Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Help me ?


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Am o intrebare, miercuri dau orasu pentru cat A si B .Dupa cat timp dupa ce iau orasu pot sa conduc.Instructorul meu mi-a spus ca a doua zi pot deja sa conduc, dar in cazul in care ma opreste cineva, primesc amenda ca nu am asupra mea permisul de conducere, chiar daca in baza de date a politiei am permis.Se poate sa-mi spuna cineva cat e amenda de mare si care sunt riscurile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am o intrebare, miercuri dau orasu pentru cat A si B .Dupa cat timp dupa ce iau orasu pot sa conduc.Instructorul meu mi-a spus ca a doua zi pot deja sa conduc, dar in cazul in care ma opreste cineva, primesc amenda ca nu am asupra mea permisul de conducere, chiar daca in baza de date a politiei am permis.Se poate sa-mi spuna cineva cat e amenda de mare si care sunt riscurile?

cum poti pune intrebare asta ???

eu nu-mi pot da seama cum ai luat sala, sa poti da orasul ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am o intrebare, miercuri dau orasu pentru cat A si B .Dupa cat timp dupa ce iau orasu pot sa conduc.Instructorul meu mi-a spus ca a doua zi pot deja sa conduc, dar in cazul in care ma opreste cineva, primesc amenda ca nu am asupra mea permisul de conducere, chiar daca in baza de date a politiei am permis.Se poate sa-mi spuna cineva cat e amenda de mare si care sunt riscurile?

Si eu asa am facut,am dat traseu si ziua urmatoare am fost la politie am scos dovada si pana au trimis carnetu puteam sa conduc linistit cu dovada aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Poti conduce de cand ai permisul asupra ta.Daca nu ridici permisul,chiar daca ai promovat examenul,se numeste conducere fara permis si este dosar penal.Eu asa stiam.

e pe dracu dosar penal, nu mai bagati oameni in ceata aiurea, poate sa conduca daca isi ia dovada ca are permisul daca nu o ia si il prinde militia o sa primesca amenda, e contraventie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

A doua zi nu poti sa iti ridici permisul. Daca ai dat examenul(sala si oras),si l-ai luat,a doua zi te prezinti la politie cu dosarul,ei iti elibereaza o dovada de circulatie(15 zile valabila sau cat) apoi iti elibereaza permisul,dar trebuie sa faci xerox dupa tot dosarul in color,originalul il predai la politie si xeroxul ramane la tine pentru a putea continua examenele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu nu am auzit de asa ceva niciodata,la mine dosarul a ramas la politist dupa examen,si tot el l-a dus la militie,la ultima categorie obtinuta au oprit si permisul si dupa 2 zile am fost sa il ridic pe cel nou.Am fost dupa 2 zile ca nu am ayut eu timp,dar mi-au spus sa ma duc dupa el a doua zi dupa ora 14.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi

  Fiul meu acum face scoala (b,c,e) si uitati cum sta treaba :

  Dupa ce a dat examen(sala+oras) la cat. b poate sa ia permisul a doua zi (B) si dupa ce termina restul (b+e , c , c+e ) mai plateste odata taxa de 68 ron pentru permis si gata le are pe toate .

  Deci dupa examen cat b se poate lua permisul si circula pana la finalizarea  scolii si obtinerea celorlalte categorii .

Drumuri bune sa aveti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.