la mine ca nu toti soferii la drija sunt platiti ca voi ”pilosii” cu 2000..majoritatea celor noi iau 1350, si muuulta bataie de joc. noi astia multi care de-a lungul anilor am lucrat la ei am indurat injoseli si cuvinte urate. si noi toti acesti soferi prosti care am trecut pe la drija am muncit. mult. buni sau rai, am muncit. despre asta e vorbaaici...despre o firma pusa numai pe prosteala...angajeaza soferi cu 1350e cand e de munca iar apoi dupa 3 luni ii da afara ca de...nu mai e de munca. in schimb cei vechi care au avut contracte de cipru raman ca sunt ”pilosi”.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

 Salutare tuturor ! Eu am lucrat pentru  Drija Trans , acum recruteaza la Mangalia, este o firma mai buna decat altele , dar exista si multe... neajunsuri. Daca vrei sa lucrezi la Drija Trans ,trebuie sa sti urmatoarele: 

- se lucreaza "la program" daca nu halesti vrajelile lui Mario... seful ploii !

- banii iti intra corect in cont la data stabilita , la inceput 1700 euro (lei si valuta), veti trece la 2000euro ..... in alta viata !

- trebuie sa sti engleza , si sa ai ceva experienta (soferie), sa fi foarte atent (la inceput..) ,si sa nu fii prea ...lent in gandire ca sa te poti descurca in terminale

- mare parte din colegi sunt ..ok , dar si multe ... stricaciuni

- stricaciunea cea mai puturoasa , este de departe mario, la care sa fiti foarte atenti si sa nu luati de bun tot ce zice

- aveti grija la zvonerii si raspandacii care sunt mult mai preocupati de "tine" decat de ei , si extrem de .. critici si vehementi

- sunt si multi baieti de bun simt , care poate te vor ajuta daca meriti 

- transportul Ro ( Mangalia ) - NL va fi suportat de companie

- se sta de obicei 3 luni la lucru, si aproape o luna acasa

- DACA ITI FACI BINE TREABA AI SANSE SA SUPRAVIETUIESTI O PERIOADA...!

- SUNT SI BUNE SI RELE LA DRIJA TRANS

 

 PACAT CA AU PREA MARE INFLUENTA IN ACEASTA FIRMA MARIO si ...gainusile din preajma lui !

 SALUT CU DRAG BAIETII DE LA DRIJA TRANS ,!!! IAR PE...''ceilalti''SA-I... PARLESC CU ARUNCATORUL DE FLACARI !

 

 

 

 

 

 

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

   era sa uit :

 

          -  masinile sunt toate IVECO, cam obosite mare parte dintre ele

          -  cei din Administratie dau impresia ca nu stiu despre..  magariile lui mario , dar le sustin tacit daca sunt in avantajul ... firmei !

          -  Ranjila pare baiat bun , dar ... nu prea eeee !!!

          -  nu va luati in gura cu.... , mario , ci tolerati-l cu abilitate (perversitate) daca nu aveti alta varianta... !

 

    ORICUM DUMNEZEU ARE CATE UN PLAN CU FIECARE DINTRE NOI !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Sa nu uitam ca pe langa masinile care sunt... praf.. ( gauri in podea, murdare ) ai si niste remorci de iti blestemi zilele.. si care au facut si victime de curand

 

Cunoasteti toti acei oameni care se comporta ca niste ''paparude'' cu colegii doar ca sa dea bine in fata patronului.. Mario este unul dintre ei
. 0 personalitate 0 caracter .... 

Editat de cico_3504
unit mesajele,eliminat 1 cuvint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

   VESTI BUNE !

 

de la colegii (fosti), se pare ca se indreapta lucrurile pe acolo :

 

 - 30 de camioane noi

 - Magnificul mario .....''retras'' (nu mai are contact direct cu soferii) 

 - reglementata problema salariilor pentru noii veniti ; 1700EU (lei+euro) in primul mandat,  1850 la al doilea, si 2000 dupa primele doua mandate daca ati faci treaba ''onorabil''

 - cateva stricaciuni de soferi ''lasati la vatra'' , (sper sa nu fie inlocuiti de alte ...stricaciuni) 

 - contracte bune pentru cativa dintre cei ce chiar au pus suflet acolo !!

 

      BRAVOS !  Mi-am gasit locul in alta parte , impreuna cu familia mea, ca altfel as fi fost tentat sa revin la Drija Trans ! Vorbesc serios ! 

SA AUZIM NUMAI DE BINEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

  Salutari SINCERE !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.