Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

MTS(Malmo Transport&Spedition)-Suedia


Postări Recomandate

  • Members

salut!, despre firma asta nu stiu nimic , dar despre Soferie in Suedia iti pot spune din proprie experienta cateva ceva:

1) daca te angajeaza pe Suedia , iti trebuie un <> din care  existi fiscal

2) orice job pe Suedia legal , nu i sub 1700 euro , un sofer cam 2000-2500 daca e emigrant si 4000-4500 euro daca e suedez ,german , etc..rasa nobila

3) ca sa conduci in Suedia , fiind angajat pe firma Suedeza, trebuia sa ai permisul schimbat la ei acolo , si buletinul (ID KORT)

4) sunt camere video/radar peste tot , ai depasit limita de viteza sau ceva aiurea, iti vine amenzica pe Personal number , adica ti o retrage automat din salar

5)atentie in trafic, multi copii, drogati, femei ametite , iti taie cale , opresc brusc etc

6) avantaj : mancarea buna si ieftina:)

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

@mik32n2: Eu fac de cateva luni bune numai Suedia la o firma din Trelleborg si nu stiu ce aberezi tu pe acolo cu mii de camere de viteza, copii si drogati pe strazi...eu nu am intalnit asa ceva si nu am avut o problema pana acum cu autoritatile. Am avut si over speed...130 km/h cu tiru pe o panta. Asa ca exagerati naiba unii dintre voi cu informatiile astea. Dar asa e romanul, sa degenereze sa sperie pe altii. Si culmea ca am colindat toata suedia de la MALMO, GOTEBORG, STOCKHOLM, YSTAD, TRELLEBORG, KRISTINEHAMN, si toate potecile si padurile. Lucrez si in prezent ca fac coletarie naspeta la o firma din Trelleborg. Nu e cine stie ce bani, dar e bine, ca nu sunt asa multe reguli naspa si trageri de bani pe tot felul de motive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.