Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Taiatul prelatii....


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Am vazut multii soferi care isi lasa un colt descoperit ca hoti in loc sai taie prelata sa vada ca  nare ce sa fure.Este adevarat?

Din moment ce esti gol normal ca lasi deschise usile sau tragi un pic prelata sa se vada ca esti gol ca hotul sa nu se chinuie ca prostu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Din moment ce esti gol normal ca lasi deschise usile sau tragi un pic prelata sa se vada ca esti gol ca hotul sa nu se chinuie ca prostu :P

Total  gresit !

eram pe langa gent in belgia, usa spate dreapta deschisa total si tot au tras o linie de 15 cm de sus in jos pe partea stanga !

asa ca nu este regula generala, depinde ce colegi parcheaza langa tine  ;D ;D ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

M-am gandit sa venim cu o propunere la patroni firmelor de transport, aici ma refer cei care au remorci cu obloane, sa conceapa un sistem de alarma, cand obloanele se deschid chiar si in timpul mersului,dar sa poata fi si oprit de la un anumit buton, la controale facute de institutiile/persoanele competente, sa faca in asa fel incat acest sistem sa faca legatura la bordul camionului, la care  acesta sa claxoneze sa se aprinda farurile, avariile chiar si daca acesta este in mers, asa se vor speria hotii, sau ceilalti participanti la trafic vor interveni, chiar si colegi din parcari vor auzi si poate se vor lua ceva masuri impotriva acestor hotii. Ce zice-ti de idee? Poate cu timpul se va perfectiona acest sistem si se va aplica si la "taiatul prelatii". Un electrician auto ar putea face acest sistem foarte usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Servus tuturor!  Ti-a taiat prelata ? Ti-a luat marfa? Unde este problema cea mare? Chemi politia si asa mai departe.....CMR-ul intra in actiune.  Problema cea mai acuta si adevarat de urata e cand ...,,se urca" noaptea peste tine in cabina eventual dupa ce te-a narcotizat! Te lasa baietii curat ca lacrima. Nu incape discutii de genul : ,,am baioneta cu mine "sau ,,a-mi iau pistol" ca din acel moment risti . Ideea nu este viabila. La un control poti avea probleme destul de mari, daca esti gasit cu astfel de obiecte, si  in cazul in care ai face uz de asa ceva ....chiar ai dat de dracu! Despre  locatia in care parchezi .....ce conteaza? Siguranta nu ai nici in parcarea cu plata , pazita!!!! Hotii misuna peste tot , iar cand sunt la ,,serviciu" nimic nu ai opreste in ,,munca "lor , decat politia .... daca sunt pe langa loc si bine inteles chiar langa tine!!!  Drumuri bune si nopti linistite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Servus tuturor!  Ti-a taiat prelata ? Ti-a luat marfa? Unde este problema cea mare? Chemi politia si asa mai departe.....CMR-ul intra in actiune.  Problema cea mai acuta si adevarat de urata e cand ...,,se urca" noaptea peste tine in cabina eventual dupa ce te-a narcotizat! Te lasa baietii curat ca lacrima. Nu incape discutii de genul : ,,am baioneta cu mine "sau ,,a-mi iau pistol" ca din acel moment risti . Ideea nu este viabila. La un control poti avea probleme destul de mari, daca esti gasit cu astfel de obiecte, si  in cazul in care ai face uz de asa ceva ....chiar ai dat de dracu! Despre  locatia in care parchezi .....ce conteaza? Siguranta nu ai nici in parcarea cu plata , pazita!!!! Hotii misuna peste tot , iar cand sunt la ,,serviciu" nimic nu ai opreste in ,,munca "lor , decat politia .... daca sunt pe langa loc si bine inteles chiar langa tine!!!  Drumuri bune si nopti linistite!

Sabia o declari ca obiect de colectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule care ai zis de obloane.. nimeni nu iti da obloanele jos cand fura:)) alea raman tot acolo cum le vezi de obicei se taie prelata mai sus de obloane , dar cum a zis si colegu de mai sus , carei problema , lasa-i sa fure poate asa se invata minte si transportatorii sa faca oa sigurare pe marfa.. meseria noastra nu include paza marfii... mai termina-ti cu frazele gen bruce lee ca vai ce facce dreg , faci pe draq.. stai acolo in cabina si multumestete ca esti viu , salveazati viata nu marfa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Ee drept eu mai bne imi salvez pielea decat marfa...Numa problemele se sparg in capu soferului....cehama politia...da declaratie...sunal pe patron( care si ala da vina pe tine ,,Ca dece nai gasit si tu o parcare mai sigura"...Chesti stupide...Tin minte ca tatei iau taiat prelata si  avea ceva fieratanii dar  pe atuncea era treba asta cu vamiile sa faci vama si iau taiat si sigilu de la cablu vamal:(....si atuncea o groaza de probleme si declaratii:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.