Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

VAN DE POEL


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

pai cum nu ma e 1770? ce trebuie sa cotize si pt ce mai trebuie engleza daca e claudia aia acolo

mie mi.a zis cineva ca a lucrat in decembrie acolo si nu a avut treaba cu nici o claudie cica a avut dispecer belgian

ma puteti lamrui si pe mine ce si cum e in momentul de fata acolo multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
Van de Poel & Zoen-TEL 0032 014 283828  Tre sa sti sa vb. EN FR DE sau FLAMANDA.Din cite stiu eu fac contract pe Cehia si plata la zi.Cum spune si Speedy.

http://www.roumanie-interim.com/ro/sofe ... 1747_0.htm

Soferi Belgia

Cazare asigurata

Salariu 1700 e

Soferi solicitati: 15

Se cere

Permis de conducere: C E

Card tafograf

ADR

Certificat de pregatire profesionala a conducatorului auto

Control medical si psihologic valabil

Soferii trebuie sa stie sa conduca autotren+remorca.

Cunoscator al unei dintre urmatoarele limbi: franceza, germana sau engleza la nivel de conversatie

firma de transport si logistica cu camioane

pauzele se fac in timpul incarcarilor/descarcarilor

Se lucreaza in echipaj , sau singur pe cap tractor

In unele cazuri soferul ajuta cu transpaletul , asezarea, descarcarea marfurilor

Angajare in romania cu detasare misiune Belgia

Daca doriti sa va alaturati echipei de soferi,

trimiteti cv-ul si copii dupa

Permis de conducere: C E

Card tafograf

ADR

Certificat de pregatire profesionala a conducatorului auto

Control medical si psihologic valabil

la adresa de e-mail ildustria@gmail.com

DETALII ;

ILDUSTRIA INTERIM

ADDRESS:32 BDV. AL.I. CUZA, BRAILA , ROMANIA

TEL./FAX : 0040 339 401 699

MOBILE : 0040 761 367 406

0040 761 367 407

0040 761 367 404

WEB: www.roumanie-interim.com

Mail ildustria@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Am trimis azi un C.V. la Van de Poel si m-a sunat in juma' de ora cineva sa ma intrebe daca ma intereseaza un post de sofer la ei...cred ca era belgian. Mi-a spus ca salariul pentru primele 3 luni este de 1750, dupa care creste la 1850 si apoi dupa 6 luni la 1950, etc pana pe la vreo 2000 si un pic dupa un an. Poate un coleg sa ma ajute cu niste informatii despre cum este la firma asta? Am citit ce scrie in topic si ma cam da inapoi.

M-a sunat de pe nr asta care vad ca apare pe forum impreuna cu un nume: 003214283847 Jan Vercher.

Astept sa primesc un mail de la el cu restul informatiilor si o sa revin cu detalii.

LE: Jan Vervecken se numeste persoana respectiva. Mi-a trimis un mail acum cu actele necesare si spunea ceva ca se da si o proba de lucru...stie cineva ceva in plus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Da, așa este cu salariul. Am lucrat 2 săptămâni la ei astă vară, dar din cauza unor neînțelegeri m-au dat afară. Dacă lucrezi pe tandem nu ai treabă cu Claudia. Pe mine s-a supărat Jn Verveken că i-am spus că ''planning-team''-ul este o adunătură de amatori (3 mesaje, la intervale de 30' cu 3 adrese greșite pentru aceeași încărcare), iar Hans (șeful de la planning) a făcut greșeala să ridice vocea la mine. În rest... ca la străin... ești privit/tratat ca un gunoi (inclusiv cazuri de tentative de lovire cu transpaletul peste picioare, gen: ''Scuză-mă, nu te-am văzut'').

Claudia, deși româncă, este de o nesimțire și un tupeu ieșit din comun (nu te aștepta să-ți răspundă la salut când o găsești fumând în hală și treci pe lângă ea să intri la birou; te va suna din senin, fără nici o legătură cu munca ta, chiar și la tandem, doar ca să se impună în fața ta). Miroase constant a transpirație deși au climatizare în sala aia a lor și îi place să facă pe proasta deși știe cam tot ce mișcă prin zonă.

