Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

limitator de viteza


Magarush

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Members

Nu cred că depinde asta de anii de experienţă,eu cred că dacă eşti şofer adevărat te poţi descurca şi la  peste 100 km/h. De exemplu,eu conduc o scania 530,la ea se scoate siguranţa 39,şi merge până la 119 -120:) şi până acum nu am avut parte de niciun incident. În fine,asta e părerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Members

multumesc de sfat colega . sant nou pe forum ,dar am 27 de ani de meserie  :) .

o mica neatentie sau greseala nu te va intreba niciodata cata experienta ai ..si apropo la cei 44 de ani cum ai acumulat 27 de meserie ?

Daca nu stiai inainte de 1989 obtineai permis de profesionist din ultimul an de scoala profesionala iar in ziua cand implineai 18 ani deja ti-l inmanau sa poti conduce. Daca pui la socoteala practica in condus de 2 ani la scoala profesionmala rezulta cei 27 de ani de experienta :ymdevil::-j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

Salutare! Și eu sunt nou pe forum, am aceeași problema.

Sunt convins un MAN TGA Euro 5 în State, aici se merge cu 110 kmh cu camionul, va închipuiți cum se uita participanții la trafic la mine când mă depășesc și cum "îmi umple frigiderul" când mă văd cu 90 -ul meu.

As aprecia dacă mi-ar spune cineva cum as putea scoate limitarea. Frigiderul meu nu ar mai fi atât de încărcat

Mulțumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Parerea mea este ca limitatorul are rostul lui, si trebuie lasat. Nu esti singur pe sosea. Lasand deoparte faptul ca ceri o solutie pentru a comite o ilegalitate. De aici incep pretentiile angajatorilor la peste 15000 km/luna. Apropo de experienta, Anca Diane: mai multe piei de miel pe gard, decat de oi batrane. O spune cineva, care a obtinut permisul de conducere in anul in care te-ai nascut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare! Și eu sunt nou pe forum, am aceeași problema.

Sunt convins un MAN TGA Euro 5 în State, aici se merge cu 110 kmh cu camionul, va închipuiți cum se uita participanții la trafic la mine când mă depășesc și cum "îmi umple frigiderul" când mă văd cu 90 -ul meu.

As aprecia dacă mi-ar spune cineva cum as putea scoate limitarea. Frigiderul meu nu ar mai fi atât de încărcat

Mulțumesc anticipat!

Man in America?

Ti-l livra cu limita de 110 instalata deja.

Apropo, Rusia nu are limitari? Sau Iran/Irak?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.