Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

PDA sau PNA?


BTU

Postări Recomandate

  • Members

Ce parere aveti despre PDA-uri in comparatie cu PNA-urile?

De exemplu eu,care nu lucrez ca sofer,ar fi mai util sa-mi cumpar un PDA pe care-l pot folosi ca telefon,gps,camera foto etc sau mai bine as lua un PNA numai pentru navigatie?Tinand cont ca merg in concediu prin tara o data sau de doua ori pe an.

Intreb pentru ca nu stiu care din ele e mai bun pentru navigatie.Ma gandesc sa nu fie dezavantajat PDA-ul din cauza ca are mai multe functii si sa ma trezesc ca face ruta cu greseli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Pai depinde pentru ce vrei sa folosesti nu numai pt navigatie. Pe PDA poti pune mai multe si daca are camera incorporata si  GSM e mai bine. Sistemul de lucru e la fel numai sa aiba procesorul cat mai mare si memoria de lucru.  Daca folosesti numai pt navigatie e mai bine PNA ca e si mai ieftin. Si sincer pentru folosirea de 2-3 ori pe an a  navigatiei eu nu mi-as lua deloc sau as lua un PNA ieftin (200 max 300 RON). Acuma depinde de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.