Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

sc moving srl angajeaza soferi


Postări Recomandate

  • Members

am avut un coleg la dumagas care  e la ei ,ce spunea el ca se face bucuresti - verona [italia] munca multa stai cam o luna plecat , mai repari pe la masina , consum depasit ..... platit , au masini bune majoritatea scania , se merge mult pe tangentiale in italia  , banii depinde 500-1000E  , am fost  si eu la interviu la ei iam spus ca am lucrat 6 luni la duma pe tara era cam  nehotarat [ avea nevoie mare atunci de soferi] mia zis ca ma suna el , my god ce fata are[ignorant] .... are cam 50 ani si celalat e mai tanar , dac va duceti la el la interviu  ,,, te duci cu tupeu ceva de genu  sunt  sofer de tir nu sclav , iar sotia unui prieten spunea ca lua  1000E in doi  [acum un an cred sau mai bine, totusi cam ciudat o 1000 in doi....]  dar a plecat de la el[ moving] la duma ca nu mai facea fata ,asa mia spus sotia lui .... altceva  am mai auzit ca unul dintre soferi mergea pe tara cu maimuta si cica ar fi stricat cutia automata la o scania si ii opreste reparatia 7000E .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mersi colegul pt sfat chiar azi am fost la ei la interviu iti cere fisa medicala,psihologic si toate actele care le detii,am vb cu seful de coloana care e la arad cica 2 curse sa le fac degeaba in ruptul capului nu am vrut i-am zis ca nu exagerez dar cel putin de 100 de ori am fost pe ruta care ma invata el,sa ma duc cu un sofer sa imi arate drumul unde alimentez etc.m-au pus sa fac cererea de angajare si a zis ca ma suna maine sau poimaine sa imi zica cand plec in cursa nu stiu ce sa zic daca e firma seioasa salariu mi a zis ca este de 250euro/cursa+25 e daca ai descarcare la bucuresti si astea la luna ,aaa si inca ceva a iesit o cucoana blonda din biroul ei si mi a zis ca nu ma angjeaza daca nu am pasaport ca mai baga si curse de moldova,m-au derutat de tot am vb iar cu batranul ala si mi a zis ca sa fac pasaportul pe parcurs,am apucat sa fac decat psihologicul,dar nu stiu ce sa fac mi se pare destul de dubioasa firma asta,macar o sa incerc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • Members

Domn-ul SIMI,cel care ai postat comentariul pe 16 septembrie 2011,la 00:59.Se pare ca dupa atata timp ,de la postarea ta,ai creat niste neplaceri,care se banuie ca ma privesc.Te-asi ruga ,sa ai intentii bune si sa spui cu detalii,daca ma cunosti BILTAC EMIL."sa fim colegi si sa ne asumam responsabilitati".Un raspuns este bine venit ,oricind.MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

