Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sava Logistic


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • Members

am primit eu raspuns de la ei:

Din cite am inteles din cv-ul alaturat ,un aveti experienta ca sofer pe comunitate.

Experienta nu este neaparat necesara.In acest caz veti avea o perioada de proba care depinde exclusiv de dvs.

Depinde de rapiditatea cu care invatati,spiritul de echipa si acomodarea cu munca insasi.In momentul in care ne dovediti ca vati integrat,

ca ati reusit sa dobinditi cunostiinte minime in domeniu,veti intra pe salar.

Acea perioada poate dura 4-5-6 saptamini (aprx) timp in care nu veti avea salar.

Concediul in cadrul firmei noastre este de 30 de zile pe an care poate fii impartit in cel mult 2 transe,deci veti vizita romania cel mai devreme la 6 luni.

Dupa perioada de proba despre care v-am vorbit mai devreme veti intra pe salar.

Se plateste 0,06€/km la fiecare sofer pe toti km ,adica daca camionul parcurge 20000km

intro luna atunci dvs veti primii 1200e salar.

Veti avea contract de munca pe romania si vi se vor platii asigurarile sociale si somaj in Romania.

In Barcelona veti avea o chirie pe care dea lungul perioadei de proba nu o veti platii.

Abea dupa ce intrati pe salar veti platii o chirie lunara de 120€.

Pentru mai multe detalii,nu ezitati sa ne contactati,

intelegi ce vrei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

acelasi raspuns am primit si eu:

Din cite am inteles din cv-ul alaturat ,nu aveti experienta ca sofer pe comunitate.

Experienta nu este neaparat necesara.In acest caz veti avea o perioada de proba care depinde exclusiv de dvs.

Depinde de rapiditatea cu care invatati,spiritul de echipa si acomodarea cu munca insasi.In momentul in care ne dovediti ca vati integrat,

ca ati reusit sa dobinditi cunostiinte minime in domeniu,veti intra pe salar.

Acea perioada poate dura 4-5-6 saptamini (aprx) timp in care nu veti avea salar.

Concediul in cadrul firmei noastre este de 30 de zile pe an care poate fii impartit in cel mult 2 transe,deci veti vizita romania cel mai devreme la 6 luni.

Dupa perioada de proba despre care v-am vorbit mai devreme veti intra pe salar.

Se plateste 0,06€/km la fiecare sofer pe toti km ,adica daca camionul parcurge 20000km

intro luna atunci dvs veti primii 1200e salar.

Veti avea contract de munca pe romania si vi se vor platii asigurarile sociale si somaj in Romania.

In Barcelona veti avea o chirie pe care dea lungul perioadei de proba nu o veti platii.

Abea dupa ce intrati pe salar veti platii o chirie lunara de 120€.

Pentru mai multe detalii,nu ezitati sa ne contactati,

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

http://infomunca.ro/Job/Details/32045?authtoken=6a17ca00-59aa-4bef-bbe5-2c1ccbe9a9be

anunt preluat......si am vorbit cu ei..mi-au spus 0,6 fiecare sofer, se lucreaza in echipaj.......si in 2-3 luni 0,8 la km......au iveco stralis euro3-4 zic ei..........la prelata se cara.......angajarea la cluj. nici nu i-am mai intrebat cat da pe tara, salariu,  daca il mai da...nu mi-au parut seriosi, pe mine m-au expediat finut cand le-am spus ca am vechime, ca am rezidenta...........au zis ca mai vorbim , si eu le-am spus poate pe parcare.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Asta a iesit cam sucita :) Daca dorim atunci sa evitam ????

