Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Incepatori iasi c ce


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Salutare tuturor...ieri am sustinut examenul la traseu ptr cat C si am fost declarat ADMIS.asta inseamna ca sunt SOFER PROFESIONIST:)))

Astazi ma duc sa dau si sala ptr CE si voi revenii cu detalii despre examinare si exigentele examinatorilor...daca sunt!!!

Asa da Mos Niculae... sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

pentru a rezolva intrebarile pentru sala la cat. C iti recomand sa intri pe drpciv.ro, sa iti faci cont si sa faci chestionare de acolo pentru cat.C pt ca din acele intrebari va fi chestionarul la examen. intrebarile sunt din circulatie, mecanica, conducere preventiva si notiuni de prim ajutor.

am dat o informatie. sper sa nu se considere publicitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru a rezolva intrebarile pentru sala la cat. C iti recomand sa intri pe drpciv.ro, sa iti faci cont si sa faci chestionare de acolo pentru cat.C pt ca din acele intrebari va fi chestionarul la examen. intrebarile sunt din circulatie, mecanica, conducere preventiva si notiuni de prim ajutor.

am dat o informatie. sper sa nu se considere publicitate!

Intrebarile la examen vor fi STRICT doar din astea de pe pagina? Dupa tine, cum se poate invata cel mai bine pt examen? Citind si invatand? Facand doar chestinare? Multumesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Incearca sa faci toate intrebarile din manual de cel putin 2 ori si retine raspunsul corect.. daca faci asta zilnic cate 2-3 ore o sa ajungi sa le stii pe de rost..mai era un site si sper sa nu se considere reclama...www.e-drpciv.ro  e foarte util si iti arata si raspunsurile gresite si pana nu bifezi cel corect nu te lasa sa treci la cealalta intrebare , are toate intrebarile ptr cat C (aprox 600) dar fara cele de remorcare, resp cat E care sunt 66. apoi poti folosi site-ul drpciv ca un sablon sau o simulare ptr ex ,dar va recomand ca atunci cand faceti acasa un punctaj sub 24 sa nu dati sala la politie.mai ast o sapt si veti lua cu 26 va garantez!!! mult succes si bafta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Spune-mi te rog ce manual :-[? Cum se numeste si cat costa? Multumesc. Nu se poate face download de pe net? :P

manualul de la ed  national ..si scrie c +d .mai are si cd, iar de download nu am vazut pe net.manualul e in jur de 39 lei.e mai bine sa inveti de pe al fizic decat sa stai cu fata in monitor + zoom .multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Intrebarile la examen vor fi STRICT doar din astea de pe pagina? Dupa tine, cum se poate invata cel mai bine pt examen? Citind si invatand? Facand doar chestinare? Multumesc...

DA, intrebarile de la examen sunt aceleasi care sunt pe site, exact la fel, fara nicio schimbare.

de invatat ce sa zic, evident ca trebuie sa stii legile circulatiei ca sa poti rezolva chestionarele. este bine sa le combini: inveti din carte cam ce trebuie sa stii mai in mare, apoi te apuci sa faci chestionare si daca vezi ca ai probleme la un anumit capitol, mai citesti de cateva ori acel capitol pana il  inveti.

capitolele in mare ar fi: reguli circulatie, contraventii si infractiuni, mecanica, notiuni de prim ajutor, conducere preventiva/ecologica si remorcarea.

daca o sa le inveti si o sa rezolvi chestionare de pe drpciv.ro nu o sa ai probleme la examen. multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

da daca faci manualul de 2 3 ori ajungi sa le sti pederost. eu lam facut de 2 ori si fac deja 23 24 22 pe drpciv , orcum il mai fac de vreo 3 4 ori , sa fac 25 26 la sala

Cartea se numeste Editura national , Intrebari si teste C+D  2011, si costa 36,8 lei , cu CD imediat le faci eu in 2 zile fac cartea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Eu stiam de dprciv.ro, are pentru toate categoriile dar nu pentru CE. Oricum fa chestionarele de la categoria C, in mare intrebarile sunt cam aceleasi, diferentele vor fi destul de mici. Daca chiar vrei totusi sa vezi si intrebarile pentru CE cumpara cartea pentru scoala de soferi pentru categoriile C si D de la editura National, iar acolo vei avea si intrebarile pentru CE cu raspunsuri cu tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

pe 5 martie am strada , si de pe 22 feb incep condusu abea astept:D dar , mai am o dilema sunt doua camioane unu e cu bataie altu e cu clapeta care e mai complicat?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

  in iasi cea mai ieftina scoala este iordache, doar ca eu am facut putine ore, de fapt 3 sed a jumatate de ora, la cursuri nu am avut timp sa merg, pt ca lucram, dar am facut chestionare acasa, si am luat din prima, experienta conteaza foarte mult.

  bahtalo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut,colegii si eu fac scoala tot in Iasi dar la Automobilistul eu fac categoriile C E D si dintre toate scoliile la care am fost ei mi s-au parut cei mai ok la pret!Am dat sala la C si D iar deacum urmeaza sa dau traseul si apoi la E dupa ce dau taseul la C.Succese la examen!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.