ce mai firma o sa avem timp sa va raspund la toate intrebarile dvs.am lucrat la moving .  psihologic domnul tudoroiu florian asa il chiama pe patronul firmei plateste 250 de euro la cursa romania italia.dar lipsa de motorina care este bagata pe git de catre dumnealor nu mai spune nimic sau chiar daca masinile au casco tot platesti o oglinda ex. 150 euro ti se retine din salariu aceste retineri se fac cu ajutorul sefului de coloana ionut de la arad care incearca sa ti se bage pe git orce adica tu platesti toate daunele si firma nimic si din 4 curse minime pe luna te alegi cu 300,400 euro salariudin care trebuie sa si traiesti din banii acestia .nu se da diurna la plecare in cursa cum fac alte firme se ateapta salariu nu vezi nimic de la ei .nu exista bani in prumut.daca iei amenda la intrare in romania la cintar depinde cit de obicei este 150 de euro pina la 200  euro pentru depasirea greutatii pe motrica adica minim 11500kg si asta din cauza ca au incarcat o platesti tu ca sofer  raspunsul til da sful de coloana te intreba nu aii avut cintar pe masinasi asa se impun la moving multe chestii aparte cele 2 curse care trebuie sa le faci gratis pentru firma si uite asa domnul florian isi incaseaza banii pe cursele cele mai multe care se afla sub contractul lui CHATAU D AXE FABRICA LA ARAD ADICA MAXTILE CU CANAPELE si soferii nui plateste .DACA TISE INCARCA MASINA CU 55 ,60 DE CANAPELE AU PRETENTIA SA DESCARCI TU CA SOFER si mai ai si 5,6 descarcari adica sorcova .pot sa va raspun in continuare la multe intrebari despre aceasta firma moving care de 2 ani angajeaza soferi si are si o vorba florian care tio spune mereu dei ca voi gasesc o suta de soferi.O FIRMA CARE SE RESPECTA NU ANGAJEAZA SOFERI PE BANDA.  ASTEPT INTREBARILE VOASTRE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Sc Moving Srl Firma din Craiova patron Tudoroiu Florin,camioane scania ,iveco,man,volvo. Pt cei intresati de un loc de munca nu va sfatuiesc sa mergeti la aceasta firma din urmatoarele motive:

1. Consum dat de firma 23l 100/km gol +0,500 ml/tona {depasirea se plateste obligatoriu}

2.Seful de colana de la Arad [ionut] care defapt este mecanic fost sofer la firma taie si spanzura dupa bunul plac.

3.Salarizare 8 euri la 100/km atunci cand esti incarcat si 4 euro la 100/km cand esti gol.

4.Cursele lungi le fac vipurile [sa dau nume .... ???]

5.Banii se dau la sfarsit de luna daca te intanlesti cu patronu care locuieste in Italia, banii ii iei daca nu ai facut nici o prostie timp de 1 luna

6.Pe acasa vii cam 1 weekend pe luna chiar daca esti din Craiova si ai cursa la Bucuresti vi de la Arad pe Craiova ti se opresc 25 Euro din salariu.

7.Primele 2 curse se fac gratis, asta ca sa vada daca esti bun.[prost daca accepti]

8.Consumul de motorina se calculeaza pe bucati,o parte afara din tara si alta in tara.

9.Cand intri in tara esti fortat de miezul de la Arad [ionut] sa ii dai peste program pana la descarcare pe barba ta.

10.Amenzile nu se suporta de niciun fel de catre firma soferul e bun de plata tot timpul [nu conteaza pt ce iei amenda]

11. Masinile au inceput sa arate in ultimul timp jalnic din cauza ca se schimba soferii de la cursa la cursa.

12. ETC ETC ETC. MAI SUNT FOARTE MULTE MOTIVE PENTRU A NU LUCRA LA ACEASTA FIRMA.

  CUNOSC ACESTE DETALI DEOARECE AM LUCRAT LA ACEASTA FIRMA. [O FIRMA CARE NU MERITA ATENTIE]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Members

Salut colegi! sa va povestesc de firma Sc moving Srl Craiova :

Are 2 dispecere la Craiova la birou care sunt proaste de bubuie ,sunt bune de pun greutate la fantana sa duca greutatea la fund,de cand le-a adus la birou pe aceste dispecere patronul firmei, a luat-o la vale firma sub orice critica si pe soferi i-a imbolnavit de nervi.

Dispecerele acestea sunt bune de croitorese nu de transport international .

Aceasta firma a avut dispecerii inainte pana sa apara acestea si firma mergea foarte bine si soferi o duceau bine.

Am sa va povestesc mai multe dar acum nu am timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Moderators

.Acest forum nu va permite sa slabiti calitatea lui prin degenerrarea cuvintelor folosite in comentariile voastre,chiar daca sunteti frustrati ,aveti neplaceri,acestea pot fi spuse intr-un mod civilizat.In consecinta atentie la limbajul folosit,mai ales cei care sunteti incepatori pe acest forum,nu il tratati ca si cum am fi in parcare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.