Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Internet gratis pentru soferi de camion


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Set antena pentru soferi de camion!

Este capabil sa amplifice semnale Wifi chiar si pana la 10 km!

Cu acest amplificator poti sa prinzi semnale Wifi chiar si de la 10 km distanta. Este recomandat pentru soferii de camion care doresc sa aiba Internet gratis in timpul stationarii, pentru a tine leatura cu familia, vizionarea televiziunilor romanesti, navigare pe internet etc.

Daca cineva este interesat sa ma contacteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Asta e publicitate ieftina si mincinoasa,s-a mai discutat pe aici despre chip-ul minune.POti sa-i pui ce vrei daca emitatorul are putere mica e clar.Undele din acest amplificator fac transport tur-retur?

Guvis, crezi ce vrei ......

Vad ca esti "foarte destept"... dar inainte sa scrii parerea ta ar fi bine sa mai inveti cate ceva....

ampl1000.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Si daca din nefericire ma aflu la 11 Km de portul wifi...???

Tu nu ai nevoie de asa ceva, pentru ca septica incape si in parcarile McDonald's-urilor..... :P  8)  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Guvis, crezi ce vrei ......

Vad ca esti "foarte destept"... dar inainte sa scrii parerea ta ar fi bine sa mai inveti cate ceva....

ampl1000.jpg

Cand o sa pui o proba concreta din viata ta de zi cu zi si nu linkuri de pe situri obscure poate mai analizez pana atunci doar faci reclama mincinoasa la un produs pe care vrei sa-l vinzi,probabil ca ti-ai facut upgrade la ceva care recepteaza de la 154 km

In alta ordine de idei vad ca e topicul e incadrat exact unde ii e lcul adica la COLTUL BARFELOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Cand o sa pui o proba concreta din viata ta de zi cu zi si nu linkuri de pe situri obscure poate mai analizez pana atunci doar faci reclama mincinoasa la un produs pe care vrei sa-l vinzi,probabil ca ti-ai facut upgrade la ceva care recepteaza de la 154 km

In alta ordine de idei vad ca e topicul e incadrat exact unde ii e lcul adica la COLTUL BARFELOR

Rusinos este faptul ca mai exista oameni ca tine, care cred ca ceva despre care nu auzit ei nici nu exista.  :D

Si unde ai vazut tu "link-uri de pe site-uri obscure", ca eu degeaba caut dar nu gasesc.  ;D

Pentru alti colegi: 

Am reusit sa achizitionez acest produs in urma cu nu prea mult timp, din strainatate, dupa cautari indelungate, si pot sa va spun ca functioneaza foarte bine, receptioneaza semnale de la porturi wifi in locuri unde pana acum nu am reusit sa ma conectez la internet. In zone industriale si rezidentiale, unde pana acum au aparut max. 2-3 porturi wifi securizate cu semnale  WIFI slabe, acum imi apar peste 20 cu semnal puternic, din care 2-3 nesecurizate. O sa va tin la curent cu locurile si parcarile unde pot sa ma conectez la internet si nu am putut pana acum, si o sa pun si probe concrete din "viata mea de zi cu zi".  :D

Iar tu, Guvis, poti sa analizezi probele sau sa faci ce doreste sufletelul tau  ;D , caci eu nu vreau sa am nimic de-a face cu oameni ca tine, chiar daca o sa ma rogi frumos dupa rezultatele "analizei" tale. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Asemenea adaptoare se gasesc si in Ro.In functie de putere pretul pleaca de la minim 750 Ron.Cautati in orice magazin care vinde tehnica de calcul si gasiti fara probleme.  :D

Adaptoare wifi se gasesc, dar nu gasesti astfel de antene, care receptioneaza semnale wifi de la mare distanta. Cel putin eu nu am gasit pana acum.

Iar pretul pe care l-ai scris ......mult prea mare fata de pretul asta.

Fiecare om procedeaza cum crede el ca e mai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

barfe -nebarfe,dar subiectul mi se pare interesant.

eram interesat de o antena de captare semnal WIFI.dar am renuntat din doua motive-pret si semnal securizat.sa dai 100e-300e pe o antena,sa ai semnal,si sa nu te poti conecta......cum va-ti simti???

dupa cum stiti tehnologia a avansat foarte mult.sunt telefoane care au wifi si cel mai important 3G si skype.se poate comunica din europa catre romania si invers gratis prin intermediul skype-ului.

cel mai important este ca suma investita sa se amortizeze cat mai repede.

va doresc convorbiri cat mai ieftine si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Multumim pentru indicatie. Totusi ar tebui sa invatam linuxul, sa invatam comenzi si multe altele. Nu e chiar la indemana oricui. As fi interesat pentru ca mai am si eu rooter si daca voi sti metodele de a sparge cu siguranta voi sti si metode "contraceptive".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

are dreptate mit,acel spargator il poti folosi numai cu linux si merge sa sparga doar pe web,acum noi astia mai nestiutorii il putem incerca ,numai ca trebuie sa stii ce faci,mai trebuie adaugate citeva chestii cind faci asta,si bineinteles asta daca esti in trecere,hahaah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

Daca ai telefon destept  ;D Android,Iphone...Tableta...atunci cauta in Market programe cum ar fi "penetrate","pullWifi" sunt gratis (wifi auditor) care descifreaza  automat cheia prin algoritmul descoperit de....  :P, asta nu la toate routerele si depinde de tara unde te aflii etc. Acelasi lucru poti face si in windows, descarca Wifi Auditor  de aici fisierul wifiauditor.jar dar mai trebuie sa ai si Java instalat ca sa poti executa extensia de .jar. Mai incolo in linux nu e chiar asa de greu cum pare, cautati WifiWay  http://www.wifiway.org/ . Ultima oara foloseam 2.01 dar vad ca de atunci a aparut deja 3.4 tot asa Live CD sau USB, nu trebuie instalat dar se poate si instala daca vrei, si poti avea pe acelasi calculator 2 sau 3 sisteme de operare in acelasi timp. Era un program foarte usor de folosit feedingbottle. Las un mic tutorial, pacat ca in limba Romana nu prea sunt, Spaniolii sunt mai tari in asta  :o  Tutorial: http://www.wifiway.org/wifiway-3-4-wep-feedingbottle/  Sper sa nu considerati ca fac Spam pe un site Romanesc cu site-uri de España doar am dorit sa va ajut putin si sa va usurez "munca" pentru ca stiu si eu ce inseamna sa fii pe camion, cunduc si eu un T.I.R cateodata...

Daca nu intelegeti cum merg programele astea sper sa va raspund daca nu uit sa mai intru aici.

Drumuri bune si sa aveti internet pe unde mergeti! Nu uitati, daca este gratis este si mai bun... ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.