Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

internet cu modem sau wirless


b93lfk

Postări Recomandate

  • Members

cateva sfaturi de la cei care au laptopul cu ei in cabina atat in tara cat si afara . Ce este mai rentabil ? Modem de la cine ? Preturi si ofertele ? Si dac afara ai pe sosele wirless si daca da in ce tari si in ce zone ? Multumim si imi cer scuze cu atatea intrebari puse da tre sa stim si noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru cei cu laptopuri sau pda care au wirless va rog sa dati un ochi aici sa vedeti unde sunt hotspotsuri moca adica wirless gartis http://free-hotspot.groopli.com/index.php?...793〈=en acum lam gasit si eu . da continuati si cu oferte sau ideei mai bune va rog chiar si parerile sunt bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru cei cu laptopuri sau pda care au wirless va rog sa dati un ochi aici sa vedeti unde sunt hotspotsuri moca adica wirless gartis http://free-hotspot.groopli.com/index.php?...793〈=en acum lam gasit si eu . da continuati si cu oferte sau ideei mai bune va rog chiar si parerile sunt bune

Linkul nu merge, te rog sa remediezi problema  ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colega, pe tara merge Vodafone sau Orange, dar nu risca sa iesi cu el pe afara, ca te omoara roaming'ul.Cel mai bine pe dincolo, cauti cate un "hotspot", le gasesti in special prin parcarile mari, care au si AutoGrill...sunt multe si parolate, pe care daca stii cum, poti intra, dureaza vreo 15 minute toata operatiunea, dar asta e alta poveste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

in UK am cumparat un router wirels si pt 3 gb pe luna plateam 15 lire (trafic, download ...)se incarca cartela ca si un pre`pay. Sunt in ro si merge dar nu mi-am facut cont la ei ca sa pot plati online . foloseste reteaua 3D si merge oriunde ai 3D . este de la firma 3mobile . bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

salut colegi! eu folosesc,pt ca merg numai germania-danemarca,stick-ul de la aldi,chiar e oferta acum,40e,iar in danemarca,oister 70 e dar e super bun.cel de germania nu e asa stralucit dar in lipsa de altceva,e bun si asta. am inteles de la alti colegi ca wodafone merge brici in germania dar e si un pic mai scump.reincarcarea pt cele doua costa,15 e germania,30 e danemarca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

da pe germania e bun o2 care se poate cumpara de la real  se poate incarca si ditr un cont bancar deschis in ro e 30e pe luna da se poate incarca si pt o ora sau o zi  . in franta nu recomand modem de boygtelecom  trebuie sa aveti cont bancar in franta k sa l alimentati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
Vizitator Anonymous

Cu amplificatorul wifi puteti receptiona semnale si de la 10 km!

Dupa cum probabil stiti Wifi gratis e in toate McDonald's-urile, Burger King, etc. , in parcurile sau centrele oraselor (hotspot-uri), hoteluri, cafenele etc.

Problema e ca nu poti sa parchezi cu camionul indeajuns de aproape de aceste locatii.  Daca cineva este interesat de acest amplificator va pot da mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Creat de: kszabo

« : Azi la 00:42:44 » Inserează un citat

Cu amplificatorul wifi puteti receptiona semnale si de la 10 km!

Dupa cum probabil stiti Wifi gratis e in toate McDonald's-urile, Burger King, etc. , in parcurile sau centrele oraselor (hotspot-uri), hoteluri, cafenele etc.

Problema e ca nu poti sa parchezi cu camionul indeajuns de aproape de aceste locatii.  Daca cineva este interesat de acest amplificator va pot da mai multe detalii.

Salut!Eu sint iteresat de acest amplificator!Sincer il caut de vreo 2 ani dar am ramas fara speranta!Imi poti da mai multe detalii, te rog!merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

COLEGII ,in ITALIA cum pot sa am internet daca nu stau acolo?? unii spun ca exista oferte de la TIM si ca nu iti trebuie rezidenta acolo-- cum mai este acum??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

pe austria,italia si anglia folosesc internet de la reteaua 3mobile,m-a costat initial 55 euro,activarea a facut-o tipul ce vindea in magazin.incarcarea se poate face si de pe un cont bancar,in cazul meu la unicredit , minim 10 euro care ajung aproximativ o luna.normal ca nu ma pot apuca sa descarc filme etc dar o folosesc de cateva luni bune si-s destul de multumit.acoperire aproape in toata zona,in tarile mentionate mai sus.se pot trimite si sms-uri in reteaua de telefonie.de pe aplicatia ce se instaleaza pe laptop sau folosind un telefon mobil.mai nou am gasit o aplicatie,ce se instaleaza pe telefon,cu care se poate intra pe yahoo messenger si partea interesanta,se poate suna de pe mobil pe yahoo messenger.folosind internetul,bineinteles.o sa o probez si afara,momentan sunt in concediu.sper ca sa faca mai putin trafic decat folosind laptopul,ceea ce ar fi ideal.nimbuzz se numeste aplicatia,eu o folosesc pe un telefon nokia,symbian.posibil sa mearga si pe alte terminale mobile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.