Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

recuperarea permisului


dumitrumirzea

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Members

si mie mi-au luat permisul pe Italia la Pistoia pe sector de drum depasirea interzisa la camioane in conditii de iarna si polizia stradale statea pe banda de urgenta cum stau mai toti gaborii europeni si in fata mea a depasit un italian hai si eu si pe mine m-au oprit ca aveam nr de ro  amenda 304 euro pe care am platito pe loc si patente (permisul)pe 2 luni suspendat.dati-mi 1 sfat sa-l dau pirdut sau sa astept si sa-l ridic la termen 29 05 2012 la prefectura nu de la politie.dupa cel ridic sau... ii dau in judecata ca nu au procedat corect 1.nu aveau voie sa-mi retina permisul pt ca nu eram italian si punctele amenda nu li se cuvin nici unui european fiecare tara cu regulile ei doar amenda trebuia sa-mi dea nu si retinere pt ca afara erau 19 garde si nu era iarna dar broscari ordinari uitativa bine k o fac si la intimidare am vrut sal iau de gat dar carnea din vagon si zilele se arest..........mare grija.drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...
  • Members

Bună seara. ..Poate să  mă ajute cineva cu un sfat. .. Pe data de 30.04.2019 ieram în slovakia. .. Am depășit  limita de viteză în localitate cu 17 km ...m-a oprit poliția ...mi-a dat 50 euro amendă, i-am spus să mă ducă  la un bacomat să, scot banii.. Am ajuns la bancomat ..Am introdus cardul ..Am introdus suma ... Și s-a blocat cardul în bacomat. .. După , m-a întrebat dacă am banii cash la mine .. I-am zis ca nu .. Și mi-a luat  permisul. .. Am plecat din slovakia că  aveam o descărcare foarte importanta... menționez nu mai am Cum să  trec prin slovakia ca să  mă  duc să  plătesc ameda și  să imi recuperez permisul ... Pot să  plătesc amenda în România  la o bancă?     Și după  dacă  mă  duc la poliție să  explic cum  a decurs toată  situația  ăsta. . oare îmi face un alt permis ? 

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Pina apuca sa te lamureasca un coleg eu am o singura nelamurire..Permisul de conducere ti-a fost oprit de politie pe baza carui document..? asa..la mica intelegere..sau ti-au facut un proces verbal in care au trecut ceva date si ce ai gresit..??..inainte de a pleca de acolo ai sunat la firma sa intrebi..? poate iti trimiteau ei urgent banii ....pacat ca tu ai considerat ca descarcarea este mai importanta decit permisul de conducere,posibil sa fi facut o livrare urgenta..sa il multumesti pe patron..si apoi sa stai pe bara ceva timp..fara bani...ma interesez si eu si daca aflu ceva revin cu informatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.