Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Soferite ...de TIR


mikipo85

Postări Recomandate

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • Members

Salutari miki! Ai obtinut permisul? Cum a fost? Eu si sotul urmeaza sa plecam in echipaj dupa scurt timp... Am ceva emotii dar ambitia e mare:) Am o sora care lucreaza de doi ani impreuna cu sotul ei pe Comunitate... Cert e ca s-au ingrasat amandoi, ea se cam plange de dureri de spate si de oase... Problema e ca ei au stat si 8 luni fara concediu... Dar nu te descuraja! Depinde de organismul tau, de personalitatea ta, de motivatie, de realisml tau etc. Oricum, nu e o meserie pe care sa o faci prea mult timp pentru ca te termina ori fizic, ori psihic, ori ambele. Iti tin pumnii! Mai vorbim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • Members

este de apreciat curajul tau si nu pentru ca nu vei putea conduce sau descurca cu un tir dar sincer o sa fie putin dificil cu curatenia si igiena personala.

buna...scuze,dar n-am priceput eu de ce ai spus ca o sa fie greu cu igiena personala si curatenia?!.....eu lucrez pe camion de 40 tone de peste 5 ani si,sincer...nu-s nespalata...sunt la toate benzinariile,ariile de serici autohofuri, etc...sunt dusuri,cu 2-3 euro faci dush....carei problema ta,sincer nu pricep.... ;D

sa ai drumuri bune si fara evenimente neplacute...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

As dori sa "aud" pareri , impresii din partea femeilor , despre ....cum e sa fii soferita de tir ...Sau din partea celor care fac echipaj , sot-sotie . am inceput scoala de soferi ,categ c- ce, si imi doresc sa fac echipaj cu sotul meu . :)

Salut Miki.....si felicitari pt curaj ! ma bucur sa vad ca am colege,sau viitoare colege,pe-aici....eu sunt angajata la o firma din spania in spania de 5 ani,cu sotul meu si muncim prin toata UE si partea de n a Africii,sper sa lasi mesaj si sa mai...povestim,ca-i tareee greu tot pe drumuri fara sa ai colege,vecine,amice...hehehehe sa ai cu cine povesti,ca bietul meu barbat,,,,24 ore din 24 cu mine....de multe ori nici nu ma aude,vb singura...hehehe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutari miki! Ai obtinut permisul? Cum a fost? Eu si sotul urmeaza sa plecam in echipaj dupa scurt timp... Am ceva emotii dar ambitia e mare:) Am o sora care lucreaza de doi ani impreuna cu sotul ei pe Comunitate... Cert e ca s-au ingrasat amandoi, ea se cam plange de dureri de spate si de oase... Problema e ca ei au stat si 8 luni fara concediu... Dar nu te descuraja! Depinde de organismul tau, de personalitatea ta, de motivatie, de realisml tau etc. Oricum, nu e o meserie pe care sa o faci prea mult timp pentru ca te termina ori fizic, ori psihic, ori ambele. Iti tin pumnii! Mai vorbim!

Buna Ioana....poate ne spui si noua cum te descurci,eu acum cateva sapt mi-am facut cont aici si...desi mi-a fost un pic teama sa intru pe chat....baietii m-au primit ff bine dar mi-ar place sa vb si cu alte soferite,sa impartasim impresii,experiente,sfaturi etc...

Drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna tuturor,ma numesc Elena sunt soferita  si ma bucur ca,intamplator, am dat peste acest site.Am citit cateva zile pe-aici si vreau sa multumesc adiministratorului si celor ce posteaza diverse informatii, pt ca ne sunt de mare ajutor.

Drumuri bune tuturor...

Bine ai venit pe acest forum,o sa fiu putin rautacios dar nu te supara,inteleg cum este prima data,o sa te rog sa citesti putin regulamentul si sa nu mai faci postari multiple,ne poti scrie in schimb o pagina intreaga ca nu ne suparam,succes si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

buna si drumuri bune...imi pare foarte bine ca printre noi isi mai face loc si sexul frumos...toata aprecierea mea ptr curaj...am vzt si femei sofer de tir singure...toata aprecierea mea ....iar cu roata de rezerva nu iti face probleme...multa nesimtire ca barbatii ca toti avem un dos identic...asa ca mult curaj...drumuri bune si fara evenimente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ce va mai place sa va ascundeti dupa degetel ca ,,incercam,, voi sunte-ti soferite...de TIR.Drumuri bune sa aveti si succes in ceea ce faceti. ;) ;) ;)

......

pai....noh...eu dupa 5 ani jumate de batut drumurile europei si cateva tari din n-africii(muncit zi si noapte).......nu mai am mult pana pe la 1 mil de km.......si inca tot nu ma consider sofer adevarat....mai am multe de invatat fata de cei cu 20 de ani de experienta......dar multumim pt aprecieri.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • Members

Pt Mario ro.......?????? CE doamneee vorbesti mai baiete?Eu locuiesc de 7 ani in España,de 6 sunt pe camion,am muncit mereu pe Europa si Africa,cum iti permiti sa faci astfel de afirmatii???

pt mario ro....doar acum am vazut ceea ce=ai scris.....rusinica cu astfel de afirmatii aiurea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Elena te dublezi in mesaje,ori ai avut probleme cu internetul si ai postat de doua ori ori ai dat parola cuiva si au aparut doua comentarii diferite,am facut unul singur din ambele,

Referitor la subiect sunt destule femei soferite,este bine ca apar tot mai multe si din tara noastra, ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cico_3504....

scz,poate am ...dublat mesajul,iar ceea ce m=a deranjat la mesajul lui mario ro a fost faptul ca mi=a atribuit alt nume sau id,alta munca,fara sa fie adevarat.....putea sa ma intrebe nu sa posteze tampenii... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.