SA VA SPUN DE CE AM CAUTAT DE MUNCA PE COMUNITATE CA INCEPATOR SI MI SA OFERIT LA ACEEASTA FIRMA LA PLECAREA DIN TARA MI SA PROMIS UNA IAR ACOLO AM GASIT ALCEVA PE CIND AM AJUNS MI SA SPUS CA NU MI SE PLATESTE PRIMA LUNA CA SINT INCEPATOR SI CA TREBUIE SA INVAT OK AM FOST DEACORD ACEA LUNA SA FACUT DOUA DUPAIA MI SA DAT DOAR 6 CENTI PE KM SI MI SA SPUS CA TREBUIE SA TREC PRIN PEAGE FOARTE APROAPE DE CAMIONU DIN FATA MEA SA NU MA VADA CAMERA SI SA NU LE PLATESC AM FACUT CITEVA PINA AM REUSIT SI AM SPART O OGLINDA CIND IAM SPUS SEFULUI MIA OPRITO DIN SALAR.ATUNCI IAM SPUS CA NU LE MAI FAC SI MIA ZIS CA NU-I NICI O PROBLEMA DACA IMI CONVINE CE BANI IAU DAR LA SALAR A INCEPUT SA-NI TRAGA DIN BANI PE DIFERITE MOTIVE.ATUNCI MI-AM BAGAT PREAVIZ LA TERMINAREA CELOR DOUA SAPTAMINI DE PREAVIZ SURPRIZA NU AM MAI AVUT DE LUAT BANI MOTIVE AU VENIT MULTE AMENZI PE NR MEU DE CAMION .

IN ICHEERE DACA PUTETI EVITATIO DACA NU VA DORESC SUCES POATE AVETI MAI MULT NOROC.

PENTRU ALTE INFORMATI NE MAI AUZIM

Pe viitor , te rog sa folosesti minuscule ! Multumesc de intelegere .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • Members

Sava Logistic Srl Contact: Str. Suceava 72 Cluj-Napoca, telefon 0743871185, fax -, Informatii financiare, raport financiar, informatii registrul comertului Sava ...

siteul lor oficial de fapt nu exista, declaratiile la anaf sunt 0 ,ce cauti despre ea nu gasesti nimica asa ca eu tind sa cred ca e o teapa! o zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Si mie mi-au trimis un E-mail care suna cam asa:

Buna seara ,

    In primul rind dorim sa va multumim pentru raspunsul la oferta de munca.

Pe de alta parte din cv dvs nu reiese o experienta ca sofer  pe comunitate .

Cu toate acestea va oferim sa incepeti munca printr-o perioada de acomodare

dupa care intrati in drepturi depline care poate dura intre 3 si 8 saptamini

timpul necesar in care dovediti ca aveti cunostinte de conducere camioane si

va descurcati pe comunitate.

    Va fi o perioada in care veti merge in echipaj ,iar cind sinteti stapin

si sigur pe dvs si pe cunostintele acumulate este momentul in care veti fii

renumerat economic si vi se vor incredinta responsabilitati.

In cadrul firmei noastre concediul este de 30 de zile pe an ,care pot fii

impartite in cel mult doua transe ,adica concediu de doua saptamini

la interval de sase luni ,sau concediu de 30 de zile la un an de lucru.

Documente necesare ar fi :

Buletin identitate

Permis BCE

Permis ADR

Atestat profesional

Card tacografic

Vizite medicale

Psihologic

Cazier judiciar

Diploma de studii

In principiu acestea ar fii conditiile de baza ,iar in cazul in care sinteti

interesat ,

urmind sa stabilim detalii in profunzime.

Va multumim anticipat si asteptam un raspuns din partea dvs .    si timp de 3-8 saptamani ce mananci?Si daca dupa aceasta perioada nu le convine de tin e te expediaza acasa pur si simplu...adica un salariou cat de mic si tot mai mergea dar si treaba cu 6 luni....cam exagerat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va rog sa scanati actele si sa le trimiteti pe email.

San e spuneti de cind sinteti disponibil ,si cind credeti ca ati putea

ajunge in Spania ,unde este punctul de lucru al firmei .

si trebuie sa mai si ajungi in spania....

crezi ca dac nu risti vei castiga?

ce ai de pierdut ?

o excursie in spania?

daca stai acasa nu vor venii ei dupa tine ! Iti garantez asta !

drumuri line!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.