Condițiile de la duș sunt groaznice, cu șanse mari de a te infecta de la mucegaiul de pe pereții cabinei. Singura notă de 10 am dat-o mașinii de spălat și uscătorului.

E un loc de muncă bun, dar îți trebuie nervi de oțel și un prag de toleranță mult mai scăzut decât media (nu degeaba i se mai spune ''pușcăria albastră''). În cazul meu Hans s-a apucat să mă certe pentru faptul că am făcut doar 2 încărcări într-o săptămână, fără să verifice înainte că în săptămâna cu pricina eu plecasem miercuri din garaj (luni și marți pierdute pentru schimbarea discurilor de frână) și cum eu nu permit oricui să ridice tonul la mine i-am răspuns pe măsură.

Mașinile sunt bunicele, unele destul de noi (alea-s oricum pentru belgieni), dar constant sunt câteva în garaj pentru reparații importante.

Nu sunt nici ei absurzi, dar nici situația nu e așa cum o descrie Jan. Altfel, e destul de cinstit și-ți răspunde la orice întrebare, în plus are el o metodă de a-ți explica cum este cu lucratul acoperit (''a deschide umbrela'' cum îi place lui să zică), în sensul că cea mai mare dorință a lor este să-i ții la curent constant și cât mai des cu evoluția muncii tale zilnice (prin Transics).

Cel mai îndrăgit din firmă este Patrick (Petrică, cum îi spun românii), este șeful departamentului tehnic. Cu el vei da proba practică și tot el îți dă cheia de la una din mașinile disponibile pentru mersul la cumpărături, atunci când ai nevoie.

Noh... dacă mai ai întrebări... în măsura în care știu îți răspund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • Members

Salutare! 

Sunt nou pe forum. Acum, după mai mult de un an de la ultima postare aici L-) , am primit şi eu o ofertă de la Jan prin ceva agenţie românească.

Dar după cele citite aici...mi-a cam murit entuziasmul. Nu cred în miracole deci presupun că multe nu s-au schimbat la firmă de atunci. O să fac exact cum a făcut colegul Tzepozzz... "O sa-i trimit un mail belgianului in care o sa-l informez ca nu vin la ei datorita celor citite aici pe forum...poate ii da de gandit."

Baftă la toţi!  L-) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
  • Members

Multa sanatate tuturor!
As putea sa prezint niste informatii despre aceasta firma, informatii care mi-au fost transmise si mie direct de catre angajator cu putina vreme in urma.

Nu am discutat prea mult deoarece cred ca persoana care m-a contactat era la inceput intr-ale exprimarii coerente in limba engleza, dar oricum am putut sa ne intelegem atat cat sa-mi pot da seama daca are rost sa accept ce imi ofera. Mai pe scurt:

- drepturile banesti ale soferului totalizeaza 2100 euro;

- nu ai nici o garantie ca se respecta alternanta perioadelor de activitate urmate de vacanta;

- ai dreptul la concediu anual platit, dar in nici un caz nu poti beneficia de acesta daca se suprapune cu al vreunui coleg care e mai vechi in firma(eu cred ca a vrut sa spuna coleg "din partea nasului", adica...stiti voi ce vreau sa scriu);

- nu ai nici o garantie ca faci sarbatorile(macar cele de iarna) impreuna cu familia, daca firma are nevoie, stai la munca, chiar daca belgianul incuie camionul si pleaca acasa.

Vazand ca incepe sa incurce lucrurile si sa "fure curent", l-am rugat sa imi trimita oferta scrisa si detaliata(cu ce cuprinde salarizarea, asigurare, echipament de lucru, asigurare/decontare cheltuieli de transport spre si dinspre Belgia si multe altele) si individul mi-a raspuns ca ei nu fac asa ceva pentru ca unii soferi abuzeaza de aceste precizari. Am inteles despre ce e vorba, adica faptul ca esti carne de tun sau marioneta pentru ei si am zis pas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.