Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

SOFERI INCEPATORI


Postări Recomandate

  • Members

Salut numele meu este T.A - lucrez la galassini mam gandit sa deschid acest topic pt soferi fara experienta care cauta loc de munca.1 galassini caut soferi incepatori.2 care vrea si doreste sa faca cat de cat experienta eu pot sal iau dar cerintele mele sunt: sa fie preten cu apa,si sa vrea sa invete ceva,sa nu comenteze daca vreau sa-l invat ceva.bani mancare sa aiba la el nam treaba cu ce isi ia sau aduce atata timp cat vrea sal ajut eu sunt din caras severin .CONTACTATI-MA PRIN PM- (mesaj privat).va doresc drumuri bune doamne ajuta si cinve doreste sal ajut sau sa vrea sa se angajeze la galassini eu il astept ori pt firma ori sa merga cu mine. salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mersi colegi si cine doreste sa trimita pm pentru ca deja am 10 si sa nu uit de toti imi lasa cate un pm ca le rasp si ii ajut si am observat ca ma suna cu nr privat si fac misto.rog sa fie seriosi pt ca eu nu imi bat joc sau fac misto... doamne ajuta si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am vb astazi cu Andrei dupa care am sunat  la Oradea si am vb cu sefa de personal.  Vineri o sa ajung si eu acolo. Mi s-a spus la telefon ca dupa 15zile( se poate si mai putin ) de practica esti trimis sofer 2 si in max 1 luna (se poate si mai devreme)  primesti masina.

Acte necesare :

- permis

- atestat

- card tahograf

- ADR

- aviz psihologic valabil

- aviz medical valabil

- cazier judiciar nu mai vechi de 30zile

- cazier rutier( nu este obligatoriu)

- cont la BCR

Acele zile de practica se fac in curte , e destul de mare din cate am vazut( google maps)  si consta in parcari , cuplari , decuplari . De dormit se doarme la cabina , nu se asigura cazare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Felicitari Andrei, pentru o astfel de initiativa, sper ca vor mai apare si alte astfel de initiative, acesta fiind doar inceputul, asa este normal, ca noi soferii romani sa fim uniti, sa ne respectam, mi-as dori sa se spuna de romani ca sunt cei mai buni, fiindca asta si suntem dar permanent trebuie sa o si dovedim, sa fim ordonati, sa fim curati, sa ne iubim meseria, dar sa si intelegem ca ajutand pe un alt coleg incepator sa invete de fapt ne ajutam si pe noi, fiindca la un moment dat vom imbatrani, iar incepatorul de azi va cotiza la pensiile noastre de maine, sa ai parte numai de drumuri bune Andrei! :) :) :);) ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mersi colegi si cine doreste sa trimita pm pentru ca deja am 10 si sa nu uit de toti imi lasa cate un pm ca le rasp si ii ajut si am observat ca ma suna cu nr privat si fac misto.rog sa fie seriosi pt ca eu nu imi bat joc sau fac misto... doamne ajuta si drumuri bune

Ce sa mai zici, fara cuvinte! Un coleg care nu a uitat de unde a plecat, mare sofer mare caracter! Dar vezi cum e, vrei sa faci bine si altul isi bate joc de munca si binevointa ta de a ajuta. Oricum gestul asta iti este pus bine acolo sus la Doamne Doamne! Si fata de noi ai facut un gest superb dar fata de Dumnezeu, in lumea asta rea sa faci bine e mare minune. Eu cam 80% mi-am gasit de lucru dar cu mari eforturi si sper sa creasca procentul ca, daca se rastoarna situatia s-ar putea sa ajung si la tine,daca o sa mai primesti invatacei.Sa fi Domn ii o-ntamplare, sa fi OM ii lucru mare, ca domn poate fi oricine dar-a om cu-i ii sta bine! Drumuri bune la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

merci colegi pai trebuia o data si o data sa faca cineva acest lucru.Eu stiu cum am plecat ca nu ma ajutat nimeni sa imi explice macar si am luat tauru de coarne si mam dus cu tupeu si am reusit ce mi-am propus.Toti preteni mei sunt soferi si frati mei sunt soferi pe camion si nu mi-au explicat ziceau: nam timp, sunt obosit, alta data,cand va fi vreo cursa prin apropriere.Am vrut sa platesc pe cineva as imi arate sa agat si sa dezgat dar am vazut pe site aicia video cum se face aceasta treaba.Acu nu sunt mare sofer cum ma suna unui cu privat sa isi bata joc dar ma descurc cat de cat pentru ca omu moare si nu le stie pe toate. Ajut si o sa ajut pe toata lumea asa cum pot eu si cum stiu pentru ca sunt un om bun si stiu cum e sa fi incepator si sa nu te bage nimeni in seama.Si in ziua de azi sunt incepator si pana mor tot incepator o sa fiu pentru ca nu sunt genu de om sa ma dau mare ca de ex: Am loat un preten sal invat acu lucra cu mine la firma si se da mare ca e mai bun si cu cei invarsta tot asa face ca e mare si tare eu iam zis doua lucrui sa nu uiti de unde pleci ca exista un dumnezeu care te bate si cand te bate e rau.Doamne ajuta si drumuri bune la toti colegi sa ne vedem pe parcari!.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bravo Andrey super gestul facut de tine, m-as bucura sa prind si eu un asa om ca tine peste mai putin de un an cand voi lua si eu C+E. Felicitari

Ai sa prinzi crede-ma dupa ce am dat de acest site si m-am interesat putin am deja o luna de cand sunt pe drumuri cu cativa prieteni si inveti extrem de multe chiar daca nu conduci trebuie sa fie doar atent ce face soferu si cum merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegi,va rog daca ma poate ajuta vreun coleg din partea moldovei sa ma ia cu el sa pind ceva experienta,am incercat la lazar company dar mi-au zis ca din partea moldovei nu angajeaza ci doar din oltenia sau muntenia.VA MULTUMESC!daca se ofera cineva ma poate contacta la 0758547153 sau mariuscojocaru13@yahoo.com.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Apreciez gestul facut de D-l Andrei!

Oare mai sunt si altii care vor intinde o mana de ajutor celor care solicita un mic ajutor?

Felicitari pentru acest gest !

Sa ramanii altruist, si vei fi apreciat !

Numai bine, si drumuri bune fara evenimente tuturor si in special D-lui Andrei!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salutari....ma numesc CIPRIAN si sunt "incepator", toata stima pentru initiativa lui andreiro. Eu sunt conducator auto din 2004 si am lucrat doar pe 7,5 t , daca cineva vrea sa ma initieze in a conduce tir-ul as fi foarte recunascator. Va multumesc anticipat si drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.