Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Torello Transporti


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members
Torello Trasporti.

numarul de telefon a lui nea edy il am de la senior carlo care mi-a spus ca pentru romani nea edy se ocupa de angajari.mentionez ca am refuzat oferta lui nea edy.DRUMURI BUNE SA AVETI COLEGI

si care e nr colegule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
impreuna cu sotia s-ar aduna 2700 pe luna...tot ar fi ceva

nu ai si un frate ,,sa se mai adune ceva,,poate in trei reusiti sa castigati cat este normal ptr. meseria asta.

Te-ai gandit ca daca te duci sa lucrezi pe 40 eur un alt coleg care lucra pe 60 isi va pierde locul de munca,crezi ca acel coleg nu are familie ,greutati,rate,te-ai gandit ca maine poate o sa vina alt,,, coleg ,,,pe 30 si o sa te lase pe tine fara MUNCA,

Nu cred ,singura ta grija este cati euroi vei strange tu si sotia.Nu mai conteaza nimic altceva,stresul,sacrifiicile,faptul ca in timp fiind plecat o sa ramai fara prieteni,problemele care se pot ivi cu copii (daca ai).BANUL conteaza si altceva nimic.

:-q

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu ai si un frate ,,sa se mai adune ceva,,poate in trei reusiti sa castigati cat este normal ptr. meseria asta.

Te-ai gandit ca daca te duci sa lucrezi pe 40 eur un alt coleg care lucra pe 60 isi va pierde locul de munca,crezi ca acel coleg nu are familie ,greutati,rate,te-ai gandit ca maine poate o sa vina alt,,, coleg ,,,pe 30 si o sa te lase pe tine fara MUNCA,

Nu cred ,singura ta grija este cati euroi vei strange tu si sotia.Nu mai conteaza nimic altceva,stresul,sacrifiicile,faptul ca in timp fiind plecat o sa ramai fara prieteni,problemele care se pot ivi cu copii (daca ai).BANUL conteaza si altceva nimic.

:ymapplause::ymapplause::ymapplause: + + + :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd , bine zis marius !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai da normal ca acuma merg si pe 40 ca asa e romanu....cand se arunca se arunca, si-a luat bmw-ee si mercedese si acu plange pe la portile broscarilor ca lucra si non stop pentru plata ratei lunare+o bucata de paine. Oricum faza cu fratele e prea tare. Eu deja vreau sa patentez inventia mea pt cei ca asta de mai sus cu sotie frate, catel....tahograf pt 4 carduri! Plus inca un rand de paturi in lada de paleti. Si mergem asa fratilor ca si io am o sotie, si mai gasesc imediat vreo 2 prieteni fara experienta dispusi sa lucreze in conditii inumane. Poate asa, toti 4, reusim sa castigam cat castiga un olandez singur, de la 8 la 18.

PS. S-au dus dracului si astia, si chiar aveam de gand sa incerc la ei, vorbisem cu colegi pe afara si deja se zvonise ceva cu 40 erau toti crispati saracii, am zis sa mai astept si uite ca s-a adeverit, bine ca n-am mai mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
impreuna cu sotia s-ar aduna 2700 pe luna...tot ar fi ceva

Ce ai zice daca impreuna cu sotia ai lua suma de 150 EUR pe zi ?????

Asa ceva este posibil la o firma din Danemarca. Si nu la torello.

Romani, Nu va mai injositi pentru bani ca de aceea suntem unde suntem! ~x(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Numarul de telefon la care poate fi gasit domnu Eduard. Director General Torello Trasporti Romania :ymparty:

Are si un nr de Ro dar nu raspunde ca doar este director . Incercati acest nr - Eduard : 0039 346 11 000 04

Sfatul meu este sa il sunati direct pe Carlo Basile : 0039 346 11 000 17

Nu lasati grada jos si veti lua 1800. Se poarta mai nou ca atunci cand vine un sofer nou sa lucreze o luna in echipaj si sa primeasca 20 de Eur pe zi. Asta doar ca sa isi mai bata putin joc de oameni. Idee de director... cred.

