Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 1 year later...
  • Members

CAMIOANE INMATRICULATE PE CALARASI SI BRATISLAVA    ADR OBLIGATORIU    SEDIU CENTRAL LANGA BRUSELS      PLATA LA ZI  IN JUR DE 45E  SE LUCREAZA CAM 6,7 SAPTAMANI CU 10 ZILE AKSA

        Da si tu mai multe detaii nr de telefon ,persoana de contact. ma intereseaza si pe mine un job la Dandoy. Astept informatii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule , de ce te intereseaza in mod deosebit Dandoy, ai vreo oferta ? Eu am lucrat la ei pana in 2009 , cand au inceput sa renunte la colaborarrea cu romanii. Acum , din cate am aflat, masinile si soferii sunt din Slovacia. La vremea cand eu lucram la ei erau corecti la bani , contractul era facut in Romania la Calarasi cu salariu minim iar in Belgia aveai diurna de 45 euro pe zi.Curse multe cu adr in Franta in special , nu prea se respecta programul la cererea dispecerului Mihai Caloian , roman pripasit si slugarnic la belgieni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule , de ce te intereseaza in mod deosebit Dandoy, ai vreo oferta ? Eu am lucrat la ei pana in 2009 , cand au inceput sa renunte la colaborarrea cu romanii. Acum , din cate am aflat, masinile si soferii sunt din Slovacia. La vremea cand eu lucram la ei erau corecti la bani , contractul era facut in Romania la Calarasi cu salariu minim iar in Belgia aveai diurna de 45 euro pe zi.Curse multe cu adr in Franta in special , nu prea se respecta programul la cererea dispecerului Mihai Caloian , roman pripasit si slugarnic la belgieni.

  Multumesc colegii.Nu am nici-o oferta..... am intrebat si eu ca tot romanul !!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

          Da colegule. Stie. Asa cum a spus si Valentin , sediul e in belgia lunga Bruxelles. Angajeaza exclusiv romani. Angajarea se face pe Slovacia . Salariul e 320 euro net pe luna plus diurna. Diurna pe prima luna e de 41 euro , pe urma e de 46 euro pana cand faci un an . Dupa un an e de 50 de euro. Camioanele sunt DAF-uri si Scania. Sunt si vechi de 1.000.000 km dar si noi. Incepi pe camion vechi . Pe masura ce se cumpara camioane treci pe unul mai bun. Rar se conduce mai mult de 90 de ore pe doua saptamani. Curse cu ADR in franta si italia. Banii se dau de doua ori pe saptamana. Intra in contul tau cam pe 5 si 20. Mihai Caloian are experienta si isi cunoaste meseria.  Daca nu era el , multi erau dati afara de patron. Inclusiv subsemnatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • Members

Buna ziua tuturor forumistilor! Am vazut multe opinii pro si contra companiei DANDOY. Este dreptul fiecaruia sa le aiba. Ce TREBUIE sa stiti pentru a lucra atat pentru Transports Dandoy cat si pentru TTS sunt urmatoarele:

Cerinte: Experienta pe camioane de mare tonaj (TIR) - cel putin 1 an;

              Experienta internationala - cel putin 1 an;

              Posesor atestat pentru transport marfuri periculoase (ADR) colete si cisterne;

              Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala constituie un avantaj.

Vi se ofera: Contract de munca incheiat in Slovacia;

                  Diurna ZILNICA;

                  Card european de sanatate.

Acte necesare la angajare:

                  - CV

                  - carte de identitate (copie)

                  - permis de conducere (copie)

                  - card tahograf (copie)

                  - atestat transport marfa (copie)

                  - atestat ADR (copie)

                  - cazier judiciar (copie)

                  - cazier auto (copie)

                  - diploma de studii a ultimei scoli absolvite (copie)

                  - certificat de casatorie, daca este cazul (copie)

                  - fisa medicala (copie)

                  - atestat psihologic (copie)

                  - extrasul de cont al unui cont in Euro (copie)

                  - recomandare de la ultimul loc de munca (original)

Reprezentantul celor doua societati, DANDOY si TTS (adica eu) isi rezerva dreptul de a selecta personalul cu care doreste sa lucreze. Doresc sa se inteleaga faptul ca nu ne intereseaza zona de provenienta (Muntenia, Oltenia, Ardeal etc), etnia (maghiar, sas), religia (catolic, ortodox etc), ci ne intereseaza seriozitatea din partea tuturor celor care doresc sa colaboreze cu noi.

De asemenea, permiteti-mi sa va anunt ca, pentru mai multe informatii, ma puteti contacta NUMAI intre orele 09.00 - 17.00 la nr. de telefon +40 726 384 222

Cu respect,

Adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Dumnezeule mare ,dar cate acte iti trebuie pentru o angajare la o firma de doi lei ca asta????Mai lipsea sa ceara  sa garanteze omul cu casa sau adeverinta de la mama cum ca are cei 7 ani de acasa si erau recordmeni!

