Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

firme de transport din finlanda,suedia,daca stie careva


Postări Recomandate

  • Members

salut colegii am o rugaminte as vrea sa migrez in zona tarilor nordice cu munca nu definitiv,mi se pare interesanta finlanda ca tara ,si parca se plateste si bn.eu lucrez pe comunitate dar fac mai mult franta-italia si as vrea sa imi mai spuna cineva cum e cu traficu ,ma refer la ierni .va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegule.Finlanda plateste cel mai slab dintre tarile nordice.Plus ca sunt foarte circumspecti cu strainii angajati la ei.In Suedia lucrurile stau mai bine,insa sunt multe firme est-europene care isi trimit soferii aici cate 3-4 luni si trag vagoane suedeze.Drept urmare salariile au scazut mult(undeva pe la 1700-1800).Danemarca e pierduta demult,nu are rost sa te duci acolo.Singura care e valabila este Norvegia.Din orice punct de vedere.

In privinta iernii...e mai dura decat o stii din Europa,pui lanturi mereu,insa prima iarna e mai grea.Apoi,incepe sa iti placa zapada,crede-ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Se circula bine colegule pt ca lipsa de autostrazi este compensata de lipsa aglomeratiei,eu am fost cam peste tot in Scandinavia si probleme sunt doar la orele de varf in Stockholm,Goteborg si Oslo in rest liber mereu si fara restrictii de depasire pt camioane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.