Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

CENTURA NOUA DE LA CLUJ- Proba de foc pentru camioane


CALIN

Postări Recomandate

  • Administrators

Noua centura de la Cluj Napoca este o adevarata proba de foc pentru motoarele  si franele autocamioanelor ce circula pe ea. Nu stiu cine a proiectat-o dar mai bine  bea o bere in restaurant  decat sa o faca cum a facut-o.  Halal minte de roman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Subscriu  ;) . Am ghinionul sa trec de 2 ori pe saptamana pe ea  , dimineata trec in jurul orei 4 , 5 si tot timpul e ceata si soseaua e umeda . Am niste emotii de numa , is curios cum va fi cand incepe iarna calumea cu zapada si temperaturi sub - 10 grade .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegi,am avut onoarea sa trec si eu saptamana trecuta pe ea de doua ori,tur retur si pot sa zic ca e de cosmar,urci de te saturi si cand cobori ai mari emotii sa nu pleci la pascut si am prins si ceata mare,iar la iesirea spre Cluj inainte de a urca podul este un sens giratoriu care nu este marcat cu indicatoare bine,iti indica spre Cluj intr-o directie si te trezesti ca esti pe camp si nu am patirt doar eu ca mai erau masini care nu stiau incotro e Cluju,nasoala rau e concluzia mea,drumuri bune la toti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am crezut ca numai eu am probleme pe ea dar vad ca si alti colegi sunt in aceiasi situatie. De departe cea mai periculpoasa parte mi se pare ultima coborare spre Cluj unde dupa vreo 2-3km de coborare urmeaza o curba cam de 90grade. Foarte prost conceputa. Este construita pentru a scoate traficul greu din oras, dar pana la urma se pare ca ne va scoate pe noi la iarba verde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu sunt din Cluj si pot spune ca am nesansa de a fi nevoit sa trec pe acolo saptamanal cel putin de 2 ori.Rampa aceea cu inclinatie 14% e infernala.Si multe curbe periculoase si e destul de prost indicata pentru cei care nu sunt din Cluj....eu le stiu dar mai vad altii care se pierd  :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Subscriu  ;) . Am ghinionul sa trec de 2 ori pe saptamana pe ea  , dimineata trec in jurul orei 4 , 5 si tot timpul e ceata si soseaua e umeda . Am niste emotii de numa , is curios cum va fi cand incepe iarna calumea cu zapada si temperaturi sub - 10 grade .

atuncia eu zic sa-ti cauti o ruta ocolitoare pentru orice eventualitate :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members

Am trecut si eu de multe ,pe centura ocolitoare de la Valcele spre Apahida.....sunt ,deja,portiuni din carosabil care aluneca,degeaba le tot repara,este potiunea in lucru...care are asa gropi mari..un risc foarte mare sa-ti rupi suspensiile s-au sa rastorni marfa ..iar pantele[subscriu colegilor]..supun motorul la un greu efort..!!rasuflu usurat de fiecare data dupa ce am trecut....1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.