Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

TRACTIONIST PE COMUNITATE


Postări Recomandate

  • Members

BUNA ZIUA AM UN CAP TRACTOR LIBER DE CONTRACT CU CARE VREAU SA LUCREZ CA TRACTIONIST PE COMUNITATE . AM FOST CONTACTAT DE MAI MULTE FIRME DIN :AUSTRIA, GERMANIA, OLANDA .SPANIA,BELGIA SI NU STIU CARE ESTE MAI SERIOASA .DACA CUNOASTE CINEVA O FIRMA ANUME CU CARE A LUCRAT SAU STIE DI SURSE SIGURE CA SUNT SERIOSI AS FI RECUNOSCATOR UNUI SFAT BUN.  UNA DIN OFERTE VINE DE LA FIRMA LLACER Y NAVARRO SPANIA ,,SI ESTE MULTUMITOARE ,,,DACA CUNOASTE CINEVA ACEASTA FIRMA???  VA MULTUMESC ANTICIPAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Eu am un camion am lucrat la Llacer y Navarro si mi am luat o mare teapa...la fel ca majoritatea..romaniilor si bulgarilor..acum colaborez cu alta firma din grupul EXIT...si chiar ajut pe cei care cauta colaborari...LoDITRANS ....suna-ma pt informatii 0034 642938116 digimobil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 years later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Salut colegii! Ma scuzati ca pun o intrebare stupida poate, din punctul vostru de vedere, dar imi poate spine cineva de ce am nevoie de a fi tractionist? In afara de cap tractor :P am nevoie de firma? De licenta de transport? Eu vreau sa fiu doar eu si sotia, pe un singur camion, si ma gandeam ca e mai rentabil sa ai camionul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@vali89 Ai nevoie în primul rând de un contract cumsecade...eu nu mai înțeleg cum naiba lucreaza lumea cu 0.80 sau poate și mai jos, vorbind de preț per km, când ăsta era banul acum 7-8 ani, când taxele și tot ce înseamnă transport costa mai puțin. Și banii ăștia erau puțini și pe vremea aia. Păi in 2015 să lucrezi cu "generoşii" ăştia de-i vezi pe aici pe forum cum caută în disperare tractionişti sau ansamblu complet, că oferă "atâtea", e sclavie pe față, deci făcând calculele nu ajungi nici la un salariu cumsecade. Păi atunci la ce se merită stress-ul? Să zici doar "E bine că lucrez pentru mine" ? Iar dacă-ți cade ceva mai important la mașină te-a falimentat, de unde să investești când nu ai nici de taxe? Părerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut  toti colegii ! colegul  vali 89  daca vrei sa faci transport  cu autotractorul   propiu ,trebuie sa iti faci un S.R.L  avind obiect de activitate transporturi rutiere  , de marfuri- 4941  dupa care trebuie sa obtii licenta de transport de la ARR,    apoi  in baza  licentei de transport a firmei dumneavoastra se elibereaza copia conforma a licentei de transport cu numar de inmatriculare al autotractorului si este valabila numai pentru acesta  ,  dupa ce obtii aceste acte , ai dreptul sa faci transport rutier contra cost . daca gasesti contract ca tractionist sau altceva iti trebuie .cap tractor.  acte ,  certificatul de inmatriculare  cu verificarea tehnica valabila,  copia conforma,   asigurare rca, dovada de verificare a tahografului,  asigurare C.M.R  (si documentele soferului)   dar parerea mea este ca nu se renteaza . succes , si drumuri bune pentru toti!!

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.