Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

raspuns pt EMC68, da, la ad blue. semnezi pt el. la plecare au incercat sa imi scoata consum de 38%. consumul fiind de 32,5 pe luna si km respectivi. E o rubrica in contractul de munca (abuziva) care spune ca firma isi rezerva sa iti retina din bani in cazul in care nu scoti un consum de 33%, preaviz de 3 luni si alte aberatii , fara valoare legala. Contractul e scris in limba slovaka si in italiana, in romana nici o iota. Daca observa ca nu stii sa iti calculezi consumul te fac ca la nufaru. Directorul din slovakia habar nu are de transport , dar fiind italian , incearca sa te faca din vrajeala. Dupa un scaldal , mi_au trimis camionul la curatat, dupa scandal iei banii , ce sa mai spun..  italieni.. Nu au cuvant, ce ai vorbit cu ei acu in 10 min nu mai e valabil.

nu ma minti ,ca te simt    ;D ;D ;D...........cum ati calculeaza consumul daca folosesti magnetu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ALO , ALO gara, camioanele euro 5 , au un rezervor de ad blu, cu magnet, fara magnetul respectiv nu poti alimenta ad blu ( dar voi stiti, sunteti soferi , sau nu, nu are importanta) pentru magnetul respectiv semnezi la preluarea camionului. ! bun, cu contractul de munca acum.. 3 luni preaviz, depasesti 33% platesti diferenta, si alte aberatii.  Cum calcuieaza consumul ? cum vreau ei ! Au ramas repetenti la aritmetica,. sper ca am fost explicit. CE AM SCRIS PE FORUM LE_AM SPUS SI IN FATA, NU MARAI LA COLTUL VAGONULUI, IN PARCARE CUM FAC ALTI ROMANI. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

firma e de italia cu sediu in mai multe tarii ,uite adresele pe linkul asta, ce pot sa iti spun de firma ca toate firmele care is din italia cu sedii in afara  o fac ca sa nu plateasca la stat italian taxele dupa soferii+ salarile care sint diferite de ce au tarile cum ar fi slovakia.http://www.codognotto.eu/italia/sedi.asp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Raspuns pt mugurel, _ Nu stiu daca angajeaza in echipaj. Nu am vazut echipaje, oricum, suna la timisoara pe negru cristian , gasesti nr de tel pe net , dar mai indicat ar fi sa suni direct in slovakia. Daca esti incepator fa-TI UN CV MESERIAS si dai avanti, inveti, mai pui mana pe buson, (nu le functioneaza monitorizarile , deci e loc) daca ai inteles bine , daca nu stai in banca ta. daca nu ai faci tu , te fac ei. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

cosmin forumul nu promoveaza sau sustine ,, metodele neortodoxe,, de a munci !! Mai sus ai fost intrebat de rubrica rezervata magnetului in contractul de munca, ce scrie acolo ??  Magnetul sistemului ad-blue are  utilitatea si locul lui bine stabilit , la ce sa umblii la el ¿ NU E  ECHIPAMENT EXTRA LA CAMION !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

raspuns pt mario bandit.- nu ai inteles ce am scris, nu promovez nimic, nu mai lucrez la firma codognotto. era un raspuns dat unui coleg ( sau unor colegii) despre firma codognotto. NU am inteles cum ai iteles tu, ca as fi afirmat eu, ca magnetul are o rubrica rezervata in contractul de munca ?!  Citeste mesajele anterioare bine, si sa nu mai invartim rahatu degeaba. Firma respectiva are nevoie de fosti soferi de la stadler... prieteni stiu de ce..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

raspuns pt mario bandit.- nu ai inteles ce am scris, nu promovez nimic, nu mai lucrez la firma codognotto. era un raspuns dat unui coleg ( sau unor colegii) despre firma codognotto.

si sa tras atentia asupra :

Daca esti incepator fa-TI UN CV MESERIAS si dai avanti, inveti, mai pui mana pe buson, (nu le functioneaza monitorizarile , deci e loc) daca ai inteles bine , daca nu stai in banca ta. daca nu ai faci tu , te fac ei. bafta

ai sustinut :

raspuns pt EMC68, da, la ad blue. semnezi pt el.

Magnetul sitemului ad-blue are locul si scopul lui bine determinat , ce rost are sa umblii cu el prin camion ?? E echipament extra la camion ??

Unde se semneaza pentru el  ?? Anexa cu privire la preluarea camionului si a echipamentului sau ce ti se mai da nu se anexeaza la contract ??

cat de folosirea lui in scopuri de a fenta tahograful  .............. no comment !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

codognotto----sefule salariul pe slovacia e 385 euro..lunar..alocatie 21 euro/copil..se mai dau in loc la tichete de masa 5 euro la diurna..la unele 3,5-5 eur difera..ptr mancare..ia sacu si dute la buruian frate..nu minti lumea...io bannai v rot..do pici tvoje mati..pidaras rumun..sper sa intelegi ca nu se face sclavie pe plaiurile romanesti..si acesti fomisti ca tine trebuiesc eliminati..nu mai poate lucra lumea linistita datorita..celor ca tine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Voiam doar sa anunt ca au re-re-inceput angajarile pe Slovacia. Au cumparat inca 25 de camioane si au nevoie de soferi.

Cine este interesat poate trimite un CV la adresa mea de mail - cristiannegru@codognotto.eu si/sau la adresa albertostabilini@codognotto.eu .

Italiana mediu si experienta minim 5 ani pe comunitate sunt obligatorii.

Drumuri bune la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • Members
stie cineva ceva mai recent despte aceasta firma?cum se lucreaza cum se plateste,mai mute informatii recente

salut , era o firma neserioasa, spun ca era pentru ca a trecut ceva timp de cand am lucrat pentru ei. am avut o gramada de discutii si probleme cu ei , poate acum au facut schimbari... daca incerci , ai grija ce negociezi cu ei , pe contract de sklovacia 45 eur e diurna minima pe zi, plus salariul, daca stai 6 saptamani la lucru stai 2 acasa . conform legi munci in eu wekendurile care le stai la lucru trebuie platite dublu sau se compenseaza cu zile libere, deci dupa 6 saptamani la lucru ai 2 saptamini de stat acasa , dupa 9 saptamini lucru 3 acasa , 12 saptamini lucru 4 acasa . etc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.