Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

sindicat


oldtrucker

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • Members

La ce ar fi bun un sindicat cu 100 de membri?  Si ala inregistrat undeva.... la Bizighesti .   Pentru a avea un sindicat adevarat , ar trebui sa fim cel putin 3/4 din noi toti . Una e sa faci o actiune la nivel national si alta la nivel de garaj . Una e sa faci ,,balamuc" in toata comunitatea si alta doar la Pitulati. Una e sa fii in fata guvernului cu 15000 de baieti si alta cu 3 in fata patronului !  Un sindicat puternic , trebuie sa aiba filiale in toata tara , cu un mare numar de membri. Trebuie sa fie afiliat la alte sindicate din tara . Trebuie sa fie afiliat la sindicatele de afara si musai recunoscut. Numai atunci soferii vor fi ascultati si aparati .  Asta prezuma demnitate , curaj , loialtate etc. etc.  Bag mana in foc ca asa ceva nu se va intampla in urmatoarele cinci decenii !  De cand am deschis subiectul........am ajuns la concluzia ca fiecare are sindicatul lui ! Sa o lasam asa cum a cazut .  Pacatul mare consta in faptul ca sunt oarece colegi luptatori , insa cu doi ghiocei , patru lalele si trei toporasi , nu se va face nimic si nici primavara nu va veni curand.

 

PS .   Un sindicat are nevoi multe , cum ar fi : sedii , juristi , avocati , trezorieri, contabili , cenzori , purtator de cuvant, membri foarte multi si nu in ultimul plan .....bani! Atunci cand vor fi aceste lucruri ma voi inscrie si eu ca simplu membru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Sunt curios dintre toți cei care au scris că sunt de acord și vor un sindicat al șoferilor au făcut o mică donație la acest site!!

  poti afla folosind formula :  sin a   +  cos b  =  2  sin  a  +   b   .    cos  a  -  b     dar 

                                                                                           2                     2  

  dar cred ca da cu virgula.

  Pai in 3 ani ....se puteau face si doua partide ....ajungeam si la guvernare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.