Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Noroc chior,al meu sau al lui??


Postări Recomandate

  • Members

Azi dimineata pe la 6.40 in timp ce eu circulam din directia Fagaras -Brasov la iesire din loc.Vladeni ,este o curba putin in urcare spre stanga,urcam cam cu 60km la ora,carosabil acoperit cu polei {nici eu nu stiam asta} fiind atent la trafic deoarece ma asteptam la polei,afara fiind -1 grad,un logan ce venea din sens invers cu viteza mare nu mai poate lua curba si intra pe sensul meu, printre mine si balustrada de protectie,eu contrar instinctului de a trage dreapta de volan trag stanga intru pe cotrasens fac o fandare larga si reusesc sa trec de el ,am privit in oglinda si am rasuflat usurat semiremorca trecuse de el fara sa il atinga...el a a incalecat balustrada fapt ce nu l-a aruncat inapoi in puntile spate ale semiremorci mele ,asta cred ca a fost norocul lui sau al meu??!!tot odata consider cel mai important test pe care l-am primit in 18 ani de soferie,mai tin sa precizez ca eram incarcat cu 18 to . deseuri chimice periculoase  azi fiind 10-12-2011.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Norocul e de ambele parti.

Felicitari, asta inseamna sa fii sofer bun. Sa eviti cu brio accidente iminente. Sa spui ca nu ai fost vinovat in niciun accident in care ai fost implicat nu inseamna ca si esti un sofer bun.

Ai oprit? Ce zice soferul lighianului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

felicitari stelute2005 ca ai reusit sa ocolesti un dezastru,norocu este partea amandurora,stiu ca drumul pe acolo este destul de periculos ca si eu am trecut marti noaptea pe acolo si tot asa era ceata si polei si cu scoarurile alea pe mijlocu drumului,trebuie sa ai ochii in toate directile,e destul de dificil drumu mai ales in perioada asta,doamne fereste de ce-i mai rau,bravo si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

se intampla molte accidente pe ruta sibiu fagaras brasov din cauza scoarurilor a drumului inselator pentru k nu este semnalizat corespunzator eu stau in fagaras si am mers molt pe ruta fagaras brasov am o poza pe telefon cu loganu rosu urcat pe parapet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tata cand a iesit la pensie (fiind aceeasi meserie nu a avut nici un accident ) mi-a spus o vorba :,,-sofer este cine fereste nu cine loveste...,,

Doar DUMNEZEU ne pazeste de necazuri ,vedem multe pe drumuri ;credeti in Domnul si drumuri bune la toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

se intampla molte accidente pe ruta sibiu fagaras brasov din cauza scoarurilor a drumului inselator pentru k nu este semnalizat corespunzator eu stau in fagaras si am mers molt pe ruta fagaras brasov am o poza pe telefon cu loganu rosu urcat pe parapet

fantastic ala era !!!te rog sa imi trimitio si mie un pm sa vorbim vreau si eu poza aceia ala era!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.