Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Metode impotriva somnului la volan noaptea!


Postări Recomandate

  • Members

Colegu soferabz, eu am lucrat sofer la o firma de curierat, lucram numai si numai de noapte, faceam undeva la 400 km pe noapte, singura solutie pe care am gasit-o a fost ca dadeam drumul la muzica mai tare si spargeam seminte.Dar oricum dupa o luna maxim doua luni te obisnuiesti si nu o sa iti mai fie asa somn noapea, mai degraba ziua o sa iti fie somn. Sa stii ca eu vorbesc din propria experienta ,dupa ce nu am mai mers la lucru nu mai puteam sa dorm noapte, iar ziua eram praf, am lucrat de noapte 1 an intreg, eram liber numai sambata si duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu si eu car numai noaptea si este vorba de mancare pentru un lant de supemarketuri si remediul meu este banala statie de obicei gasesc cate un coleg care merge in directia aia si vorbim cate in luna si soare si daca fumezi o tigare in plus io asa fac acum tu sti mai bine .............drumuri line si fara evenimente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da da cristy si yo tot asa faceam cand lucram de noaptea gaseam cate un coleg si vorbeam pe statie de ma lua dracu =)), acuma in ultimu timp cum faceam acelasi traseu deja am inceput sa-mi fac prieteni care lucrau si ei tot la firme de curierat si mergeam impreuna, ne opream la cafea etc. Era greu da era si frumos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Cea mai eficienta metoda sa stai treaz noaptea este... DUREREA DE DINTI ;)

cel mai katerink comment posibil ;)))  foarte tare acum dane si o metoda cum facem sa ne doara dintii mai excat noaptea :P  lasind gluma e clar cind te-a luat somnul e bine sa dormi numai ca daca  esti atent inainte sa pleci sii te odihnesti  chiar si ziua fa cumva bagate intr-un loc intunecat sii dormi chiar sii ziua nu exista nu pot baga cornu in perna si somn,,,,alta chestie care am vazut ca la mine are efect ee alimentatia ..daca esti atent si maninci ceva lejer inainte de drum fructe  sau o salata de verdeata oricum o maincare usoara ...iti vine somnul ceva mai tarziu ..daca iti e foame pe drum ..la mine merge de minune maninc 200 de grame de alune dupa care un pahar de suc ..sunt foarte hranitoare sii in acelasi timp nu creeaza senzatia aia de confort  relax total dar dau totusi au o putere nutrienta mare deci forta.. de care ai nevoie atunci cind se apropie oboseala nu sunt expert in alimentatie dar cred ca influenteaza mult  starea de spirit a unei persoane(ca doar stim cu totii ce iti vine sa faci dupa ce bagii o mare fripturik de simti neaparata nevoia sa te intinzi )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.