Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

am inteles ca cei de la dumgas se ocupa si cu o scoala de calificare sau de perfectionare ca sofer pe tir sau ceva de genu asta . am inteles ca costa undeva la 650 E care se achita in timp de 1 an iar inca un an ai contract cu ei . deci in total ca vrei sau ca nu vrei trebe sa stai 2 ani legat de ei . vreau sa stiu daca mai exista undeva o scoala sau ceva asemanator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am fost la dumagas sa fac cursul care-l cer si ... am plecat la fel cum m-am dus. Au chemat vreo 40 de oameni si acolo au zis ca trebuie sa ramana doar 20 ... 20 trimitandu-i inapoi acasa urmand ca ei sa revina la cursul urmator din urmatoarea luna (asta dovedeste seriozitatea). La telefon mi s-a zis ca e vba de intern, urmand ca in weekenduri sa mai dau pe acasa, acolo mi-au spus ca defapt e pe extern (Craiova - Turcia) si dupa o cursa cu un sofer mai vechi, sa plecam singuri. Se ducea vorba printre soferi ca e criza mare la motorina si la salar, platind orice stricaciune si imputandu-ti diferite chestii ca sa-ti ia din salar.

Asta zicea cineva pe un alt forum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

m-am dus la curs la dumagaz si as avea nevoie de cateva sfaturi pt ca daca fac cursul la ei sunt nevoit sa semnez un contract pe 2 ani de zile(timp in care imi opresc 720 euro contravaloarea cursului).ei au camioane reno magnum si premium de 420 si 440 cai putere, si au zis ca ne dau un consum de 25 litri pe suta de km plus 0,4 l la tona de incarcatura.mie acest consum mi se pare cam mic si nu stiu daca o sa ma incadrez in el.diurna este de 1200 lei vechi pe km si daca faci peste 9000 iti da 2500 lei pe km iar pe extern 8 euro pe suta de km.voi cata motorina primiti la suta si cata diurna pe km????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

m-am dus la curs la dumagaz si as avea nevoie de cateva sfaturi pt ca daca fac cursul la ei sunt nevoit sa semnez un contract pe 2 ani de zile(timp in care imi opresc 720 euro contravaloarea cursului).ei au camioane reno magnum si premium de 420 si 440 cai putere, si au zis ca ne dau un consum de 25 litri pe suta de km plus 0,4 l la tona de incarcatura.mie acest consum mi se pare cam mic si nu stiu daca o sa ma incadrez in el.diurna este de 1200 lei vechi pe km si daca faci peste 9000 iti da 2500 lei pe km iar pe extern 8 euro pe suta de km.voi cata motorina primiti la suta si cata diurna pe km????

Eu iau 10 euro la suta, consum de 25 cu 0.5, pe comunitate.Si eu zic ca nu te incadrezi cu consumul ala in tara.Poate cu Renault'ul Premium...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

m-am dus la curs la dumagaz si as avea nevoie de cateva sfaturi pt ca daca fac cursul la ei sunt nevoit sa semnez un contract pe 2 ani de zile(timp in care imi opresc 720 euro contravaloarea cursului).ei au camioane reno magnum si premium de 420 si 440 cai putere, si au zis ca ne dau un consum de 25 litri pe suta de km plus 0,4 l la tona de incarcatura.mie acest consum mi se pare cam mic si nu stiu daca o sa ma incadrez in el.diurna este de 1200 lei vechi pe km si daca faci peste 9000 iti da 2500 lei pe km iar pe extern 8 euro pe suta de km.voi cata motorina primiti la suta si cata diurna pe km????

25 cu 0,4 iti ajunge numai afara. Nu e dat un comnsum separat pt. RO?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

m-am dus la curs la dumagaz si as avea nevoie de cateva sfaturi pt ca daca fac cursul la ei sunt nevoit sa semnez un contract pe 2 ani de zile(timp in care imi opresc 720 euro contravaloarea cursului).ei au camioane reno magnum si premium de 420 si 440 cai putere, si au zis ca ne dau un consum de 25 litri pe suta de km plus 0,4 l la tona de incarcatura.mie acest consum mi se pare cam mic si nu stiu daca o sa ma incadrez in el.diurna este de 1200 lei vechi pe km si daca faci peste 9000 iti da 2500 lei pe km iar pe extern 8 euro pe suta de km.voi cata motorina primiti la suta si cata diurna pe km????

25 cu 0,4 iti ajunge numai afara. Nu e dat un comnsum separat pt. RO?

defapt asta este pe ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.