Daca doriti sa il cunoasteti pe Don' Director inainte sa dati ochii cu el am sa postez cateva poze.

24463_414610885290254_517703073_n.jpg190019_101543859930293_3773701_n.jpg190651_101545476596798_5770772_n.jpg197456_414616898622986_2147115323_n.jpg206837_108592505892095_2763538_n.jpg207559_108852112532801_4859985_n.jpg216583_108594915891854_4566982_n.jpg269280_414613951956614_427230223_n.jpg529062_414616708623005_682763402_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu pot sa cred unde a ajuns firma Torello Transporti din cauza unui mamaligar si un mare dobitoc cum este ............................................., Ca a uitata de unde a plecat si cum arata,ca nu avea nici ce si nici cu ce manca, dintii ii lipseau cu desavarsire si acum a venit la birou sa va ia voua celor care trageti din greu painea de la gura. .......................................mg.org/image/ib13yn01z/]

]Mesaj sters partial pentru exces de caps!Citeste regulamentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii , imi pare rau ca trebuie sa va contrazic !!! in pitesti s-a deschis o firma de transport , TN LOGISTIKA , parte a grupului TORELLO dar : 1. ca de obicei tampeniile din parcari produc doar cretinitati !! angajarile se fac pe SK ,

2. banii sunt aceiasi ca si acum 5 ani 60 eur /zi ,

3. NU SE FAC ANGAJARI PE FIRMA DIN RO !!!

4. directorul din ro raspunde la tel dar trebuie sa il sunati la nr corect : 0732 120 2..

5. se vor face in cateva luni si angajari in ro si in aceleasi conditii !!!!

6.sunt in TORELLO de aprox 3 ani si nu am avut probl cu disponentii romani sau it ,dar cand mi sa cerut sa merg in uk nu am intrebat ce caut in Ucraina si nici nu am spus ca nu merg in Africa sa descarc la Somaglia !!! parerea mea ca acei plangaciosi ce scriu tampenii sunt cei ce au exces de imaginatie , drumuri bune ! "crede si nu cerceta " a fost depasit de civilizatie acum cateva sute de ani !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru colegii madagascar si truckmania : "SOMNUL NATIUNII PRODUCE MONSTRII" se pare ca acest forum este vizitat si de soferi nu doar de posesori de permis de conducere , este de preferat sa postati pe forum nu ceea ce credeti voi ca ar putea fi o posibilitate ci informatii pertinente , oamenii cu ideei lucrau la "MINOLTA " sau sunt idioti , daca mai aveti voi propuneri de salarizare de postat pe forum in curand chiar o sa se gaseasca cineva suficient de dobitoc sa le ia in considerare. daca dupa trei luni de munca in torello nu ai plecat si tot ce spui este corect iartama dar nu inteleg cine este dobitocul .... oare faci asta pentru ca iti este teama de concurenta altor colegi ??????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am sunat astazi la pitesti ca sa intreb pentru un post de sofer la torello , iata ce mi s-a spus (nu am spus cine sunt ) :

-pentru moment nu se fac angajari in ro

-nu torello angajeaza , angajeaza tn logistica din bratislava = torello contract sk

-plata 60 eur /zi si atat , nu se plateste ziua de parcare la avelino

-nu se mai da avans la angajare !!

