Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ce parere aveti despre Renaul Master 3,5t ?


Alin T.

Ce parere aveti despre Renaul Master 3,5t ?  

28 membri au votat

  1. 1. Ce parere aveti despre Renaul Master 3,5t ?

    • Buna
      16
    • Proasta
      5
    • Nu stiu
      7


Postări Recomandate

  • Members

Va rog specificati si motivati ceea ce ati votat. Multumesc

Vreau sa specific ca e vorba despre Renault Master 2007, 2,4 dci 150cp,Euro 4 +F.A.P., 168,000km actuali si o stare destul de precara dpdv estetic, datorita vechiului propietar, dar in viitorul apropiat se va rezolva si asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

alin ce naiba man , niste poze mai frumoaase sa se vada masina bine nu ai pus

Nu sefu, pozele frumose le pun cand va fi frumoasa, dar povestindu-i unui coleg trecutul dubei, era curios cum arata estetic. Am aranjat'o mecanic si un pic la interior, dupa ce trec si pe la tinichigiu revin cu alte  poze ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Alin, fara suparare, dar incearca sa intorci pozele din soft la tine pe computer, ca acum trebuie sa ne apucam de facut tot felul de scheme (ca intorsul monitoarelor sau agatatul de tavan ca liliecii) sa putem vedea bine fotografia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Alin, fara suparare, dar incearca sa intorci pozele din soft la tine pe computer, ca acum trebuie sa ne apucam de facut tot felul de scheme (ca intorsul monitoarelor sau agatatul de tavan ca liliecii) sa putem vedea bine fotografia.

Da scuze, am vazut abia dupa ce le'am postat ca's strambe. Le voi posta din noi.

ROG UN MODERATOR SA STEARGA TOATE CELELALTE POZE(pentru ca eu n'am descoperit inca, cum). Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Specific ca la capitolul lumini, am inlocuit semnalizatoarele galbene cu unele clare, iar in locul proiectoarelor originale am pus pe cele din imagini(Full LED),  pe care le folosesc ca Lumina de Zi/Luce Diurna/ Day Lights

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Va rog specificati si motivati ceea ce ati votat. Multumesc

eu am avut unul al meu personal din 2003,motor 2.8 dti 120cp,tragea de rupea in deal cu 3 t incarcat pt cine nu crede o sa caut video filmat pe autostrada eram gol mers 145 km la ora ......dar motorul meu dupa ea era de opel motorul care e si pe movano(opel),era super la motorarele de reno DCI au probleme cu cutiiile mai ales la cele cu 6 trepte....deci e o masina ok.....a mea avea 450.000 cand am dato si inca ceva mers gol pe oras consum 8/100 vreti sa credeti bine nu asta e drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Colegule eu am lucrat un an pe Master de 3,5 T dar era cu prelata si faceam transport pe tara. Supra-sarcina pe el tot timpul, foile de arc date peste cap pe spate si statea pe tampoane. M-am tot intrebat cat mai duce saraca masina. Intr-un an inafara de consumabile nu s-a schimbat nimic la masina. Motorul tragea de rupea, e confortabila la condus(fata de alte marci), problema care am avut-o cu ea era sistemul pentru socuri, cand dadeam intr-o groapa sarea butonul si se oprea motorul in mers( e un buton negru sub parbriz pe partea pasagerului sub capota). In rest nu avea nici o buba. Am condus si modelul nou dar era de 5 T. Si ala foarte confortabil, elegant dar nu mi-a placut ca butonul de avarii era pe tavan pe mijloc(era sa-l iau pe unu uitandu-ma sa apas butonul de avarii). In rest bafta cu masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Members

Eu recomand sprinter. Am un 313 duba adic 3.5 t 130 CP 300.000 km si in afar de motor putin puturos totul perfect: bena,motir,suspensii etc. Mai am si un 519 adica 5 t si 190 CP. Ce sa zic, bestial. La demaraje intrece lejer si fara probleme loganu si cand am pus pe el 4.4 t parca simtieam motoru ca pe ala de 130 de cp gol. Dar na vb aia are motor de 3.000 adica pe Germania cu 2 tone s-a dus in 12/100 dar nu te lasa la greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.