Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

CARNAGIUL DIN UNGARIA


Postări Recomandate

  • Members

Servus! Oare cine? Oare asa stau lucrurile? Oare nu cumva sunt alte cauze? Oare nu inconstienta? Eu ma abtin de la prea multe comentarii! (Insa cred ca ......colegul nostru a gresit! Daca vorbea la statie si ai ,,dadea sa mearga" iar intamplarea s-a petrcut pe unde banuiesc eu...... adica pe zona unde se ingusteaza drumul pana in Szeged innainte de sesul girator......si daca probabil era udatura si cam frig ......si probabil a franat cam tare ca se apropia de nod .......daca si ....daca) Cert e ca beleaua e belea si vinovat e soferul camionului!!!! Indiferent de alte circumstante  si preconceptii , mare pacat!! Au murit oameni!! Asa a vrut Dumnezeu! Dumnezeu sa-i ierte! Totusi ...inconstienta si-a spus cuvantul! Indiferent de cauze noi profesionistii ar trebui sa evitam din constiinta orice accident. Trebuie sa fim mai lucizi si mai pe faza si nu trebuie sa ne lasam prada erorilor! Etica si profesionalismul pe sosea ar trebui sa ne fie caracteristica de baza. Ar trebui sa fim mult mai lucizi si mai ,,in banca noastra" decat amatorii, deoarece noi suntem de meserie ci nu carpaci! Drumuri bune si fara necazuri tuturor.

P.S. Cei ce nu sunt de parerea mea nu ma deranjaza, dar asta e pozitia mea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.