Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

angajarea


daniel_chertes

Postări Recomandate

  • EX Staff

ce ziceti daca am atestatul si permisul italian as putea sa ma angajez in romania cu el sau as trebui sa le le fac romanesti

CQC nu tine loc de atestat transport marfa,deci ai nevoie de el pentru Romania , permisul este valabil in toata lumea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Eu, din câte ştiu, atestatele sunt valabile strict în statul emitent (pentru angajare). În cazul de faţă se impune preschimbarea, care la noi e simplă, completezi formularul, plăteşti taxa, aştepţi cât trebuie şi te duci şi-l ridici. Cel italian îl predai în momentul depunerii formularului.

Nu sunt sigur 100% că asta e procedura, dar acu' ceva timp am asistat la o discuţie pe tema asta între un reprezentant A.R.R. şi un lector la o şcoală de atestate şi eu asta am înţeles atunci. Dacă am înţeles eu greşit la momentul respectiv, rog să nu luaţi în considerare prezentul post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.