-plata se face : avans 3-400 si lichidare dif conform zile lucrate ,avans =sf luna , lichidare 12-15 luna urmatoare

-in ro este doar dispecerat si pt angajare trebuie sa mergem acolo pt interviu

-este un avocat angajat ce verifica documentele si daca avem daune -dosare pe rol la alte firme de transport

-sunt preferati soferi cu experienta pe frig , nu mai angajeaza echipaj

tel ro : 0040 348 410 392 sau 0732 120 294

ps : se face un mini curs la pitesti si o zi de scoala la avelino ( dynafleet-frigo-documente )

intrebare ! ????? de ce nu gasim pe acest forum un coleg ce are mai mult de 6 luni in torello ??????????

cei doi citati si alexa (vedeti ce daune a facut cand a plecat din torello ) cand au avut timp sa afle istoria torello in 3 luni ? cand au probleme soferii pe cine suna ? si mai ales cine este singurul ce le raspunde ........invidia este sefa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dl stres (probabil EDY) daca esti baiat serios de ce nu iti dai adevarat identitate. Ce motiv ai sa te ascunzi?

Acesta este un Forum , dragul meu, nu este parcarea de la Montoro, aici lumea stie ce este UK CH si toate celelalte.

Daca ti se pare ca am spus ceva gresit de Torello te rog sa ma contrazici. Cu totii stim ca ai fost un sofer extraordinar de bun la viata ta.

Am auzit cu totii povestile despre tine cand mergeai neintrerupt de la Hamburg la Salerno. De aceea ai ajuns mare acum. Felicitari pentru asta, nu sunt invidios si nici nu iti vreau locul.

Din partea mea sa vina toata lumea la aceasta firma . Sa muncim cu totii dar SA FI(M) OAMENI nu sa ne batem joc unii de altii asa cum faci TU!

Ca sa pasim in viitor trebuie sa privim in trecut!

Poza lui madagascar spune totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

bine tati hai vino cu solutia salvatoare.da-mi firma unde sa castig bani multi cum vreti toti.eu spre deosebire de voi nu-mi permit sa stau acasa.platesc chirie, nu am propria mea casa lasata mostenire de la parinti.nu sunt nici eu de acord sa muncim pe bani putini dar care e solutia?hai sa vedem un raspuns briliant de la mintile voastre luminate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnilor soferi eu am lucrat la aceasta firma 4 ani de zile si stiu cel mai bine cum au evoluat lucrurile. sa spunem ca nu mai conteaza cat primesti pe zi aviz celor care au rate si probleme este vorba despre limbaju si modu cum va trateaza acest Senior Edy care ESTE FOARTE ADEVARAT ca de cand sa dat jos de la volan va trateaza ca pe niste sulgi. va obliga sa dati peste program si daca primiti amenzi nu mai recunoaste, o ve-ti plati voi din salariu,de cand sa deschis firma in ro eu personal am fost trimis aksa, nu stiu din ce motive, iar banii pe o luna de zile le-am pus cruce.. si multe alte lucruri urate. Apropo D-le stress limbaju tau se aseamana izbitor cu cel al lui Edy si oricum ciudat este ca ii lazi prea mult ............

-(este un avocat angajat ce verifica documentele si daca avem daune -dosare pe rol la alte firme de transport...................... :ymapplause: BRAVOMesaj sters partial pentru exces de caps!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegi azi am aflat nu se merge (se respecta programul)la program adica arunci diagrama ce se lucreaza in 2 (numai daca esti smecher lucrezi singur)colegul este considerat incepator numai daca te accepta titularul ca sa faca banii cu tine egal astfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Ma astept ca comentariile avind opinii diferite sa continue in limita bunului simt si spiritul regulamentului nostru,e un mesaj preventiv,ca sa spun asa,cred ca este mai corect decit sa intervenim ulterior,bafta la comentarii

ps=scuzati eventuala cacofonie facuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Salutare colegi si drumuri bune. sunt nou pe acest forum . sunt somer cu acte de Italia ( camionist) si nu reusesc sa imi gasesc de lucru. Unde merg la toti le e teama ori ca sunt pus de cineva ori ca cer contract de IT. Pe mine ma intereseaza doar sa muncesc indiferent de contract, pt ca am familia aici in Italia. am facut mult timp "estero", pe frig. Cineva ma poate ajuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.