Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

C+E


MANV10

Postări Recomandate

  • 6 months later...
  • Members

Din ce sa inveti pentru obtinerea permisului categoria C+E

[img width=533 height=400]http://img697.imageshack.us/img697/9421/picture003ks.jpg

Atentie ! editura National  a scos o carte si in 2010 , sunt diferite intrebarile si pe calculator la POLITIE , ca eu am dat salile pt C, CE in 2009, si cand m-am dus sa dau sala pt categ D in 2010  , era putin schimbat erau cateva intrebari noi pe acolo , deci cumparati editii 2010 !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Vizitator Anonymous

Mai sunt unele gresite din cele de la Toni Auto, uite aici un exemplu:

#

5. Cum se numeste fenomenul cu care te confrunti atunci cand intrerupand contactul electric motorul continua sa functioneze?

    *

      a)

      autoaprindere

    *

      B)

      autoaprindere

    *

      c)

      detonatie

am mai gasit si altele gresite dar nu mi le mai amintesc acuma, cele mai bune sunt cele de pe DPRCIV cat C, eu am luat C-ul din prima. Luni pe 25 am dat si sala pentru E si am picat dar nu am avut nici macar o singura intrebare de mecanica din cele 11, toate au fost intrebari generale din legislatie, iar eu facusem chestionare de mecanica la greu si nu mai trecusem si prin celelalte fiind convins ca voi primi 11 intrebari de mecanica. Daca vrei intrebari de mecanica eu am cateva(vreo 100), pot sa ti le trimit pe mail. Alte chestionare de cat E am mai gasit pe Autogeneral , nu par sa fie gresite, dar sunt destul de grele si nu respecta logica celor de la politie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Members

Nu face-ti chestionare pe TONI.AUTO !!! O gramada sunt gresite,si nu sunt aceleasi intrebari ca la examen.

Solutia e DRPCIV.ro sau E-DRPCIV.ro.

Pe E-DRPCIV  e mult mai usor sa inveti,este un mediu de invatare,il faci de 2x si ai luat examenu cu ochii inchisi!!!

B+C+E le-am luat din prima fara nicio problema fara prea mult invatat.

Ca sa va convingeti intrati pe E-DRPCIV.ro si gasiti un numar de telefon acolo,Este alui MILAN CIPRIAN ! Vorbiti cu el  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.