Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Diverse


MANV10

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 121
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • VIP

Daciile 1310 rechemate in service!!!

ffuOr.jpg

Bomba pe piata auto din Romania! Dacia cheama inapoi in service toate modelele 1310, din cauza unui defect la jiclor!

Iată că nu numai Toyota are probleme cu maşinile, ci şi gigantul Dacia care cheamă înapoi în service toate autoturismele model 1310.

Problemele apar la viteze de peste 50 km/h când se simte o pierdere bruscă de putere. Specialiştii Dacia au comunicat că de vină este jiclor-ul care are tendinţa de a se înfunda. Excepţie fac Daciile 1310 SPORT care au fost echipate cu piese premium.

Dacia nu este la prima astfel de acţiune, în 2004 chemând înapoi în service mai multe automobile Logan deoarece muncitorii de pe linia de asamblare îşi uitau în ele diferite obiecte. 

Evident, aceasta este o gluma si trebuie tratata ca atare. Sursa originala: www.trombon.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai la ce ligheane am vazut aici pe sosea... nu m-ar mira, pe cuvant, daca as vedea o Raba. Masini cu portiera legata cu chinga, ruginite de se vede inauntru. Ieri l-am vazut pe unul care in loc de aripa pe fata trasese niste banda adeziva groasa, cum e aia de reparat prelata. De ce, tu  nu ai vazit nimic de genul asta!? Cum naiba fac de numai eu le vad!!!??? Poate oi avea eu niste calitati paranormale...Cand am venit din cursa, nici nu am intrat bine in Quebec si l-am vazut pe unul cu o Jeta. Fum gros dupa el ca era ceata pe autostrada. Fumul venea de sub masina, de la motor. Cred ca tipul a luat foc pana la urma. Dar nu ii pasa. Avea ala la"joie de vivre" in el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

oare asa sa fie de naspa pe aici?

Inca nu ti-ai dat seama cit de rau este aici? Soferii sunt prosti de bubuie, masinile sunt proaste, mecanicii sunt prosti, toti sunt inculti si inapoiati, Canada este o tara de kk si numai ea, tot ce inseamna America ( ca si continent) este de rahat. Imi este si mila de cei care emigreaza aici. Vin intr-un sistem de rahat. Noroc cu unii care au stabatut Europa, vin ei si ne lumineaza. Insa nedumerirea mea este alta. Daca tot este un sistem de kk, daca totul este stricat si pute, ce naiba ii tine aici pe cei care vad numai gunoi si rahat in fata ochilor? Ii forteaza cineva sa conduca masini care sunt antice si vechi, ii forteaza cineva sa traiasca intr-un sistem social care nu le face placere,? Nu cred ca cineva se poate stabili undeva fara a se interesa despre ce inseamna "acea" tara. Nu poti pune pur si simplu degetul pe harta, si spui gata, miine acolo ma mut.  Consider ca atunci cind emigrezi cintaresti destul de bine decizia pe care o iei, pui in balanta si binele pe care-l poti gasi acolo dar si raul care te poate astepta. Esti constient de toate greutatile care te pot astepta. Nimeni nu spune ca aici este binele pe pamint. Gasesti si lucruri bune dar si lucruri rele. Iti convine, stai, nu-ti convine, pleci. Cunosc citeva persoane care dupa o saptamine sau altele care dupa o luna s-au intors in Romania. Nu a fost ceea ce se asteptau sa fie, OK, s-au intors in Romania bine merci. Ce asa mare scofala. Dar sa alegi sa locuiesti aici, sa accepti sa lucrezi in conditiile pe care la gasesti, bune sau rele si sa arunci cu rahat in "toti si in toate" doar pe motiv ca nu-ti convine tie, mi se pare o mirsavie de nedescris.

Este foarte simplu: accepti si ramii, nu-ti place, iti faci bagajele si te muti in alta parte, unde crezi ca iti va fi mult mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

Nici eu nu cred ca ii asa rau, si  chiar 100% cum zice TirExpress, peste tot dai de greutati ,poate modul lor de viata ii ala si le place, de aia au aceel sistem ,si il accepta. Am si eu un unchi care ii sofer acolo si a zis ca nu ii raiul pe pamant dar nici nu o duce rau ,daca muncesti ii ok ai ce iti trebe ,mai am un vecin care a plecat prin 2002 ,2003 nu mai stiu exact si din spusele rudelor si-a luat 2 camioane.Fiecare traieste intr-un fel are un mod de viata.

    Toate cele bune,drumuri bune si numa bine

                                                                                                                Paste Fericit!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.