Sa speram ca se intorc vremurile cand umblau firmele de transport in genunchi dupa soferi buni si sa va mai vad atunci cum accepati orice,doar sa vina omul la voi.Nedreapta e viata uneori:(

Ca o paralela....la angajare in Norvegia ai nevoie de...permis!Atat. La revedere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Members

Dumnezeule mare ,dar cate acte iti trebuie pentru o angajare la o firma de doi lei ca asta????Mai lipsea sa ceara  sa garanteze omul cu casa sau adeverinta de la mama cum ca are cei 7 ani de acasa si erau recordmeni!

Sa speram ca se intorc vremurile cand umblau firmele de transport in genunchi dupa soferi buni si sa va mai vad atunci cum accepati orice,doar sa vina omul la voi.Nedreapta e viata uneori:(

Ca o paralela....la angajare in Norvegia ai nevoie de...permis!Atat. La revedere!

Ciudat ca faci o asemenea afirmatie ca cea de mai sus (firma de doi lei ca asta) in conditiile in care nu ai habar de ce se intampla acolo... Nu cerem adeverinta de la mama ca ai cei 7 ani de-acasa si nici vreo garantie imobiliara (asta asa..., ca idee).

Cat priveste angajarea in Norvegia, iarta-ma, dar in conditiile in care o companie iti cere doar permisul la angajare, deja e ceva suspect. Nu crezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Certificat de casatorie pentru angajare??? ??? ???

-poate trebuie si cate o poza a sotiilor (eventual nud)

De ce nu cereti certificatele de nastere a copiilor pentru a plati alocatia care li se cuvine (parca 21 euro)

Certificatul de casatorie este necesar intrucat cu el puteti face dovada faptului ca sunteti o persoana care stie ca are o oarecare responsabilitate (familia) si, astfel, avem o minima garantie ca nu veti lasa vreun camion in cine stie ce parcare din Europa, cum am avut deja cazuri cu tineri NECASATORITI care, dupa ce au castigat cativa banuti, au crezut ca toata lumea e a lor !

Bucura-te singur de sotia ta nud! Pe noi nu ne intereseaza acest aspect! (Desi n-ar trebui sa raspund acestei mojicii)

Cat priveste certificatele de nastere ale copiilor, te rog sa te interesezi mai bine, dar alocatia se acorda doar copiilor ai caror parinti au lucrat cu contract slovac MINIM 6 luni! Pentru informarea ta, o buna parte a soferilor a primit aceasta alocatie.

Drumuri bune sa ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Certificatul de casatorie este necesar intrucat cu el puteti face dovada faptului ca sunteti o persoana care stie ca are o oarecare responsabilitate (familia) si, astfel, avem o minima garantie ca nu veti lasa vreun camion in cine stie ce parcare din Europa, cum am avut deja cazuri cu tineri NECASATORITI care, dupa ce au castigat cativa banuti, au crezut ca toata lumea e a lor !

Bucura-te singur de sotia ta nud! Pe noi nu ne intereseaza acest aspect! (Desi n-ar trebui sa raspund acestei mojicii)

Cat priveste certificatele de nastere ale copiilor, te rog sa te interesezi mai bine, dar alocatia se acorda doar copiilor ai caror parinti au lucrat cu contract slovac MINIM 6 luni! Pentru informarea ta, o buna parte a soferilor a primit aceasta alocatie.

Drumuri bune sa ai!

1-Cu familie sau fara depinde cum tratezi soferii.Nu spun ca aceia care au lasat masinile prin parcari au facut un lucru onest daca nu au avut un motiv intemeiat,Ex:sarit program,fortat sa puna magnetul,intarzierea/neplata salariilor.

2-De sotia mea si eu sper sa ma bucur singur,multumesc  :P

3-Pentru informarea ta sa stii ca am colegi care primesc de la angajare DIN PRIMA LUNA  alocatia pentru copii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

da pretenas,e o firma tare serioasa,la care si maine m-as angaja iar.sunt mici problemute care apar in orice firma in dezvoltare dar cred ca daca s-ar pune accent romanesc mai bine,ar fi ideal...raiul pe pamant....asta nu inseamna ca de maine veniti toti aici... :P p.s.aici vin multi dar putini

rezista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da pretenas,e o firma tare serioasa,la care si maine m-as angaja iar.sunt mici problemute care apar in orice firma in dezvoltare dar cred ca daca s-ar pune accent romanesc mai bine,ar fi ideal...raiul pe pamant....asta nu inseamna ca de maine veniti toti aici... :P p.s.aici vin multi dar putini

rezista.

"poetule" :D cui ai vrut sa-i raspunzi?Oricum nu te agita nu se inghesuie nimeni la firma asta scaunul tau e asigurat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.